Dnia 25 października 2019 r. odbył się w naszej szkole Erasmus+Day. 

 

Uczniowie mieli okazję poznać założenia programu oraz posłuchać opowieści kolegów i koleżanek uczestniczących w projekcie “On the edge”. Maja Rybak z kl. VI e pokazała prezentację dotyczącą udziału w wyjeździe do Portugalii (listopad 2018 r.), natomiast Piotr Setnik i Antek Nosewicz z kl. VII c - w wyjeździe do Rumunii (luty 2019 r.). Obydwa wyjazdy bardzo zaintrygowały dzieci, jak również sam fakt goszczenia uczniów z innych krajów partnerskich, tj. Portugalii, Rumunii, Niemiec, Finlandii, Grecji w maju tego roku w polskich domach. Tematyka dotychczasowych mobilności bardzo spodobała się uczniom. Muzyka i sztuka w Portugalii, matematyka i nauka w Rumunii oraz biologia i ochrona środowiska w Polsce to kwestie bliskie uczniom nie tylko w szkole, ale również w życiu codziennym. Uczniowie pytali się o kolejne mobilności i związane z nimi zadania. Erasmus+Day okazał się dużym sukcesem - każdy z uczniów zadeklarował chęć udziału w projekcie. :)

Jolanta Arciszewska