W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 prowadzone były zajęcia w ramach projektu „Szansa na sukces-podniesienie jakości edukacji ogólnej w słupskich szkołach podstawowych”

Korzystało z nich 10 uczniów z klas IV-VI. Grupa została utworzona z uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku. Zajęcia miały na celu zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami związanymi z kodowaniem. Uczniowie uczyli się kodowania wykorzystując zestawy Arduino wraz z kompletem elementów wprowadzających w świat programowalnych układów elektronicznych (np. diody, fotorezystor). Prosty język i przyjazne środowisko Arduino pozwalatworzyć oprogramowanie nawet początkującym użytkownikom.

Podczas zajęć uczniowie:

  • Rozbudzają zainteresowanie programowaniem i wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w praktyce.
  • Zwiększają wiedzę z podstaw programowania.
  • Rozwijają kreatywne i analityczne myślenie.
  • Uczą się dobrej komunikacji i pracy w zespole oraz rozwiazywania problemów z wykorzystaniem komputera oraz innych urządzeń cyfrowych.

Prowadzący: mgr Tomasz Dziermański