"Znajomi" Witkacego i 6f
Nie sposób mówić o Witkacym, nie wspominając o polskich artystach aktywnych twórczo w tym samym czasie. W naszej szkole w czasie lekcji młodzież z klasy 6f dowiedziała się o malarzach, których dzieła także znajdują się w zbiorach muzeum. Wśród „znajomych” jest m.in. Olga Boznańska, Józef Mehoffer, Rafał Malczewski, Ludomir Sleńdziński czy Zofia Stryjeńska. Zajęcia miały na celu przedstawienie postaci, ich twórczości, a także odszukane powiązań z WitkacymLekcja uzupełniająca oraz prezentująca dzieła Witkacego powstałe poza Firmą Portretową S. I. Witkiewicz, z którą artysta najczęściej jest kojarzony. Dzieła Czystej Formy, pejzaże, rysunki, fotografie, a także literatura - zapoznanie z nieoczywistymi, dla wielu odbiorców, pracami artysty. Zajęcia prowadziła pani etnograf z Białego Spichlerza.
Marta Andrzejewska