W ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Sensoryczna Przygoda’’ uczniowie klasy 1c oraz 1d odwiedzili salę integracji sensorycznej. Wiodącym celem zajęć była aktywizacja uczniów, wspieranie rozwoju zmysłów poprzez polisensoryczne poznawanie i doświadczanie świata. Punktem kulminacyjnym zajęć była: aromaterapia, trening słuchu, ćwiczenia zręcznościowe, muzykoterapia, które sprawiły dzieciom największą radość. Zabawy sensoryczne przynoszą wiele korzyści dla najmłodszych dzieci, między innymi wpływają na harmonijną pracę układu nerwowego, stymulują do poznawania i odkrywania świata, ułatwiają odbieranie i przetwarzanie bodźców. Dzięki poznawaniu różnorodnych sensorycznych zabaw, dziecko aktywnie spędza czas, rozwijając swoja wyobraźnię. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przebiegały w bardzo miłej atmosferze wywołując radość i uśmiech na twarzy dzieci. Zajęcia poprowadziła pani Edyta Grabusińska.