Oj działo się!! WOŚP w naszej szkole przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W środę 9 stycznia od samego rana sala 20 zmieniła się w piekarnie i ciastkarnie w jednym. Mamy, tatusiowie i babcie zaskoczyły nas różnorodnością swoich wypieków. Można było spróbować przepysznych jabłeczników, babeczek, serników czy murzynków. Akcja trwała od godziny 8 rano, aż do późnych godzin wieczornych. Dzięki Państwa zaangażowaniu i pomocy udało nam się zebrać rekordową kwotę 2884 zł !!

Serdecznie dziękujemy!!

Opiekunowie SU

 

 

Święty Mikołaj pamiętał o zeszłorocznym zaproszeniu i wybrał się do klas I-III i oddział 0 i częstował grzeczne dzieci słodyczami :)

Opiekunowie SU

29 listopada Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował "Stoiska Andrzejkowe".   Dzieci i dorośli mogli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość.  Dzieci były przebrane za czarodziejki i czarodzejów. Było dużo zabawy :-)

Opiekunowie SU

 

21 listopada Samorząd Uczniowski z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości zorganizował Dzień Życzliwości. W tym dniu wszystkie klasy 4-8 przyozdobiły swoje ubrania uśmiechniętymi buziami.  23 listopada przypadł natomiast Dzień Pluszowego Misia - każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaka i bawić się nim na każdej przerwie. Według dzieci to najlepszy dzień w całym roku!

Opiekunowie SU

 

      Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował naukę pierwszej pomocy dla klas  4 i 5  w wykonaniu ratowników ze Słupskiego WOPR.  Pokaz obejmował przypomnienie zasad powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zagrożeniu oraz pokaz domowych sposobów zaopatrywania ran i złamań z wykorzystaniem opatrunków znajdujących się w domowej apteczce. Z uczniami ćwiczono również resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Serdecznie dziękujemy Słupskiemu WOPR :-)

Opiekunowie SU

klasa 4c

klasa 4f

klasa 5d

klasa 5e

 

   W poniedziałek 29.10 klasa 5 f przyłączyła się do akcji Samorządu Uczniowskiego "Sprzątanie grobów żołnierzy z okresu II Wojny Światowej".
   Dzieci udały się na Stary Cmentarz,  zapaliły znicze oraz posprzatały zaniedbane groby.
Podczas sprzątania podeszła do nas pani sprzątająca grób swojej mamy i taty,  i opowiedziała nam wzruszającą historie swojej rodziny uwięzionej w obozie w Oświęcimiu.  Pani pokazała nam zdjęcie swojej mamy w pasiastym ubraniu i w huście na głowie. Dzieci były mocno poruszone uslyszaną historią.

Marta Andrzejewska

26 października od godziny 18.00 do godz 9.00 rano Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował Noc w Szkole. Wydarzenie miało charakter kulturalno-oświatowy, odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to nagroda dla wzorowych i bardzo dobrych uczniów klas VIII.  Noc w Szkole realizowała cele: wychowawcze, rekreacyjne, integracyjne, edukacyjne. Uczniowie i opiekunowie spędzili wspaniale czas na grach towarzyskich, zabawach tanecznych i karaoke, oraz grając w gry zespołowe tj. siatkówka, ping-pong, koszykówka, badminton. Mecze i rozgrywki trwały do 00.30 w nocy. Dziękujemy wszystkim opiekunom - pani Katarzynie Kalinowskiej, i panu Piotrowi Świętochowskiemu. Drodzy rodzice i dzieci - była to niezapomniana i wspaniała noc również dla nas :-)

Dziękujemy!! :-)


Opiekunowie SU
Marta Andrzejewska
Anna Świętochowska

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 zabawy mające na celu integrację uczniów z nauczycielami naszej szkoły.  Wśród zabaw były również quizy sprawdzające wiedzę naszych uczniów.  Wszystkim w tym dniu dobre humory dopisywały.  Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Opiekunowie SU
Marta Andrzejewska
Anna Świętochowska

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej SU zorganizował konkurs dla wszystkich uczniów klas IV-VIII - "My też kiedyś byliśmy dziećmi". Dwudziestu nauczycieli uczących w starszych klasach przyniosło swoje zdjęcia z dzieciństwa. Zadaniem uczniów było zgadnąć, kim jest dane dziecko. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 12 października podczas szkolnych obchodów DEN.

Oto laureaci:

klasy IV:

I miejsce - Jakub Tyc (4e)

Wyróżnienie - Anastazja Papież (4f), Maja Manikowska (4c)

klasy V:

I miejsce - Wiktoria Borkowska (5b)

Wyróżnienie - Inez Kila, Kornelia Jeremirska (5e), Nikola Wypijewska (5f)

Klasy VI:

I miejsce - Oliwia Butrym (6c)

Klasy VII:

I miejsce - Wiktoria Bastek (7a), Kaja Lisiecka, Ilona Wasielewska (7c)

Klasy VIII:

I miejsce - Basia Danielewska, Ewa Hermanowska, Julia Trojnar (8e)

Wyróżnienie - Julia Kuczyńska (8e).

    Nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym nauczycielom za wspólną zabawę.

Opiekunowie SU

Dnia 4 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem była integracja społeczności uczniowskiej. Uczniowie z klas czwartych wzięli udział w otrzęsinach, podczas których zostali poddani próbom wysiłku ciała i umysłu. Poszczególne klasy uczestniczyły w konkurencjach przy boku swoich wychowawców:

Pani Joanna Kierul-Cieślak – klasa IV a

Pani Agnieszka Kamińska – klasa IV b

Pani Marta Pastucha – klasa IV c

Pan Janusz Dudziński – klasa IV d

Pani Beata Moćko - klasa IV e

Pani Jolanta Arciszewska - klasa IV f.

Otrzęsiny przebiegały w znakomitej atmosferze. Bawili się nie tylko uczniowie i wychowawcy ale również i rodzice. Cała zabawę prowadziła Pani Maria Typiak oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Lena Łuczak, Hania Szarejko,  Zuzanna Rosiak, Dominika Langowska, Szymon Jasiurski, Dariusz Żebrowski, Patryk Szczurowski, Michał Połom oraz Krzysztof Żurek

Program imprezy obejmował kilka części: okrzyk reprezentujący klasy, quiz z wiedzy o szkole, portret i wywiad z wychowawcą oraz literkowy drybling. Ostatnim obrzędem ,,otrzęsin kociaków” było uroczyste złożenie aktu ślubowania przez wszystkich uczniów klas czwartych. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdali dyplomy i nagrody kończąc tym zmagania otrzęsin.

Opiekunowie:

Marta Andrzejewska

Anna Świętochowska

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował akcje wysłania kartek do Powstańców Warszawskich.
W akcji wzięły udział klasy 4c, 5b, 5f.


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

W dniach 17.09 - 28.09 w naszej szkole odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Z radością ogłaszamy, iż nowym Rzecznikiem Praw Ucznia został Pan Tomasz Jeleniewski.
Serdecznie gratulujemy!!

Opiekunowie SU

W dniu 28 września w naszej szkole obchodzony był Dzień Chłopaka. Każdy kto przyszedł w ciekawym nakryciu głowy był zwolniony z odpowiedzi.

Opiekunowie SU