W trakcie roku szkolnego 2018/2019 klasy 5 uczestniczyły w warsztatach rękodzieła w ramach Innowacji Plastycznej p. Marty Andrzejewskiej.  Wszystkim bardzo się podobało w Słupskiej Ceramikarni. Powstało wiele ciekawych prac. Zapraszamy do galerii.

W marcu uczniowie klas 4-7 pojechali wraz z opiekunami i firmą Autour w ramach Zielonej Szkoły do Karpacza. W Karpaczu wypoczywało 57 uczniów.  Organizatorem Zielonej Szkoły była Pani Agnieszka Kamińska, a opiekunami Pani Maria Konecka,  Marta Andrzejewska.  Kierownikiem wycieczki był Pan Adam Urbański,  kierownikiem dydaktycznym Pani Margaretta Haładyn. Bogaty program Zielonej Szkoły nie pozwalał nikomu się nudzić. Zwiedziliśmy między innymi;
- Skalne Miasto w Czechach
- Karpacz
- Świątynie Wang
- Źródło św. Anny
- Miejsce Anomalii Grafitacyjnych
- Stok Narciarski | Skocznia Karpatka - na którym dzieci pod opieką profesjonalnego instruktora nauczyły się zjeżdżać na nartach
- Pomnik Liczyrzepy - Ducha Karkonoszy
- Dziki Wodospad na Tamie
- Skocznie Orlinek na której skakał kiedyś Adam Małysz
- Kościół w stylu gotyckim z XIII w.
Wieczorami dzieci (a także wychowawczynie) chętnie brały udział w grach i zabawach integracyjnych, którym towarzyszyło mnóstwo dobrego humoru, pozytywnych emocji, śmiechu i spontanicznych zachowań. Dzieci oprócz zabawy uczestniczyly również w zajeciach edukacyjnych. Po zapoznaniu się z historią Karpacza i topografią terenu wszystkie pozytywnie zaliczyly test sprawdzajacy. Nie zabrakło również konkurencji w zdobywaniu szczytów karpackich i zaliczaniu ocen z wytrzymałości i wytrwałości fizycznej. Na koniec dzieci wysłały listy i kartki do najbliższych, jak i pozdrowienia dla szkoły.
Było wspaniale!

Na warsztatach rękodzieła chłopaki z klasy 5F zrobili w tym roku obraz 3 D z pięknym bukietem kwiatów,  który wręczyli dziewczynom ze swojej  klasy 8 marca w Dniu Kobiet. Chłopcy nie zapomnieli również o kochanej pani Joli, która zawsze dba o czystość w naszej klasie.

Marta Andrzejewska

Kisiciele z Mechanika gościli na warsztatach zdrowego żywienia w Szkole Podstawowej nr 4 w Słupsku na zaproszenie Krzysztofa Antonowicza.

W trakcie warsztatów pokazywaliśmy jak zrobić pyszne wielowarzywne kiszonki. Słoiki wypełniali najpierw uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej, a następnie młodzież z klas ósmych.

Zabawa była przednia, wszyscy obierali i kroili warzywa, aby potem układać je w słoikach w różnokolorowych kompozycjach. Nad składem przypraw i odpowiednią solanką dbali Kisiciele z Mechanika, uczniowie klasy 1 l wraz z opiekunem grupy Marcinem Kisielewskim. Dobry ferment został zasiany i kolejne osoby zobaczyły w jak fajny i prosty sposób można stworzyć pyszną i bardzo zdrową kiszonkę.

8 marca 2019r. w LOII odbyły się warsztaty pt."Dziewczyny no limIT" , którego organizatorem była Prezydent Miasta Słupska.

Realizatorem przedsięwzięcia była "Informatyka na Obcasach", działająca w II LO w Słupsku.  Warsztaty, w których uczestniczyły

dziewczęta z kl. 8e i 8d,  miały na celu propagowanie edukacji i zachęcenie do poznania świata IT.

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw.

Uczennice kl. 6c: Kamila,Oliwia i Kinga przeprowadziły lekcję wychowawczą dla uczniów kl. 8e, której tematem był właśnie karnawał. Uczniowie zostali zapoznani ze słynnymi karnawałami świata, śpiewali w języku brazylijskim, a także uczyli się kroków samby pod kierunkiem młodszych koleżanek. Dziękujemy za super lekcję.