Drukuj

KOLEJNA WIELKA SOBOTNIA WYPRAWA KLAS Vd i Ve...


25 maja wyruszyliśmy do Gdańska pod opieką naszych wychowawczyń - pani Jolanty Tomaszewskiej i pani Agnieszki Stepnowskiej.
Pierwszym etapem naszej podróży było Muzeum II Wojny Światowej. Ogromne wrażenie zrobił na nas już  sam - bardzo nowoczesny - budynek. Zwiedzanie (z audioprzewodnikami, w słuchawkach na uszach) rozpoczęliśmy od przejścia przez dawną salę lekcyjną, podobały nam się drewniane, stare ławki z otworami na kałamarze, mogliśmy się poczuć jak nasi pradziadkowie wiele lat temu. Następnie, na przykładzie losów rodziny Jankowskich, poznaliśmy realia życia codziennego przechodząc przez ich salon  warszawskiego mieszkania w trzech różnych okresach: kilka dni po wybuchu II wojny światowej, w czasie okupacji niemieckiej, oraz tuż po jej zakończeniu. Towarzyszyły nam silne emocje... Przeszliśmy przez wszystkie sale, obejrzeliśmy wiele ekspozycji, po wyjściu wszyscy zgodnie stwierdziliśmy - NIGDY WIĘCEJ WOJNY!
I nadszedł czas na spacer po Starym Mieście - Trakt Królewski, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Kościół Mariacki. Wszystko zobaczyliśmy na własne oczy, narzekając trochę na bolące nogi :) ból osłodziły niektórym lody i gofry...
Ostatnim punktem było ZOO! Na szczęście dojechaliśmy do niego autokarem! Odwiedziliśmy pingwiny, wilki (jakieś takie inne, niż nasze), słonie, żyrafy, surykatki i wiele innych zwierząt. Papugi na nas nakrzyczały, a przecież byliśmy grzeczni!
Pogoda okazała się naszym sprzymierzeńcem - nie było upalnie, deszcz też nie padał.
Wróciliśmy do Słupska późnym wieczorem. Muzycznym hitem stała się śpiewana bardzo często piosenka o biedronce, nawet pani przewodnik świetnie poznała słowa. Pełni wrażeń stwierdziliśmy, że warto wiedzieć i widzieć więcej!