W tym roku klasa 5 b i klasa 5 f pod opieką p. Anny Świętochowskiej i p. Marty Andrzejewskiej wybrały się na lodowisko do Rędzikowa. Towarzyszyła im piękna pogoda.

Dla większości nie  była to pierwsza przygoda z łyżwami, ale niezależnie od umiejętności wszyscy się wspaniale bawili. Po skończonej jeździe dzieciaki  urządziły bitwę na śnieżki na świeżym powietrzu. Było super.

15 i 29 listopada odbyły się spotkania dla uczniów klas piątych z Panią Sylwią Laskowską - dietetyczką z Poradni Promocji Zdrowia w Słupsku. Prelekcje te miały na celu zaznajomić uczniów z zasadami zdrowego odżywiania. Dzieci podczas zajęć miały możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej złych nawyków żywieniowych, analizować skład produktów poprzez aplikację w telefonie, wypełniać karty pracy oraz zapoznać się z najnowszymi założeniami piramidy zdrowego odżywiania.
Monika Miodek

26 listopada odbyło się spotkanie dla uczniów klas siódmych z policjantką Panią Edytą Żuk oraz dzielnicowym Panem Rafałem Bogdanowskim. Prelekcja miała na celu uświadomić uczniom zagrożenia świata wirtualnego. Uczniowie podczas zajęć mieli okazję dowiedzieć się o skutkach związanych z cyberprzemocą oraz konsekwencjach prawnych i odpowiedzialności karnej za podejmowanie nieodpowiednich działań w Internecie. Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w zajęciach poprzez zadawanie licznych pytań i opisywanie konkretnych zdarzeń i sytuacji.
Monika Miodek

W dniu 27 września klasy 5e, f wzięły udział w warsztatach Fabryki Szmacianej Wyobraźni. Warsztaty twórczego szycia miały na celu  pomóc uczniom wyrażać własną kreatywność i wzmacnić pewność siebie. Szycie trenuje cierpliwość i wytrwałość. Proces szycia, wykańczanie, zdobienie prac pobudza wyobraźnię i twórczość. Dzieci samodzielnie wykonały zawieszki w postacie "Tajemniczego kota". Wszyscy bawili się przy tym doskonale.

A oto nasze dzieła.

I.Madeja

2 pażdziernika obchodziliśmy klasowy DZIEŃ CHŁOPAKA.  Lena i Ola przygotowały z tej okazji konkursy dla chłopców, wybieraliśmy klasowe Smerfy, a na zakończenie każdy otrzymał drobny upominek. Całości dopełniły babeczki przygotowane przez organizatorki zabawy. Dziękujemy.

Od dwóch tygodni dziewczyny z 5 F razem z wychowawczynią w tajemnicy przygotowywały niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Radość i zaskoczenie chłopaków były ogromne 😀

Marta Andrzejewska