Co teraz czytasz? Pochwal się!
Zrób sobie ciekawe zdjęcie z książką, którą przeczytałeś lub czytasz obecnie i prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najciekawsze zdjęcia opublikujemy na stronie internetowej szkoły w zakładce BIBLIOTEKA I-III.
Miłej zabawy - Bibliotekarze

Dnia 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książek Dla Dzieci. Tego dnia Wasze książki mają swoje Święto. Z tej okazji polecamy Wam link- https://liblink.pl/nfkKTk9lrv. Zobaczcie sami i wybierzcie najciekawsze propozycje dla siebie.
Polecamy - Bibliotekarze

Kochani, od kilkunastu dni uczymy się i bawimy w domach, unikamy wyjść, spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Wyobraźcie sobie teraz świat bez komputerów, telefonów, laptopów. Świat, gdzie jedynym źródłem komunikacji są pocztówki i listy. Przenieście się do świata listów i weźcie udział w konkursie na najpiękniejszą pocztówkę - Pozdrowienia z domu.

Konkurs organizowany jest przez Czas Dzieci.
Konkurs odbywa się drogą elektroniczną.
Termin nadsyłania prac - do 9 kwietnia 2020 r.
Do wygrania wiele nagród.

Co trzeba zrobić:
- przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować, dopisać,
- sfotografuj ją i prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wysyła rodzic ze swojej poczty).
Szczegółowe zasady konkursu znajdziecie na stronie www.czasdzieci.pl/konkursy

Życzymy miłej zabawy - Bibliotekarze

Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła, napisała kiedyś Wisława Szymborska. I miała rację!

Czytajcie codziennie choć kilka minut przez cały czas kwarantanny. Zobaczycie, okaże się zaraz, że to miłe, fajne i będziecie czytać dłużej.
Rodziców zachęcamy do wspólnego czytania z dzieckiem. Jeśli nie czytasz - zacznij.

Empik udostępnił za darmo 11 tysięcy swoich audiobooków, e-booków oraz słuchowisk. Promocja trwa 60 dni od daty zalogowania się do systemu.
Należy tylko wejść na stronę www.empik.com/czas-w-domu, aby dowiedzieć się więcej. A potem można czytać i słuchać do woli. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy - Bibliotekarze

Zapraszamy uczniów klas III do udziału w bibliotecznym konkursie plastycznym - W baśniowym świecie Andersena.
Format prac - A3, technika dowolna.
Prace oddajemy po powrocie do szkoły. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Życzymy miłej zabawy - Bibliotekarze

Ogólne zasady akcji konkursowej Siostro, Bracie - zostań w chacie

- Organizatorem akcji konkursowej są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku www.pbw.slupsk.pl oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku www.pbw.gda.pl
- Konkursy realizowane są drogą elektroniczną
- Konkursy skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich województwa pomorskiego
- Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie drogą elektroniczną pracy konkursowej organizatorowi konkursu
- Fundatorem nagród książkowych w akcji konkursowej Siostro, Bracie zostań w chacie jest Marszałek Województwa Pomorskiego.

Wybierz konkurs dla siebie:

- Konkurs na laurkę - podziękowanie dla pielęgniarek i lekarzy, ratowników medycznych, strażaków - adresowany dla przedszkolaków i klas 0
- Super przepis - konkurs na zdjęcie potrawy przygotowanej wspólnie z rodziną w czasie pobytu w domu - adresowany do uczniów klas I - III szkół podstawowych
- Chcę być taki jak... - konkurs rozwijający umiejętności plastyczne oraz kreatywność młodszych uczniów - adresowany do uczniów klas 0 - III szkół podstawowych

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy miłej zabawy - Bibliotekarze

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru.

Możesz obejrzeć spektakl, nie wychodząc z domu (on-line).
Propozycje dla Ciebie (youtube): Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Szewczyk Dratewka, Pchła Szachrajka i wiele innych.
Życzymy miłego oglądania - Bibliotekarze.

Konsultacje - Małgorzata Wiśniewska
Piątek godz.14.00-15.00 - librus wiadomości

Zapraszamy uczniów klas II do udziału w konkursie plastycznym - Kubuś Puchatek i przyjaciele. Szukając inspiracji do pracy, możesz przeczytać książkę A.A.Milne Kubuś Puchatek on-line (cyfroteka.pl), obejrzeć film Przygody Kubusia Puchatka (youtube) lub wysłuchać audiobooka (youtube).

Format prac - A3, technika dowolna. Prace oddajemy do biblioteki klas I - III po powrocie do szkoły.

Życzymy miłej zabawy - Bibliotekarze

Zapraszamy uczniów klas I do wysłuchania bajki muzycznej Plastusiowy Pamiętnik (youtube) i wzięcie udziału w konkursie plastycznym Mój Przyjaciel Plastuś. Format prac - A-3, technika dowolna. Prace oddajemy w bibliotece klas I-III po powrocie do szkoły. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Życzymy miłej zabawy - Bibliotekarze

NAJLEPIEJ CZYTAJĄCA KLASA

W bieżącym roku szkolnymw konkursie „Najlepiej czytająca klasa” brali udział uczniowie klas drugich i trzecich. Każdego miesiąca klasa, która wypożyczyła największą ilość książek, otrzymywała puchar przechodni oraz słodycze. W październiku konkurs wygrała klasa III E, natomiast w pozostałych miesiącach prym wiodła klasa III F i to właśnie ona zdobyła tytuł NAJLEPIEJ CZYTAJĄCEJ KLASY, która przeczytała aż 2890 książek, (średnia na ucznia 111,5). Gratulujemy Wam i życzymy, abyście w przyszłym roku pobili swój własny rekord czytelniczy.

 Irena Świtek

NAJLEPSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI KLAS I-III

Konkurs na „Najlepszego Czytelnika Biblioteki Klas I-III”  jak zwykle został ogłoszony w październiku 2017 r. Zaproszeni zostali do niego  uczniowie klas młodszych. Laureatem konkursu została Iga z klasy III D, która przez cały rok szkolny wypożyczyła i przeczytała największą ilość książek, bo aż 396. Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę  książkową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w klasach IV-VIII.

                                                                                      Irena Świtek

 

Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem

W ramach Pomorskiej Wiosny Literackiej 25 maja 2018 r. w szkolnej bibliotece klas młodszych odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem, dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży np.: „Sposób na Elfa” czy „Dasz radę, Marcelko”. Pan Marcin bardzo interesująco opowiadał nam o swojej pasji pisarza: uczniowie  dowiedzieli się, od czego zaczęła się jego kariera pisarska i skąd czerpie pomysły do własnych utworów literackich. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie klas I-VI z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawych i pełnych humoru opowieści sympatycznego pana Pałasza, wrocławskiego literata.

                                                                           Irena Świtek

W baśniowym świecie Andersena

Po raz kolejny w maju 2018 r. w Bibliotece Klas I-III odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny „W baśniowym świecie Andersena”. Był skierowany do uczniów klas trzecich, którzy przedstawiali środkami plastycznymi ilustrację do wybranej baśni Hansa Christiana Andersena. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Piękne prace można było podziwiać na wystawie w bibliotece.

                                                                                       Irena Świtek