XIX MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY KLAS DRUGICH

„Z MIKOŁAJEM NA START“

Dnia 12 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci ze szkół podstawowych nr 2, 6, 9 i 10 by wziąć udział w corocznych zawodach sportowych.  Razem z naszą szkołą rywalizowały w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Uroczystość  poprowadziła jak zawsze cudownie uśmiechnięta pani Anna Świętochowska. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury, którego przewodniczącą była pani Irena Świtek. Celem imprezy było rozwijanie talentów sportowych uczniów, propagowanie zasad zdrowej rywalizacji „fair play“, wdrażanie dzieci do uprawiania sportu oraz integracja uczniów. Dzieci  w  poszczególnych konkurencjach  wykazały się zwinnością, szybkością, zręcznością oraz skocznością. Wszyscy dobrze się bawili.  Na koniec turnieju wystąpiły śnieżynki ze szkoły SP 4, pod kierunkiem pani Izabeli Grabowskiej. Wspaniała zabawa zakończyła się wręczeniem dyplomów i  drobnych upominków. 

                                                                                 Beata Ozdoba

Dnia 31 października, zgodnie z kilkuletnią tradycją, w naszym kościele parafialnym pw. św. Faustyny w Słupsku odbyła się NOC ŚWIĘTYCH. Wszystko zaczęło się mszą świętą o godzinie 18, po której nastąpiła NOC ŚWIĘTYCH. To piękne nabożeństwo, na które uczniowie naszej szkoły przybyli przebrani za świętych i za aniołów. Wśród świętych w tym roku byli: św. Jadwiga - król Polski, św. Józef (Jose) Sanchez del Rio; św. ojciec Pio; św. Faustyna - patronka naszej parafii; święte dzieci z Fatimy: Hiacynta i Franciszek; św. Łukasz; św. Klara Badano; św. ks. Jerzy Popiełuszko; św. Karolina Kózkówna oraz dzieci z naszej scholi przebrane za aniołów. Po przepełnionym zadumą i modlitwą nabożeństwie w sali w Domu parafialnym odbył się dla wszystkich dzieci biorących udział w Noc Świętych Bal Wszystkich Świętych.

W ramach projektu Noc Świętych uczniowie wraz z rodzicami przygotowali: przebrania za świętych na nabożeństwo w kościele, w salach lekcyjnych gazetkę o świętym, albumy i prezentacje multimedialne a także figury świętych.

    4 września  w ramach godzin pozalekcyjnych odbył się Piknik Rodzinny, na który uczniowie klasy 2b przybyli wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i wychowawcą. Spotkanie miało miejsce w Dębnicy Kaszubskiej.
   Wspaniałej, rodzinnej atmosferze towarzyszyło wiele atrakcji: zabawy plenerowe, pieczenie kiełbasek i bułeczek.  
   Piknik był bardzo udany, czego dowodem były uśmiechy dzieci oraz rodzin uczestniczących w tej imprezie.

Wych. M. Skibińska i K. Sikorska – Maj

    Wszyscy wiemy jak ważne jest spożywanie II śniadania i dlaczego każdy uczeń powinien jeść posiłek w szkole. Również uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami – organizują przerwy śniadaniowe i uczestniczą we wspólnym spożywaniu posiłku.  Dodatkiem do naszego śniadania był pyszny owocowy kisiel. Wspólne śniadanie smakuje lepiej!


 Wychowawcy: M. Skibińska i K. Sikorska- Maj