5 października klasa 8 b wraz z wychowawcą uczestniczyła w rajdzie na orientację w Dębnicy Kaszubskiej. Gra terenowa polegała na zdobyciu wszystkich punktów oznaczonych na mapie i wykonaniu zadań w określonym czasie. Uczniowie byli podzieleni na czteroosobowe zespoły, z każdym poruszał się opiekun. Dzieci musiały m.in. określić kierunek geograficzny za pomocą kompasu, rozpoznać tropy zwierząt czy za pomocą przyrządów pomiarowych określić wilgotność powietrza, siłę wiatru, stopień zanieczyszczenia powietrza. Po zakończonych zmaganiach spędziliśmy czas przy ognisku. Impreza rozwinęła umiejętności nawigacyjne uczniów i orientację w terenie, zdolność posługiwania się mapą i kompasem oraz znakomicie wpłynęła na integrację zespołu klasowego. Dzieci wróciły uśmiechnięte i chętnie wezmą udział w kolejnych imprezach tego typu.

W sobotę 29 września uczniowie ze szkolnego koła PTTK wybrali się wraz z opiekunem na wycieczkę rowerową. Trasa liczyła 30 km i przebiegała przez lasek południowy oraz park krajobrazowy "Dolina Słupi". Pod okiem przewodnika turystycznego podziwialiśmy przyrodę regionu słupskiego. Podczas imprezy obył się konkurs dotyczący bezpieczeństwa rowerowego oraz tor sprawnościowy. Rajd zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek. Wszyscy świetnie się bawili.

Kamila Holak

21 czerwca 2018r. uczniowie  naszej szkoły, w ramach  projektu „Szansa na sukces” (zadanie 2: Magia matematyki), uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Poprzez zabawę i  eksperymenty uczniowie  dokonywali naukowych odkryć, zgłębiali tajniki wiedzy o świecie w Experymencie w Gdyni i Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku.

Wycieczka odbyła się 14 grudnia 2017. Odwiedziliśmy świąteczny Toruń, a w nim Planetarium i Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wycieczka finansowana była przez Europejski Fundusz Społeczny.