Podsumowanie słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w  Ośrodku Teatralnym ,,RONDO’’

Dnia 02.03.2020r w Ośrodku Teatralnym Rondo w Słupsku odbyło się uroczyste  podsumowanie słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w obecności licznie przybyłych gości. Wolontariusze otrzymali oficjalne podziękowania od władz Słupska. Naszą szkołę reprezentowała koordynator WOŚP pani Edyta Grabusińska z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Karoliną Suchańską.

Kwesta uliczna zakończyła się sumą 100.863,12 zł, kwesty w firmach i instytucjach przyniosła 12.950,46 zł, imprezy towarzyszące dały 55.629,80 zł, dzięki imprezom zamkniętym w szkołach zebrano 51.605,74 zł, a aukcje ALLEGRO zakończyły się kwotą 32.151,15 zł. Tak wynika z podsumowania słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tegorocznym finale uczestniczyło 230 wolontariuszy kwestujących, którym towarzyszyło 120 słuchaczy Szkoły Policji. Pomimo obaw o frekwencję z powodu wyjazdów słupszczan na ferie zimowe oraz aury sprzyjającej chorobom, wynik kwesty ulicznej przerósł wszelkie oczekiwania – pomimo brzydkiej pogody w dniu Finału słupszczanie wyszli z domów i wrzucili do puszek prawie 100.000 zł.

Imprezy zamknięte poprzedzające 28. Finał zostały zorganizowane w 32 szkołach i przedszkolach, w tym w 5 placówkach z powiatu słupskiego. Łącznie podczas tych imprez zebrano 51.605,74 zł.

W działania 28. Finału włączyło się ponad 70 instytucji i organizacji (współorganizatorzy i sponsorzy), oprócz tego wiele osób prywatnych (współorganizatorzy, darczyńcy).

W finałowy weekend, oprócz głównej imprezy finałowej w Hali GRYFIA odbyło się wiele imprez towarzyszących m.in.:
- Finał WOŚP z Cheerleaders MAXI w Kobylnicy
- VIII Słupski Bieg Orkiestrowy na Stadionie 650-lecia
- noworoczny mecz FK OLDBOJE
- 17. Turniej Tenisa Stołowego
- Ya4Yoga z Anią Rusiecką
- „Nocne granie” w wypożyczalni gier planszowych ZGRANI
- spektakl „NIEDŹWIEDŹ I MASZA” w Teatrze Lalki Tęcza
- koncerty w  Antrakcie
- występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha
- spektakl w Teatrze Nowym
- koncert w Filharmonii

W VIII Słupskim Biegu Orkiestrowym "Biegam z Sercem" wzięło udział kilkaset osób, które przebiegły 4 km dla WOŚP i uzbierały 15.835,98 zł. Po raz drugi zorganizowano Finał WOŚP w Kobylnicy. Cheerleaderki MAXI uzbierały w nim 19.832,48 zł.

Do końca stycznia trwały aukcje ALLEGRO WOŚP. W trakcie 174 aukcji słupskiego sztabu licytowano m.in. dzieła sztuki i rękodzieła oraz vouchery od słupskich przedsiębiorców. W sumie uzyskano z nich 32.151,15 zł. W tym roku bardzo dużą popularnością cieszyły się vouchery na spotkania ze znanymi osobistościami nie tylko ze Słupska – najwyższe kwoty zapłacono m.in. za: Dzień w Sejmie RP z posłanką Barbarą Nowacką, wyjątkowe i przepyszne chwile w Restauracji DYM NA WODZIE w towarzystwie aktorów DOROTY LANDOWSKIEJ i MARIUSZA BONASZEWSKIEGO, wizyta w Senacie z radną SW D. Wawrowską, Dzień z Prezydentką Słupska Krystyną Danielecką Wojewódzką, obiad z Wiceprezydentką Martą Makuch czy koktajl z szefową słupskiego Sztabu WOŚP.

W 2019 r. słupski szpital otrzymał nowy sprzęt za kwotę w wysokości 101 .671,81 zł. Dzięki temu wzbogacił się o aparat USG Mindray DC-70 X-Insight (wartości 49 tys. zł), inkubator zamknięty do intensywnej terapii noworodka (o wartości 42,676,81 zł), ale także pięć leżanek (dla rodziców przebywających z dziećmi leczonymi w szpitalu) o wartości 1999 zł każda.

Od początku grania orkiestry słupski szpital i inne placówki otrzymały sprzęt o wartości ponad 1.9 mln. Ale WOŚP to nie tylko sprzęt przekazywany szpitalom. Dzięki zebranym środkom prowadzone są ogólnopolskie programy medyczne. Np. Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi umożliwia korzystanie z pomp kobietom w ciąży oraz dzieciom z cukrzycą typu I.  Od 2010 r. prowadzone są przesiewowe badania słuchu, którymi objęte są prawie wszystkie noworodki oraz badania wzroku. To także pomoc indywidualna – osoby potrzebujące mają możliwość otrzymania dofinansowania urządzeń do rehabilitacji domowej. Dziękujemy Wam kochani za kolejny, niezapomniany Finał!!!  Dopłynęliśmy do celu!

Do zobaczenia za rok i oczywiście SIE MA !!!

Edyta Grabusińska