Dnia 30 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z rodzicami oraz uczennice Gimnazjum nr 4 wzięli udział w "Grach miejskich" zorganizowanych przez panią Jolantę Arciszewską w ramach projektu GO 3! Kulturalny Zawrót Głowy. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy: wykrzykników, kropek, znaków zapytania i myślników. Każdy zespół miał do wykonania wiele ciekawych zadań na terenie Zatorza, m.in. ułożenie haseł zachęcających do czytania książek ( Czytasz - rośniesz w wiedzę, jak mchem nią porastasz. Czytając, po prostu szybciej dorastasz albo Czytaj książek mnóstwo, będzie z ciebie bóstwo) , stworzenie z własnych ciał "żywego pomnika", uwiecznionego na zdjęciach (zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć :) Wszystkie grupy spisały się znakomicie, a o wygranej zdecydował czas: zespół wykrzykników wykonał zadania w najkrótszym czasie. Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!!!

Projekt GO 3! Kulturalny Zawrót Głowy dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.

W środę 11 października klasa 4 F mogła poznać specyfikę pracy dziennikarza radiowego, bowiem wybrała się pod opieką p. Marty Andrzejewskiej do Słupsiego Radia Fama. Siedząc w studiu nagraniowym przed mikrofonem mogły poczuć atmosferę audycji "na żywo" i usłyszeć swój głos przed i po obróbce dźwiękowej.

To była na prawdę ciekawa wycieczka :)

Audycja radiowa

9-10.10.2017 klasy 5c,7c,7d,7e brały udział w warsztatach teatralnych  wraz z panelem dyskusyjnym z psychologiem po  przedstawieniu "Trójka na głowie" .Organizatorem działań był Teatr Tęcza.

Dnia 22 września klasa VII C udała się wraz z Panią Martyną Hordejuk na lekcję o organach, którą poprowadził pan Janusz Dudziński. Odbyła się ona w Kościele pw. św. Jacka. Lekcja, prócz ciekawego wykładu na temat historii kościoła i krypt, które się w nim znajdują, zawierała dodatkowe atrakcje - zwiedzanie podziemi i koncert organowy w wykonaniu p. Janusza. Wszyscy byli zachwyceni.

W piątek 22 września klasa IV b wybrała się z wizytą do Słupskiego Radia Fama. Redaktorzy bardzo ciepło przyjeli młodych gości i przeprowadzili z nimi wywiad na żywo. Każdy opowiedział jak bardzo cieszy się z powrotu do szkoły oraz jakie są jego ulubione przedmioty. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Anna Świętochowska

Audycja radiowa z udziałem klasy IVB