Samorząd Uczniowski


Chcesz mieć wpływ na rozwój naszej szkoły, masz ciekawe pomysły i łatwo się angażujesz? - zapraszamy Cię do współpracy!
Działając w Samorządzie Uczniowskim: wpływacie na to, co dzieje się w szkole, macie szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi, rozwijacie swoje pasje i zainteresowania, wzbogacacie ofertę imprez szkolnych, możecie znaleźć fajny sposób na spędzanie wolnego czasu, macie szansę wykazać się swoją kreatywnością, uczycie się współpracy w grupie, zdobywacie nowe, cenne doświadczenia i bierzecie udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości.
Chętne osoby prosimy o wykonanie plakatu zachęcającego do głosowania i dostarczenie go do opiekunów Samorządu Uczniowskiego do 20 września.
Pani Maria Konecka - sala 8
Pani Edyta Grabusińska - sala 8

W miesiącu maju Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę darów dla oddziałów dziecięcych Słupskiego Szpitala Specjalistycznego. W środę Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zawiezli wszystkie zebrane dary do Szpitala na Oddział Pediatryczny oraz na Chirurgii Dziecięcej.  Radość i satysfakcja była ogromna.
Dziękujemy wszystkim darczyńców za okazane serce ♥

Opiekunowie SU

   Samorząd Uczniowski 18 maja zorganizował "WIELKI TURNIEJ POŻEGNALNY KLAS ÓSMYCH", podczas którego nauczyciele i uczniowie zmierzyli się w konkursie wiedzowym i meczu piłki siatkowej. W konkursie wiedzowym reprezentacje wystawiły klasy 8AB, 8C, 8D, 8 E i oczywiście wychowawcy w składzie: Pani Beata Piwowarska, Pani Kamila Holak, Pani Katarzyna Kalinowska, Pani Ilona Skiba-Dąbrowska, Pan Tomasz Ozdoba oraz Pan Tomasz Jeleniewski. Nauczyciele nie dali szans rywalom i zwyciężyli, poprawnie odpowiadając na większość pytań.

Również w meczu siatkówki nauczyciele pokonali liczną reprezentacje uczniów. Skład zwycięskiej drużyny: Pani Marta Andrzejewska, Pani Dorota Grzybowska, Pani Iza Grabowska, Pani Kamila Holak, Pani Anna Świętochowska, Pan Łukasz Mucha, Pan Tomasz Ozdoba oraz Pan Piotr Świętochowski. Sędzią była Pani Alicja Skałecka.

Całą imprezy poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Patryk Szczurowski, który był pomysłodawcą i głównym organizatorem.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę!!

 Opiekunowie SU

21 marca Samorząd Uczniowski zorganizował dla klas 6 i 7 gry sportowe, karaoke oraz zabawy integracyjne z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wszyscy w tym dniu przyszli przebrani, z kolorowymi makijarzami i włosami. Z radością witając najpiękniejszą z pór roku - WIOSNĘ!!

Opiekunowie SU

Podczas trwania ferii zimowych Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią Martą Andrzejewską, Anną Świętochowską oraz Panem Piotrem Świętochowskim zrobili siedziska z palet.  Pracy było co nie miara.
Zostały równiez zakupione materace, a dzięki firmie Kastyl z Siemianic na materace zostały uszyte piękne wodoodporne pokrowce.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc!


Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami

W tym roku szkolnym Dzień Zakochanych wypadał podczas ferii zimowych, ale Samorząd Uczniowski nie zapomniał o tych, którzy chcieli przesłać miłe słowo komuś ważnemu i zorganizował Pocztę Walentynkową. Ilość listów była tak duża, że listonosze jeszcze po feriach musieli dostarczyć spóźnioną pocztę.

Opiekunowie SU

 

Oj działo się!! WOŚP w naszej szkole przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W środę 9 stycznia od samego rana sala 20 zmieniła się w piekarnie i ciastkarnie w jednym. Mamy, tatusiowie i babcie zaskoczyły nas różnorodnością swoich wypieków. Można było spróbować przepysznych jabłeczników, babeczek, serników czy murzynków. Akcja trwała od godziny 8 rano, aż do późnych godzin wieczornych. Dzięki Państwa zaangażowaniu i pomocy udało nam się zebrać rekordową kwotę 2884 zł !!

Serdecznie dziękujemy!!

Opiekunowie SU

 

 

Święty Mikołaj pamiętał o zeszłorocznym zaproszeniu i wybrał się do klas I-III i oddział 0 i częstował grzeczne dzieci słodyczami :)

Opiekunowie SU

29 listopada Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował "Stoiska Andrzejkowe".   Dzieci i dorośli mogli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość.  Dzieci były przebrane za czarodziejki i czarodzejów. Było dużo zabawy :-)

Opiekunowie SU

 

21 listopada Samorząd Uczniowski z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości zorganizował Dzień Życzliwości. W tym dniu wszystkie klasy 4-8 przyozdobiły swoje ubrania uśmiechniętymi buziami.  23 listopada przypadł natomiast Dzień Pluszowego Misia - każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaka i bawić się nim na każdej przerwie. Według dzieci to najlepszy dzień w całym roku!

Opiekunowie SU

 

      Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował naukę pierwszej pomocy dla klas  4 i 5  w wykonaniu ratowników ze Słupskiego WOPR.  Pokaz obejmował przypomnienie zasad powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zagrożeniu oraz pokaz domowych sposobów zaopatrywania ran i złamań z wykorzystaniem opatrunków znajdujących się w domowej apteczce. Z uczniami ćwiczono również resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Serdecznie dziękujemy Słupskiemu WOPR :-)

Opiekunowie SU

klasa 4c

klasa 4f

klasa 5d

klasa 5e

 

   W poniedziałek 29.10 klasa 5 f przyłączyła się do akcji Samorządu Uczniowskiego "Sprzątanie grobów żołnierzy z okresu II Wojny Światowej".
   Dzieci udały się na Stary Cmentarz,  zapaliły znicze oraz posprzatały zaniedbane groby.
Podczas sprzątania podeszła do nas pani sprzątająca grób swojej mamy i taty,  i opowiedziała nam wzruszającą historie swojej rodziny uwięzionej w obozie w Oświęcimiu.  Pani pokazała nam zdjęcie swojej mamy w pasiastym ubraniu i w huście na głowie. Dzieci były mocno poruszone uslyszaną historią.

Marta Andrzejewska

26 października od godziny 18.00 do godz 9.00 rano Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował Noc w Szkole. Wydarzenie miało charakter kulturalno-oświatowy, odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to nagroda dla wzorowych i bardzo dobrych uczniów klas VIII.  Noc w Szkole realizowała cele: wychowawcze, rekreacyjne, integracyjne, edukacyjne. Uczniowie i opiekunowie spędzili wspaniale czas na grach towarzyskich, zabawach tanecznych i karaoke, oraz grając w gry zespołowe tj. siatkówka, ping-pong, koszykówka, badminton. Mecze i rozgrywki trwały do 00.30 w nocy. Dziękujemy wszystkim opiekunom - pani Katarzynie Kalinowskiej, i panu Piotrowi Świętochowskiemu. Drodzy rodzice i dzieci - była to niezapomniana i wspaniała noc również dla nas :-)

Dziękujemy!! :-)


Opiekunowie SU
Marta Andrzejewska
Anna Świętochowska

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 zabawy mające na celu integrację uczniów z nauczycielami naszej szkoły.  Wśród zabaw były również quizy sprawdzające wiedzę naszych uczniów.  Wszystkim w tym dniu dobre humory dopisywały.  Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Opiekunowie SU
Marta Andrzejewska
Anna Świętochowska