×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria2016/dw oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W październiku Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję „Zdrowe pudełeczko”. To kontynuacja działań z poprzedniego roku, promująca zdrowe odżywianie. W wyznaczonym dniu uczniowie przynoszą do szkoły dany owoc lub warzywo. W ubiegły poniedziałek - 16 października bohaterem dnia było jabłko. Na szkolnym kiermaszu można było kupić ciasta oraz babeczki z jabłkami oraz napić się soku z jabłek.  Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem, a uczniowie z apetytem zajadali zdrowe smakołyki.

Opiekunowie SU

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę znaczków pocztowych, które wykorzysane zostały do akcji "Wciąż o Was pamiętamy – życzenia dla emerytowanych nauczycieli z SP 4". Wysłane listy otrzymało około 70 byłych pracowników naszej szkoły.

Opiekunowie SU

 

NIEWIDOMY UCZEŃ W SZKOLE

W ramach programu „Niewidomy uczeń w szkole” dzieci z I - IV uczestniczyły w spotkaniach z Panią Teresą Ławecką, poetką i osobą niewidomą. Uczniowie  zostali  zapoznani z problemami życia codziennego osób niepełnosprawnych. Poznali urządzenia pozwalające uczynić to życie łatwiejsze oraz bogatsze o nowe sposoby komunikacji i odbierania bodźców. Dzieci odkryły podstawy alfabetu Braille'a przy pomocy lalki Zuzi z sześcioma dużymi przyciskami w kształcie kropek. Obejrzały książki z wypukłymi obrazkami, urządzenia powiększające w postaci lup elektronicznych, udźwiękowione zegarki oraz wagi. Prawdziwą gratką było nawleczenie igły przez Panią Tereskę, która to zadanie wykonała bez żadnego problemu.

Na zakończenie nasza bohaterka zaprezentowała dzieciom wiersze swojego autorstwa. 

W dniu 2017-10-02 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były dwutygodniową kampania wyborczą. Kandydaci musieli przygotować plakaty przedstawiające swoje osoby. Uczniowie mieli czas, aby zapoznać się z nimi i dokonać wyboru, na kogo chcą oddać swój głos.

Z przyjemnością informuję, iż PRZEWODNICZĄCYM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO został Patryk Szczurowski. Gratulujemy!!

Skład SU:

1. Cybula-Kadylak Wiktoria

2. Czerwińska Lena

3. Langowska Dominika

4. Piątak Patrycja

5. Rolka Daria

6. Rosiak Zuzanna

7. Patryk Szczurowski

 

Opiekunowie

Marta Andrzejewska

Anna Świętochowska

W dniach 11.09 - 22.09 w naszej szkole odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Z radością ogłaszamy, iż kolejny rok z rzędu Rzecznikiem Praw Ucznia został Pan Sergiusz Matuszczyk.
Serdecznie gratulujemy!!


Opiekunowie SU

29 maja do naszej szkoły przyszła pani dietetyczka, by porozmawiać z uczniami klas 5b i 6b na temat zdrowego odżywiania. Spotkanie to miało na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi, który coraz częściej dotyka młodzież, a to z kolei może negatywnie odbijać się na zdrowiu, sylwetce i samopoczuciu, w tym także koncentracji i zdolności do przyswajania sobie wiedzy.

Pani dietetyk kompleksowo omówiła zasady odżywiania się. Wskazała podstawowe błędy żywieniowe, które popełniamy w codziennym żywieniu i uświadomiła uczniom jak ważne w życiu jest to, co spożywamy i w jakich ilościach. Przestrzegła też dzieci przed piciem niezdrowych napojów energetycznych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i obiecali przestrzegać zasad zdrowego odżywiania.

W majowej edycji akcji "Zdrowe Pudełeczko" bohaterem była nektarynka. SU na swoim stoisku miał pyszną sałatkę owocową, ciasto z nektarynką, sok nektarynkowy i pyszne owoce. Wielu uczniów i nauczycieli wzięło udział w akcji.

W maju w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty!". Wielu uczniów przyniosło swoje prace przedstawiające przyrodę budzącą się do życia. Poziom wykonanych zdjęć był bardzo wysoki, a wybór najlepszych fotografii naprawdę trudny. Komisja w składzie - p. J. Dudziński, p. K. Holak, p. D. Skowrońska wyłonili zwycięzców:

I miejsce - Mateusz Zubka IV c

II miejsce - Amelia i Kornelia Koźmińskie VI b

III miejsce - Wiktor Dziułka V d

Wyróżnienie przypadło Julii Pankau z kl. VI d.

Gratulujemy zwycięzcom!

27 kwietnia odbyła się w naszej szkole cykliczna akcja pod hasłem "Dzień Zdrowego Pudełeczka". Tym razem zdrowym produktem była marchewka. Na szkolnym kiermaszu można było zjeść ciasto marchewkowe, wypić sok marchwiowy czy zjeść świeżą marchew. Raz w miesiącu Samorząd Uczniowski promuje w ten sposób zdrową żywność, zachęcając do spożywania warzywnej lub owocowej przekąski. 

Wzorem lat ubiegłych Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole zbiórkę karmy dla zwierząt. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w jaką mogą włączyć się dzieci. To świetny sposób, aby uczniowie uczyli się odpowiedzialności i wrażliwości na los innych. Dzięki Waszemu dobremu sercu i zaangażowaniu, zebraliśmy dużo darów dla podopiecznych schroniska. Wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom -DZIĘKUJEMY!! :)

 

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria2016/dw oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był wspaniałą okazją do przeprowadzenia konkursu "Mam Talent". W każdym pionie klas IV-VI zaprezentowało się wielu uzdolnionych uczniów, którzy chętnie pokazali swoje umiejętności. Obejrzeliśmy, więc wiele występów wokalnych, tanecznych i gimnastycznych. Uczniowie popisywali się też znajomością iluzji, umiejętnością szybkiego układania kostki Rubika, kręcenia hula-hop czy gry na gitarze i flecie. Pokazy bardzo podobały się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się w plan szkoły.

{gallery}galeria2016/dw{/gallery}

W środę 29 marca, w ramach akcji "Zdrowe pudełeczko" odbył się szkolny kiermasz zdrowej żywności. Tym razem bohaterem dnia były winogrona. Samorząd Uczniowski oferował winogrona, babeczki i ciasto z winogronami, galaretkę z rodzynkami. Kiermasz jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem.

27 lutego każdy uczeń z klas IV-VI miał możliwość przedstawienia na przerwach swojego hobby. Tak więc wszyscy mogliśmy dokładnie przyjrzeć się medalom, dyplomom i pucharom zdobytym przez naszych uczniów, ale też ciekawym kolekcjom czy klockom i puzzlom. Każda przygotowana osoba odkryła swoje zainteresowania, jednak największą uwagę przykuł układ choreograficzny przygotowany przez dziewczyny z klasy 6e, którym zabawiały resztę uczniów przez kilka kolejnych przerw. Dzięki projektowi "Moje hobby"
poznaliśmy się na nowo, odkrywając nieznane nam wcześniej zainteresowania naszych kolegów i koleżanek.

 25 lutego odbyła się kolejna "Aktywna przerwa", która raz miesiącu organizowana jest przez SU. Wielu uczniów włączyło się do wspólnej zabawy przy muzyce. Taka forma odpoczynku cieszy się dużą popularnością w naszej szkole i dostarcza wielu pozytywnych emocji.