Dnia 12.12.201 klasy I d i III b wybrały sie na wycieczkę klasową do Gdyni. Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Eksperyment Centrum Nauki EXPERYMENT. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwoliła  uczniom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomogła zrozumieć otaczające procesy, a także pobudziła ciekawość świata. Dzieci mogły własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. W Centrum Nauki EXPERYMENT stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Następnie  udaliśmy się do Akwarium Gdyńskiego. Można tam było  zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Pod koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się do sklepików aby kupić pamiątki dla siebie i naszych bliskich, a także zjeść posiłek. Wycieczka była bardzo ciekawa i atrakcyjna.

WIGILIA W KLASIE III B

W świątecznej atmosferze 14 grudnia w klasie III b odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów oraz długi stół nakryty białymi obrusami i zastawiony wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi gośćmi rodzicami, dziadkami spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem wychowawców. Uroczystość uświetnił koncert kolęd i pastorałek zaśpiewanych przez uczniów i rodziców. Pojawił się także Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

                                                      Organizatorzy: Agnieszka Kamińska, Joanna Hendrych - Muzyka

Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia 2018 r. uczniowie klasy IIIe wraz z wychowawczynią przygotowali uroczystość dla babć i dziadków.Dzieci pokazały swoje talenty recytatorskie oraz wokalne.Zaprezentowały inscenizację. Dzieci składały życzenia i obdarowały dziadków własnoręcznie wykonanymi metodą decoupage prezentami oraz kwiatami. Wszyscy dobrze się bawili w czasie konkursów. Babcie zaprezentowały zdolności aktorskie w czasie scenek pantomimicznych. Dziadkowie rewelacyjnie odgadywali tytuły bajek. Wszystkim smakował słodki poczęstunek, który przygotowały mamy. To był dzień pełen uśmiechów, łez-wzruszeń i radości.

Wychowawca: Małgorzata Małecka

Uczniowie klasy III e kolędują z rodzicami w szkole i Przedszkolu Miejskim nr 15

Kolędnicy to w tradycji polskiej przebierańcy, którzy w okresie bożonarodzeniowym chodzili po wsiach od domu do domu z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. Grupki kolędników chodziły od Wigilii (lub drugiego dnia świąt) do Trzech Króli, zdarzało się, że niekiedy przez cały okres karnawału. Kolędnicy różnili się przebraniem, repertuarem odgrywanych scen i akcesoriami. 19 grudnia 2017r. za sprawą rodziców,  uczniów klasy IIIe i wychowawczyni Małgorzaty Małeckiej można było usłyszeć w naszej szkole i w przedszkolu radosny chór kolędników. Barwny orszak przebierańców ruszył aby kolędować od klasy do klasy.Głównymi postaciami w czasie kolędowania byli: pastuszkowie, trzy królewny, aniołowie, diabły, kominiarz, bocian, turoń, gwiazdor, śmierć. Kolędnicy składali życzenia dyrekcji szkoły, nauczycielom, uczniom i przedszkolakom. Recytowali zabawne rymowanki i śpiewali kolędę. Całemu widowisku towarzyszyła atmosfera ogólnej wesołości. W zamian za życzenia przebierańcy zostali obdarowani  cukierkami, smakołykami i drobnymi datkami. 

Wychowawczyni klasy IIIe

Małgorzata Małecka

XIX MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY KLAS DRUGICH

„Z MIKOŁAJEM NA START“

Dnia 12 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci ze szkół podstawowych nr 2, 6, 9 i 10 by wziąć udział w corocznych zawodach sportowych.  Razem z naszą szkołą rywalizowały w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Uroczystość  poprowadziła jak zawsze cudownie uśmiechnięta pani Anna Świętochowska. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury, którego przewodniczącą była pani Irena Świtek. Celem imprezy było rozwijanie talentów sportowych uczniów, propagowanie zasad zdrowej rywalizacji „fair play“, wdrażanie dzieci do uprawiania sportu oraz integracja uczniów. Dzieci  w  poszczególnych konkurencjach  wykazały się zwinnością, szybkością, zręcznością oraz skocznością. Wszyscy dobrze się bawili.  Na koniec turnieju wystąpiły śnieżynki ze szkoły SP 4, pod kierunkiem pani Izabeli Grabowskiej. Wspaniała zabawa zakończyła się wręczeniem dyplomów i  drobnych upominków. 

                                                                                 Beata Ozdoba