Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka

 

 

 

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 r.

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów - ósmoklasisty

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku

---------------------------------------------------------

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY W OKRESIE PANDEMII COVID-19
W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 4 W SŁUPSKU

ORGANIZACJA ZAJĘĆ OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH (I-III)

Informacja dla rodziców
Procedury bezpieczeństwa
Załącznik nr 1- Oświadczenie rodzica o braku kontaktu z osobą zarażoną COVID- 19
Załącznik nr 2- Oświadczenie rodzica- Zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa
Załącznik nr 3 DEKLARACJA

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
Procedury bezpieczeństwa
Załącznik nr 1- Oświadczenie rodzica o braku kontaktu z osobą zarażoną COVID- 19
Załącznik nr 2- Oświadczenie rodzica- Zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa
Załącznik nr 3 DEKLARACJA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH
Procedury bezpieczeństwa
Załącznik nr 1- Oświadczenie rodzica o braku kontaktu z osobą zarażoną COVID- 19
Załącznik nr 2- Oświadczenie rodzica- Zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa
Załącznik nr 3 DEKLARACJA

ORGANIZACJA konsultacji dla uczniów
Procedury bezpieczeństwa
Załącznik nr 1- Oświadczenie rodzica o braku kontaktu z osobą zarażoną COVID- 19
Załącznik nr 2- Oświadczenie rodzica- Zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa

---------------------------------------------------------

Lista przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku w roku szkolnym 2020/2021
Lista
Nabór na wolne miejsca od 20.04.2020 r. - tel. 59 845-70-66

REKRUTACJA  UZUPEŁNIAJĄCA
Informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych odbywa się poprzez stronę internetową naboru - https://uzupelniajaca-sp-slupsk.nabory.pl/

Nabór do oddziału przedszkolnego odbywać się będzie poprzez stronę https://przedszkola-slupsk.nabory.pl/ od 4 maja 2020 r.

REKRUTACJA – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Rekrutacja trwa od 04.05.2020r. (godzina 13.00) do 15.05.2020r. (godzina 13.00) i tylko w tym terminie będzie możliwe zarejestrowanie wniosku.
2. W celu złożenia wniosku należy wejść na stronę https://przedszkola-slupsk.nabory.pl
3. Rodzic/ prawny opiekun zakłada konto wybierając opcję „Wypełnij nowy wniosek”.
4. Login do konta to PESEL dziecka, a hasło rodzic ustala sam. Jeden PESEL umożliwia założenie jednego konta.
5. Po wypełnieniu wniosku oraz oświadczeniu, że informacje są prawdziwe (ostatni punkt, bez niego wniosek będzie niepełny i nie będzie mógł być rozpatrywany) należy go wydrukować, podpisać i dostarczyć w formie papierowej do sekretariatu szkoły w terminie od 04.05.2020r. (od godziny 15.00) do 15.05.2020 r. (do godziny 16.00).
6. Do wniosku należy dołączyć wymagane załączniki – wszelkie informacje na ten temat uzyskacie Państwo w aplikacji.
7. Wniosek można składać za pomocą komputera, tableta, smartfona i innych urządzeń obsługujących połączenia z Internetem.
8. Rodzice dziecka zakwalifikowanego do oddziału przedszkolnego w danej szkole w terminie od 28.05.2020r. do 02.06.2020r. składają pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole – druki będą dostępne w sekretariacie szkoły.
9. W razie wątpliwości i pytań dotyczących rekrutacji elektronicznej proszę dzwonić do sekretariatu szkoły tel. 598457066

 

 Rodzice
Informacja o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania ( 25.03.2020r- 10.04.2020r.)

1. Zajęcia z uczniami będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość ( e-dziennik, mail), poprzez wykorzystanie materiałów dostępnych na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, publicznej telewizji i radiofonii, Platformy Edukacyjnej i innych materiałów wskazanych przez nauczycieli.
2. Wymiana informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem będzie prowadzona z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej ( e-dziennik, mail, telefon).
3. Aktywność ucznia, czyli zapoznanie się z materiałem i wykonywanie zaleconych zadań, będzie podstawą do oceny ucznia. Uczeń będzie oceniany zgodnie z WZO w kategorii praca domowa, dodatkowa praca- aktywność, uzgodniona z nauczycielem. Nauczyciel może ustalić inne formy sprawdzania wiedzy ucznia, o każdej formie uczeń / rodzic zostanie poinformowany.
Za ocenę wskazanych prac, uczniów z kształceniem specjalnym odpowiada nauczyciel przedmiotu. Uczniowie / rodzice uczniów z kształceniem specjalnym odsyłają pracę do nauczyciela wspomagającego, który przesyła wiadomość do nauczyciela przedmiotu.
Prace plastyczne, artystyczne, projektowe zostaną ocenione w momencie rozpoczęcia zajęć w szkole.

4. Uczniowie klas I-III

Nauczyciel wysyła zadania na jeden dzień. Rodzic/ uczeń potwierdza zapoznanie się z materiałem do realizacji w danym dniu do godziny 17.00 ( zalogowanie się każdego dnia jest potwierdzeniem obecności ucznia). Nauczyciel przesyła informację o sposobie wykonania i oceniania zadań.

5. Uczniowie klas IV- VIII

Uczeń / rodzic loguje się zgodnie z tygodniowym planem lekcji i zapoznaje się z zadaniami na dany dzień. O sposobie wykonania zadań i ocenianiu zostanie poinformowany przez nauczyciela. Brak zalogowania ucznia na danej lekcji jest jednoznaczne z nieobecnością ucznia.

6. Zadania dla dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego , będą zamieszczane przez wychowawcę na stronie szkoły sp4slupsk.pl w zakładce szkoła- oddział przedszkolny.
7. Nauczyciele przekazują informację o formie i terminach konsultacji z uczniem / rodzicem drogą elektroniczną ( e- dziennik, mail, telefon). Ustalona godzina i dzień konsultacji będzie obowiązywać w terminie od 25.03.2020r- 08.04.2020r.

Od 09.04.20r do 14.04.20r – przerwa świąteczna. Szkoła nie organizuje w tym czasie zajęć opiekuńczych.

8. Nauczyciele opracowując zadania dla uczniów realizują podstawę programową, a nie podręcznik. ( nie ma zagrożenia niezrealizowania podstawy programowej).

sp4

Kontakt tel.: 59 845-70-66

 

Kadra

pedagogiczna – 2018 –2019

Logowanie do e-dziennika:

Synergia logo 

Kontakt

ul. Leszczyńskiego 17
76 - 200 Słupsk
tel: 059 845-70-66
fax: 059 841-79-55
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W czasie zdalnego nauczania wyciąg z planu pracy szkoły nie funkcjonuje.

Witam,
chciałabym Państwu przedstawić parę ciekawych propozycji do wykonania  prostych ozdób wielkanocnych.
Pokazują one jak można zmienić przeznaczenie różnych  przedmiotów i wykonać ciekawe ozdoby.

Film 1
Pokazuje jak można stary koszyczek zmienić na piękny nowy, bez wysiłku.
Moje podpowiedzi
- Pani pokazuje specjalistyczną farbę do pomalowania koszyczka - ja używam zwykłą farbę emulsyjną - Tak samo używam zamiennika  do przyklejania serwetek (klej magik + wodą ,lub  klej wikol (klej do drewna) + woda, lub klej biurowy + woda klej te po wyschnięciu stają się przeźroczyste)
- lakier do końcowej fazy można zamienić: lakierem w spreju, lakierem do paznokci , lakierem do drewna.

https://liblink.pl/HKXvhbpRIe

Film 2
Pokazuje jak można zrobić inny stroik
Moje podpowiedzi
- wszystko tak jak powyżej
- zamiast jajek styropianowych świetnie służą wydmuszki ( należy je przedtem dobrze umyć, warto też przed przystąpieniem do pracy wydmuszki na parę minut włożyć do wody z chlorem a następnie dobrze wysuszyć)

https://liblink.pl/Sy3uPJbE3X

Film 3
Moje podpowiedzi
- można wykorzystać jednobarwne serwetki papierowe
https://liblink.pl/w7Iopngy1C

Życzę dobrej zabawy - Pedagog Szkolny Pani Margaretta Haładyn

   

Drodzy Rodzice,

9 marca 2020 roku  mieliśmy możliwość goszczenia w naszej szkole przedszkolaków.

Zwiedziły całą szkołę a ich wycieczka zaczęła się w świetlicy szkolnej gdzie przywitała ich pacynka Aldonka. Dzieci wraz z paniami nauczyczyły się nowych piosenek i choreografii oraz wykonały pracę plastyczną - wiosenny koszyczek pełen kwiatków. Przedszkolaki poznały Panią Bożenkę - naszą szkolną pedagog oraz gościły w przyszkolnym oddziałe przedszkolnym, gdzie chwilę się pobawiły oraz klasie pierwszej, która przywitała ich pięknym wierszym "Abecadło". Nasze wędrówki gdy dobiegły końca, przedszkolaki pożegnały szkołe - na chwilę mamy nadzieję - a na pamiątkę otrzymały slodki upominek a swoją pracę plastyczną zabrały ze sobą.

Pozdrawiamy

Świetlica Szkolna

  

Drodzy Rodzice,

obiecałyśmy wysyłać do Państwa propozycje gier, zabaw, prac plastycznych, itd. Innymi słowy pomysły na nudę. 

Dzisiejsza odsłona to propozycje kinetyczne, kulinarne, plastyczne oraz joga dla dzieci. 

Pozdrawiamy

Świetlica Szkolna

Wigilia w klasie 5f

20 grudnia odbyła się w naszej klasie Wigilia klasowa. W klasie 5f było świątecznie i smacznie. Pachniało pomarańczami, goździkami i piernikami. Przy dźwiękach kolęd snuły się życzenia, a z twarzy nie schodziły uśmiechy. W świąteczny nastrój wszystkich uczniów wprowadziło wspólne śpiewanie kolęd – karaoke. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności śpiewając polskie kolędy. Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za pomoc przy organizacji tego wyjątkowego spotkania. Wesołych Świąt!!!

Beata Moćko  / Edyta Grabusińska

Wigilia w klasie 6b

Również 20 grudnia swoją wigilię miała klasa 6b. Wszyscy odświętnie ubrani, w miłej i świątecznej atmosferze obejrzeliśmy szkolne jasełka, które bardzo nam się podobały!! Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i zaczeliśmy nasze wigilijne śniadanie. Wszystkim bardzo smakowały pierogi oraz sałatki przygotowane przez naszych rodziców. Nie zabrakło również słodkich ciast i babeczek. Na koniec Pani Mikołajowa z pomocniekiem wręczyli wszystkim prezenty. Rozstaliśmy się życząc sobie WESOŁYCH ŚWIĄT i do zobaczenia w przyszłym roku.

Anna Świętochowska i Maria Konecka