Drukuj

W  październiku 2013 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku  prowadzone były  zajęcia propagujące zdrowy styl życia dla dzieci klas V- VI. Korzystało z nich 10 uczniów. W tym miesiącu zajęliśmy się problemem zdrowego odżywiania. Dzieci potrafią wymienić witaminy. Poznały produkty, które zawierają dużą ilość witamin. Rozumieją potrzebę umieszczania ich w swoim menu, ponieważ potrafią wskazać choroby wynikające z niedoboru witamin. 

Dzieci grały w witaminowego „PIOTRUSIA” i „MEMORY witaminki C”, dzięki czemu poznały  produkty, w których ta witamina znajduje się w największych ilościach. Na koniec odbyła się degustacja – trzeba było zjeść pietruszkę, pomidora, jabłko, cytrynę, pestki dyni i marchewkę.

Przygotowywały( obierały, myły i kroiły) samodzielnie owoce i warzywa, a następnie wyciskały  z nich soki. Porównywaliśmy również wartości soków zrobionych samodzielnie z wartościami soków kupionych w sklepie (z kartonów). 

 

Pyszny sok z czerwonego buraka to witaminowa  bomba

 

Kto nie przepada za sokiem z buraka może sięgnąć po sok z marchewki

Przygotowywały samodzielnie kanapki z przyniesionych przez siebie produktów. Na tych zajęciach obowiązywała zasada : kanapka ma być nie tylko smaczna, kolorowa, ale przede wszystkim zdrowa. 

 

 Szczęśliwi bo najedzeni

  Za tą kanapką piramidką „znajdziesz tam wszystko co zdrowe” kryje się Julka z VC