NIEWIDOMY UCZEŃ W SZKOLE

W ramach programu „Niewidomy uczeń w szkole” dzieci z I - IV uczestniczyły w spotkaniach z Panią Teresą Ławecką, poetką i osobą niewidomą. Uczniowie  zostali  zapoznani z problemami życia codziennego osób niepełnosprawnych. Poznali urządzenia pozwalające uczynić to życie łatwiejsze oraz bogatsze o nowe sposoby komunikacji i odbierania bodźców. Dzieci odkryły podstawy alfabetu Braille'a przy pomocy lalki Zuzi z sześcioma dużymi przyciskami w kształcie kropek. Obejrzały książki z wypukłymi obrazkami, urządzenia powiększające w postaci lup elektronicznych, udźwiękowione zegarki oraz wagi. Prawdziwą gratką było nawleczenie igły przez Panią Tereskę, która to zadanie wykonała bez żadnego problemu.

Na zakończenie nasza bohaterka zaprezentowała dzieciom wiersze swojego autorstwa.