We wtorek (8 maja 2018) w Narodowy Dzień Zwycięstwa odbyły się obchody 73. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie, w których uczestniczyła klasa 7e.

W lutym w klasie 5 b i 5 d odbyły się ciekawe lekcje z zajęć z wychowania do życia w rodzinie. Uczniowie zastanawiali się nad kwestią przyjaźni, wyjaśniali czym dla nich jest prawdziwa przyjaźń, co daje człowiekowi.

19.04.2018 klasa 4 f wybrała się ze swoją wychowawczynią p. Martą Andrzejewska na warsztaty Majsterkowania do Castoramy. Tematem przewodnim było - Drewno.
Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiedziały się, jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa, aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie.
W ramach zajęć dzieci miały okazję samodzielnie złożyć drewniane pudełko na skarby, a chłopcy skrzynkę na narzędzia.
Było fantastycznie.

W piątek 13 kwietnia w klasie II a wiosna zagościła na dobre. Zajęcia kulinarne wiosną, to sama przyjemność! To praktyczne działanie poprzedziła rozmowa o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki,  jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego należy zdrowo się odżywiać i jeść śniadanie?

W sali unosił się zapach szczypiorku i warzyw: sałaty, pomidorów, ogórków, papryki i rzodkiewki. Klasa podjęła wielka wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki". Świeże warzywa, sery, pieczywo to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Dzieci samodzielnie lub z niewielką pomocą dorosłych smarowały, kroiły, układały produkty tworząc na kanapkach fantazyjne wzory. Kanapeczki były bardzo kolorowe, smaczne a dzieci bardzo zadowolone i najedzone. Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania się. Pamiętajmy śniadanie to podstawa naszego dnia, a szczególnie kiedy znajdują się w nim bogate w witaminy warzywa. W tym sezonie wiosennym stawiamy na zdrowie!

W dniu 1 marca 2018 r. odbyła się Międzyszkolna Zabawa Integracyjna ”Kubuś Puchatek Sportowcem„ pod Patronatem Prezydenta Miasta Słupska.
W zabawie brały udział dzieci z klas II z SP 1SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 9 i SP 10 - (razem około 240 osób).
Celem imprezy było poznawanie różnych dyscyplin sportowych uprawianych na całym świecie. Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się na czym polegają zasady poszczególnych dyscyplin.
Podczas zabawy dzieci miały okazję zobaczyć prezentację piłkarzy, koszykarzy, siatkarzy, narciarzy. Zmagały się z zadaniami, konkursami. Na zakończenie każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku. Wszyscy doskonale się bawili.
Nauczycielem odpowiedzialnym za organizację i przebieg zabawy była Agnieszka Kamińska.

26.03.2018 w naszej szkole odbyła się pierwsza tura "ŚWIĘTA NAUKI" obchodzona już od kilku lat. Dzisiaj odbyła się część obejmująca przedmioty ścisłe jak matematyka, fizyka, chemia, oraz przyroda, geografia, informatyka.
Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali w ramach tych przedmiotów szereg ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych z różnych fragmentów tych dziedzin. Doświadczenia chemiczne młodszym kolegom prezentowali również uczniowie z klas gimnazjalnych.
Nie zabrakło również przeróżnych gier , krzyżówek, układanek matematycznych którym z zapałem oddawali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele, urozmaiconych na holu projekcją przysłów, ciekawostek i anegdot matematycznych .
Można było również popróbować sił w grach geograficznych.
Z pasją przyglądali się uczniowie budowie robotów, sami próbując swoich sił w tej dziedzinie.
W osobnych klasach można było obejrzeć filmy o "Zdrowym odżywianiu", zobaczyć na żywo wykonywane piękne ozdoby owocowo-warzywne.
Przeprowadzona była ciekawa lekcja "Wulkany" w ramach informatyki. Jak również zewnętrzna lekcja otwarta dla miasta
z matematyki "Ułamki dziesiętne", w której uczestniczyli uczniowie SP2 wraz z nauczycielami.
Uczniowie zorganizowali pokaz "Zwierzęta mini ZOO", przynosząc swoje pupile. Pokaz cieszył się niezwykłym zainteresowaniem.
Również S.U. urozmaicał czas przez organizację "Familiady na wesoło". Oczywiście nie zabrakło zmagań sportowych na sali gimnastycznej.
W tym samym czasie gościliśmy p. Karola Wójcickiego, dziennikarza naukowego, który dla wszystkich uczniów szkół podstawowych naszego miasta (reprezentowanych po jednej klasie z każdej) przeprowadził bardzo ciekawe spotkanie "Z głową w gwiazdach".
Doświadczenia i gry na przemian odbywały się w pionach klas IV-VII, ale również uczniowie III i II klas gościli na naszych piętrach z ciekawością oglądając przygotowane pokazy. 

 

28.03.2018 odbyła się druga część „Święta Nauki”. Dzisiaj prezentował się blok przedmiotów humanistycznych: historia, j.polski, języki obce, przedmioty artystyczne.Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali prezentacje multimedialne: historia pisma, budowa książki, wystawę ciekawych książek, które można było oglądać w bibliotece.Przygotowano szereg quizów wiedzowych, puzzli , diagramów i krzyżówek historycznych, jak również gier planszowych – zrobionych przez uczniów. Można było spróbować sił w pisaniu zdań z użyciem kałamarza i gęsiego pióra. Obejrzeć ciekawą kolekcję medali i strojów z okresu PRL, jak również zrobić zdjęcia w historycznych strojach z różnych epok.Świetnie bawili się uczniowie wykonując dowolną techniką plastyczną wylosowaną ciekawą budowlę z krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych.W pakiecie zajęć z j.polskiego oferowano dyktando graficzne, rozsypanki wyrazowe, łamańce słowne, wyszukiwanie ukrytych słów, związków frazeologicznych. Nie brakowało gier planszowych. Również uczniowie przedstawili „Odyseję Umysłu”- świetna forma dramy przedstawiająca ciekawe zagadnienia. Plastycy zaangażowali uczniów do przedstawiania „Żywych rzeźb”- co wyzwoliło wiele emocji i zadowolenia.Obie części „Święta Nauki” pokazały , że cała społeczność uczniowska potrafi się świetnie bawić wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności.

Koordynator: Grażyna Krasny