Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Plastyczny
W piątek, 26 października, uczniowie naszej szkoły, Lena Czerwińska z klasy VIC i Kuba Dymowski z klasy VID uczestniczyli w  Wielkiej Gali wręczania nagród Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno – Plastycznego  „100 BOHATERÓW NA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”  w SP225 im.J.Gardeckiego w Warszawie. Konkurs objął patronatem honorowym Mazowiecki Kurator Oświaty. Laureaci konkursu  w towarzystwie swoich nauczycieli i rodziców przyjechali z całej Polski. 
Zgromadzeni obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez nauczycieli i uczniów.  Ze łzami w oczach uczestnicy wysłuchali przepięknych, polskich pieśni patriotycznych.
Publiczność została oczarowana przepięknym montażem słowno muzycznym do utworu F. Chopina w wykonaniu uczniów.
Zaprezentowane prace laureatów, w tym projekty Leny i Kuby spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich zgromadzonych.
Po zakończeniu Wielkiej Gali w towarzystwie nauczycieli historii  nasi uczniowie udali się na wycieczkę po stolicy.
Pełna radości atmosfera towarzysząca tej uroczystości na długo pozostanie w ich sercach.
Prace konkursowe będą zaprezentowane na wystawach związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Cenne nagrody rzeczowe, w tym pamiątkowe kolekcjonerskie banknoty z Józefem Piłsudskim,  ufundowali: Centrum Pieniądza przy NBP, Rada Rodziców SP225 oraz Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
 
Tomasz Jeleniewski