GODZINKI LITERACKIE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM

18 i 20 grudnia 2017 r. w ramach Akademii Dobrych Manier po raz kolejny w bibliotece odbyły się „Godzinki literackie z Kubusiem Puchatkiem”, w których uczestniczyły klasy: II a, II b i II c. Uczniowie obejrzeli prezentację pt. „Opowieść o Kubusiu Puchatku”, z której dowiedzieli się dlaczego powstała książka pt. „Kubuś Puchatek” i skąd pisarz A. A. Milne zaczerpnął pomysł na napisanie historii o przygodach misia o bardzo małym rozumku. Na zakończenie spotkania  Kubuś Puchatek udzielił dzieciom przyjacielskich rad.

Irena Świtek

CZYTAMY Z MIKOŁAJEM

6 i 7 grudnia 2017 r. po raz drugi w Bibliotece klas I-III miało miejsce głośne czytaniew ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” –  „Czytamy z Mikołajem”, w której uczestniczyły dzieci z klas I a, I b, I c, I d i III a. Uczniowie przy choince i świątecznym wystroju biblioteki wysłuchali „Opowieści o Świętym Mikołaju”, jak również wspólnie zaśpiewali kolędy i zatańczyli taniec śnieżynek. Impreza ta wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Irena Świtek

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji w Bibliotece klas I-III odbyły się dwie imprezy czytelnicze:

  • KUBUSIOWE WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE

24 listopada 2017 r.w „Kubusiowych warsztatach literacko-plastycznych” uczestniczyły  klasy drugie (po 3 osoby z każdej klasy), które wzięły udział w zabawie: tańczyły, śpiewały i ogadywały zagadki. Wysłuchały również fragmentu książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”, która stała się inspiracją do  wykonania prace plastycznych przedstawiających Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz układania krótkich wierszyków-rymowanek. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Prace plastyczne oraz wierszyki można było podziwiać na wystawie w Bibliotece klas I-III.A to lokaty uczniów:

Kategoria „Plastyka”

I miejsce: II b – Karolina Kwiatkowska, Wiktoria Netreba

II miejsce: II a – Dominika Rekonwald, Kacper Zawadzki

III miejsce: II c – Julia Kościkiewicz, Karolina Skwierz

Kategoria „Literatura”

I miejsce: II c – Nikola Chabowska, Zofia Ślusarska

II miejsce II a – Mikołaj Rudnicki, Jakub Śmiechura

III miejsce  II b – Piotr Prądzyński, Jakub Tyszkiewicz.

  • KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE UDZIELAJĄ DOBRYCH RAD

24 listopada 2017 r. odbyła się jeszcze jedna impreza czytelnicza pod nazwą „Kubuś Puchatek i przyjaciele udzielają dobrych rad”, która adresowana była do klasy I a. Uczniowie wysłuchali krótkiej  „Historii o pluszowym misiu”, a następnie aktywnie uczestniczyli w konkursach i zabawach dotyczących najbardziej znanego misia na świecie oraz wysłuchali przyjacielskich rad Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Irena Świtek

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Z biegiem Wisły”

Konkurs odbył się 23 listopada 2017 r., a organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku. Głównym celem było popularyzowanie „Roku Rzeki Wisły” w regionie, promowanie czytelnictwa i literatury pięknej oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów, a skierowany był do uczniów szkół podstawowych regionu słupskiego w grupie wiekowej klas I – III.  Przedstawicielami naszej szkoły była Ania Gliwa z klasy III b i Marcel Kostrzewa z III f, który zdobył wyróżnienie. Gratulujemy. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę książkową.

Irena Świtek

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji  Biblioteka Klas I-III zorganizowała  następujące imprezy:

- 23 października 2017 r. odbyło się Pasowanie na Czytelnika.  Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników. Obejrzeli ciekawe przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III f, odgadywali bajkowe zagadki, zapoznali się z regulaminem biblioteki, a przede wszystkim wypożyczyli pierwsze książki. Na pamiątkę uroczystości otrzymali kolorowe zakładki do książek.

-24 października 2017 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym. Młodzi plastycy w 3-osobowych zespołach wykonywali kolorowe plakaty promujące czytelnictwo. I miejsce zajęła klasa III f, na II miejscu uplasowali się uczniowie z klasy III d, a III miejsce zdobyli uczniowie z III b. Gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Plakaty można było podziwiać na wystawie w bibliotece klas I-III.

- 25 października 2017 r. w ramach cyklu „Spotkania z ciekawym człowiekiem” gościliśmy p. Katarzynę Kowalską – bibliotekarza z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, która bardzo interesująco opowiadała nam o ulubionych książkach, a także przedstawiła swoje artystyczne pasje – piękne kartki okolicznościowe wykonane metodą quillingu (zwijanie papieru). W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy III b i III d, które z zaciekawieniem wysłuchały opowieści pani Kasi.

Irena Świtek

Najlepiej czytająca klasa

     Przez cały rok szkolny 2016/2017 trwał Szkolny Konkurs Czytelniczy „Najlepiej czytająca klasa”. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich. Każdego miesiąca klasa, która wypożyczyła największą ilość książek, otrzymała PUCHAR PRZECHODNI i słodycze.

Laureat– klasa II f- średnia wypożyczeń na jednego ucznia 65,54.

 

Lp.

Najlepiej czytająca klasa według poziomów

Klasa

Ilość/średnia wypożyczeń klasy

1.

I B

655/32,75

2.

II F

1573/65,54

3.

III A

1216/57,90

Irena Świtek

Cała Polska czyta dzieciom

     11 i 18 maja 2017 r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyły się w bibliotece szkolnej dwie imprezy czytelnicze dla uczniów klas II a i II f. Honorowym gościem była Pani Bożenna Straszewska - pedagog szkolny, która przeczytała baśń pt. „Motylek” H. CH. Andersena. Spotkanie było świetną okazją do rozmowy na temat wspólnego czytanie z dorosłymi jako mądrym sposobem spędzania czasu. W drugiej części imprezy uczniowie wykonali ilustracje do wysłuchanej baśni. Z kolorowych prac powstał pamiątkowy album. Na koniec spotkania drugoklasiści podziękowali zaproszonemu gościowi za przybycie.

Irena Świtek

Mój przyjaciel Plastuś

     „Mój przyjaciel Plastuś” to konkurs plastyczno-literacki, który odbył się 12 maja 2017 r. w bibliotece szkolnej i był skierowany do dzieci z klas I. Uczestnicy konkursu po wysłuchaniu fragmentu książki pt. „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej mieli za zadanie przedstawić środkami plastycznymi Plastusia – ludzika z plasteliny. Uczniowie, którzy wykonali najpiękniejsze prace otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy !!!

A oto laureaci:

I miejsce: Karolina Krukowska kl. I B, Nikola Chabowska kl. I C

II miejsce: Karolina Skwierz kl. I C, Wiktoria Netreba kl. I B

III miejsce: Hanna Mularczyk kl. I C, Anna Prądzyńska kl. I B,

Wiktoria Krukowska kl. I A

Wyróżnienie: Kacper Zawadzki kl. I A, Remigiusz Brzozowski kl. I A.

Irena Świtek

W baśniowym świecie Andersena

     28 kwietnia 2017 r. odbył się Konkurs Plastyczny „W baśniowym świecie Andersena”, który był adresowany do uczniów klas III. Każdą klasę reprezentowało 3 uczniów, którzy wykonywali prace indywidualnie. Zadaniem trzecioklasistów było namalowanie ilustracji do baśni „Motylek” H. Ch. Andersena. Komisja konkursowa wybrała najpiękniejsze prace, które zostały nagrodzone dyplomami i prezentami oraz zaprezentowano je na wystawie pokonkursowej w bibliotece szkolnej klas I-III. Gratulujemy!!!

LAUREACI:

I miejsce: Agata Jursza kl. III D

II miejsce: Emilia Kisielewska kl. III D, Oliwia Nowosielska kl. III F

III miejsce: Maja Rybak kl. III E, Nikola Wypijewska kl. III F

Wyróżnienia: Alicja Olczyk kl. III E, Natalia Gaweł III F, Anna Buksakowska kl. III D oraz Nikola Burakiewicz, Monika Grajewska i Wiktoria Wrotek z III A.

Irena Świtek

AKCJA CZYTELNICZA

„CZYTAMY Z MIKOŁAJEM!”

     W dniach od 6 do 9 grudnia 2016 r. nasza biblioteka przyłączyła się do akcji czytelniczej po hasłem „Czytamy z Mikołajem!”, zorganizowanej przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Była ona doskonałą okazją, aby wprowadzić naszych uczniów w świat literatury, rozbudzić zaciekawienie książką i doskonalić umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Odczytywanym tekstem była „Opowieść o Świętym Mikołaju”, który przybliżył dzieciom postać świętego i wprowadził w świąteczny nastrój. Akcja „Czytamy z Mikołajem” ubogacona została wspólnym śpiewaniem kolęd i wykonaniem prac plastycznych. Wzięły w niej udział prawie wszystkie dzieci z klas I –III (razem 257 uczniów).

Irena Świtek

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

KRZYSZTOF PETEK – PISARZ I PODRÓŻNIK

     17 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Petkiem – pisarzem, podróżnikiem i organizatorem wypraw. Adresatami tego spotkania byli uczniowie z klas III, IV i V. Pan Krzysztof bardzo ciekawie opowiadał o swoich wyprawach do różnych zakątków świata np. Syberii czy amazońskiej dżungli. Przeniósł nas za pomocą zdjęć w niezwykłe miejsca na Ziemi. Uczniowie mieli możliwość zakupu i zapoznania się z najnowszą książką pisarza dla młodych czytelników pt. „Zaklęcie dla Golema. Praga”. Spotkanie było nadzwyczaj interesujące, humorystyczne i przebiegało w miłej atmosferze.

Irena Świtek

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

ANDRZEJ REMELSKI - FILATELISTA

     29 listopada 2016 r. w ramach spotkania z ciekawymi ludźmi odwiedził nas Pan Andrzej Remelski - filatelista, który przybliżył uczniom klas trzecich tajniki zbierania i kolekcjonowania znaczków pocztowych. Lekcja była bardzo ciekawa i podobała się dzieciom naszej szkoły.

 Irena Świtek

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

MACIEJ JONIK -

Dowódca Dywizjonu Ogniowego Morskiej Jednostki Rakietowej

9 listopada 2016 r. klasy II f i III d w ramach cyklu: „Spotkania z ciekawymi ludźmi” miały przyjemność gościć pana Komandora Porucznika Macieja Jonika. Dowódca Dywizjonu Ogniowego Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach bardzo ciekawie opowiadał o współczesnej Marynarce Wojennej. Swoje spotkanie ubogacił filmem, w którym ukazał codzienność we współczesnym wojsku oraz nowoczesny sprzęt, jakim dysponują marynarze. Dzieci były zafascynowane pracą w Morskiej Jednostce Rakietowej.

 Irena Świtek

      24 października 2016 r. Biblioteka Szkolna klas I – III uroczyście obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów tego święta odbył się konkurs plastyczny na najlepszy plakat zachęcający do czytania i odwiedzenia biblioteki dla klas trzecich połączony z wystawą pokonkursową. Absolutnie bezkonkurencyjny plakat wykonała klasa III E. Za pomysłowość, kreatywność, walory edukacyjne i artystyczne praca otrzymała pierwsze miejsca, a oto wyniki:

I miejsce zdobyła klasa III E

II miejsce: III A, III C i III B

III miejsce III D i III F.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:)!!!