30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 6F stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci własnoręcznie zrobionych breloczkow oraz małego  słodkiego co nieco. Poza tym chłopcy mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas gier i zabaw. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili.
Marta Andrzejewska

Straż Miejska uczy dzieci z klasy 1c jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły.

Dzieciaki z 1c uczą się jak udzielać pierwszej pomocy.

Uczennice klasy 5c: Marta, Zosia i Maja poprowadziły lekcję wychowawczą z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki przeprowadziły konkursy dla chłopców, którzy  m.in. przypinali wąsy, przechodzili pod obniżanym drążkiem, grali w "gorącego kartofla".  Na zakończenie super zabawy każdy uczeń klasy otrzymał babeczkę z wróżbą, a chłopcy dodatkowo upominki.

I.Skiba-Dąbrowska.

W  ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Sensoryczna Przygoda’’ odbyły się pierwsze zajęcia w klasie 1b, które przeprowadziła pani Edyta. Wiodącym celem zajęć była aktywizacja uczniów, wspieranie rozwoju zmysłów poprzez polisensoryczne poznawanie i doświadczanie świata oraz kształtowanie gotowości do podejmowania działań plastyczno – sensorycznych poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach grupowych. Punktem kulminacyjnym zajęć było poszukiwanie skarbów w pudle sensorycznym ,,Zgaduj – Zgadula’’ oraz  zajęcia plastyczne z tęczowym puchem przy muzyce relaksacyjnej z wizualizacją.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przebiegały w bardzo miłej atmosferze wywołując radość i uśmiech na twarzy dzieci. Serdeczne podziękowania za owocną współpracę  wychowawcom  klasy J.

Edyta Grabusińska

Uczniowie klasy IIIB gimnazjum uczestniczyli w XVI Bałtyckim Festiwalu Nauki podczas którego wzięli udział w konkursie „Słupsk- tropem historii i geografii” organizowanym przez Akademię Pomorską. Młodzież musiała wykazać się znajomością swojego miasta. Konkurs odbywał się w parku przy ulicy Szarych Szeregów. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe gadżety .Wydarzenie wpisało się w obchody 50-lecia słupskiej uczelni.