Dnia 01 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem była integracja społeczności uczniowskiej. Uczniowie z klas czwartych wzięli udział w otrzęsinach, podczas których zostali poddani próbom wysiłku ciała i umysłu. Poszczególne klasy uczestniczyły w konkurencjach przy boku swoich wychowawców:

Pani Emilia Gołojuch  – klasa IV a

Pani  Beata Piwowarska  – klasa IV b

Pani   Anna Twardziak – klasa IV c

Otrzęsiny przebiegały w znakomitej atmosferze. Bawili się nie tylko uczniowie i wychowawcy ale również i rodzice. Cała zabawę prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Agata Rabenda, Oliwia Ejsmont, Wiktoria Bastek, Karolina Suchańska, Zuzia Szelestowska, Wiktoria Kublik, Zuzanna Szczechowiak, Marcel Kostrzewa, Kuba Święcicki.

Program imprezy obejmował kilka części: taniec powitalny Cheerleaderek, okrzyk reprezentujący klasy, quiz z wiedzy o szkole, prezentacja przez klasy IV rymowanek o swojej klasie, konkurencja sportowa, wspólny taniec, ucieranie nosa Pinokio konkurencja dla rodziców. Ostatnim obrzędem ,,otrzęsin ” było uroczyste złożenie aktu ślubowania przez wszystkich uczniów klas czwartych. Pani Dyrektor Ewa Koźlakiewicz wręczyła przedstawicielom klas IV dyplomy i  upominki kończąc tym zmagania otrzęsin.

                                                                                                                 Opiekunowie SU:

                                                                                                     Maria Konecka

                                                                                                     Edyta Grabusińska