28 lutego 2018 uczennice klasy piątej pod opieką p.Joanna Kierul-Cieślak kolejny raz uczestniczyły w zajęciach edukacji morskiej - w II Pikniku żeglarsko-morskim na sucho w Damnicy. Tym razem zajęcia odbyły się po hasłem - Dzieci uczą dzieci. Uczestnicy spotkania mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe węzły żeglarskie,nauczyć się rozpalania ognia w trudnych warunkach, poznać w jaki sposób powstają emblematy żołnierskie(orzełki, dystynkcje), przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Ale przede wszystkim była to świetna lekcja przyjaźni, współdziałania. Dzieci miały okazję przekonać się, że wspólnie możemy zdziałać więcej.

22 lutego 2018 r w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku w ramach edukacji morskiej odbyła się lekcja otwarta. Uczennice z klasy piątej naszej szkoły aktywnie w niej uczestniczyły pod opieką p.Joanny Kierul-Cieślak. Uczyły się wiązać węzły, poznały budowę łódki, którą potem wspólnie składały. Zabawa była przednia. Teraz czekamy do wiosny, by na wodzie w praktyce sprawdzić swoje umiejętności.

W styczniu uczniowie klasy 7c,d,e wzięły udział w warsztatach kaligrafii zorganizowanych przez Muzeum Pomorz Środkowego w Słupsku. W ramach zajęć uczyli się pisać patyczkiem i gęsim piórem, oraz poznali pracę średniowiecznego skryby i  wyposażenie skryptorium. Na podsumowanie zajęć każdy uczeń zaprojektował stronę ze średniowiecznej kroniki.


I.Madeja

Nasza szkoła wzięła udział po raz pierwszy w programie edukacyjnym o charakterze społecznym mającym na celu wzrost świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów polskich szkół. W tej edycji udział wzięli uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Więckiewicz. Uczniowie podzieleni na zespoły przyrządzili 4 dania zawierające produkty zbożowe. Wspólne gotowanie okazało się świetną zabawą.

27 lutego 2018 r. uczniowie grupy 1 klas siódmych, podczas nietypowej lekcji matematyki musieli nie tylko gimnastykować umysł ale również ciało.  Tematem przewodnim zajęć były własności liczb. 

                                                                                                                                          I.Skiba-Dąbrowska

 

W naszym mieście powstało nowe, ciekawe miejsce, które warto odwiedzić. Klasy IV b i IV f szybko wykorzystały okazję i wybrały się na ulicę Szczecińską, aby podziwiać te piękne ptaki.Są kolorowe, towarzyskie i jako jedyne zwierzęta potrafią powtarzać usłyszane wyrazy. Wszyscy jesteśmy zachwyceni tym miejscem i na pewno wybierzemy się tam jeszcze raz.

Marta Andrzejewska

Anna Świętochowska