"Znajomi" Witkacego i 6f
Nie sposób mówić o Witkacym, nie wspominając o polskich artystach aktywnych twórczo w tym samym czasie. W naszej szkole w czasie lekcji młodzież z klasy 6f dowiedziała się o malarzach, których dzieła także znajdują się w zbiorach muzeum. Wśród „znajomych” jest m.in. Olga Boznańska, Józef Mehoffer, Rafał Malczewski, Ludomir Sleńdziński czy Zofia Stryjeńska. Zajęcia miały na celu przedstawienie postaci, ich twórczości, a także odszukane powiązań z WitkacymLekcja uzupełniająca oraz prezentująca dzieła Witkacego powstałe poza Firmą Portretową S. I. Witkiewicz, z którą artysta najczęściej jest kojarzony. Dzieła Czystej Formy, pejzaże, rysunki, fotografie, a także literatura - zapoznanie z nieoczywistymi, dla wielu odbiorców, pracami artysty. Zajęcia prowadziła pani etnograf z Białego Spichlerza.
Innowacja plastyczna klasa 6c i 6e oraz 6a
W ramach innowacji plastycznej p. Marty Andrzejewskiej klasa 6c wybrała się do Słupskiego Ośrodka Kultury na zajęcia z ceramiki. Tematem zajęć była Baszta Czarownic. Każdy uczestnik zadbał o nawet małe szczegóły.
Innego dnia klasa 6e odwiedział Młyn Zamkowy, gdzie uczestniczyli warsztatach "Tańcowała Igła z Nitką" . Efektem prac były piękne serwetki.
Klasa 6a mogła ulepić z gliny piękne Słupskie Tramwaje. Zrobiliśmy z nich skarbonki na oszczędności :)
Marta Andrzejewska
6f i Stanisław Ignacy Witkiewicz  - Witkacy. Jednoosobowa firma portretowa S. I. Witkiewicz
Klasa 6 f udała się wraz z wychowawczynią do Białego Spichlerza  na wystawę prac S. I. Witkiewicza. Nie sposób mówić o twórczości Witkacego, nie znając szczegółów jego życia. Zajęcia w barwny i ciekawy sposób przybliżyły postać i działalność artystyczną oraz jego życiowe doświadczenia i to, jaki miały wpływ na jego twórczość. Poznaliśmy również działalność Jednoosobowej Firmy Portretowej S.I.Witkiewicza, w oparciu o jej regulamin, a także bazują na konkretnych przykładach z największej na świecie kolekcji dzieł.
Nowa Brama  z kl 6b
W ramach innowacji pedagogicznej, klasa 6 b wraz z opiekunem p. Martą Andrzejewską oraz wychowawczynią p. Anną Świętochowską udała się na zajęcia z ceramiki do Słupskiego Ośrodka Kultury. Na zajęciach grupa ulepiła Nową Bramę, która w przyszłości posłuży jako piękna ozdoba oraz świecznik.
Walentynki w 6 F
14 lutego klasa 6f zorganizowała klasowe Walentynki. Były gry, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek. Nie zabrakło również informacji skąd pochodzą Walentynki.
Warsztaty Haftu Kaszubskiego - Pozytywnie Zakręceni Rękodzielnicy z 6 f
Pozytywnie Zakręceni Rękodzielnicy z 6 f pod opieką p. Marty Andrzejewskiej wybrała się do Młyna Zamkowego na warsztaty Haftu Kaszubskiego. Zajęcia poświęcone były tradycjom kaszubskim. Uczestnicy poznali historię i symbolikę haftu kaszubskiego w oparciu o siedem szkół haftu, zwłaszcza szkoły słupskiej. Po zapoznaniu się z najprostszymi ściegami, każdy miał okazję stworzyć swoją własną, ręcznie wykonaną serwetkę.