Witam,
chciałabym Państwu przedstawić parę ciekawych propozycji do wykonania  prostych ozdób wielkanocnych.
Pokazują one jak można zmienić przeznaczenie różnych  przedmiotów i wykonać ciekawe ozdoby.

Film 1
Pokazuje jak można stary koszyczek zmienić na piękny nowy, bez wysiłku.
Moje podpowiedzi
- Pani pokazuje specjalistyczną farbę do pomalowania koszyczka - ja używam zwykłą farbę emulsyjną - Tak samo używam zamiennika  do przyklejania serwetek (klej magik + wodą ,lub  klej wikol (klej do drewna) + woda, lub klej biurowy + woda klej te po wyschnięciu stają się przeźroczyste)
- lakier do końcowej fazy można zamienić: lakierem w spreju, lakierem do paznokci , lakierem do drewna.

Film 2
Pokazuje jak można zrobić inny stroik
Moje podpowiedzi
- wszystko tak jak powyżej
- zamiast jajek styropianowych świetnie służą wydmuszki ( należy je przedtem dobrze umyć, warto też przed przystąpieniem do pracy wydmuszki na parę minut włożyć do wody z chlorem a następnie dobrze wysuszyć)

Film 3
Moje podpowiedzi
- można wykorzystać jednobarwne serwetki papierowe

Życzę dobrej zabawy - Pedagog Szkolny Pani Margaretta Haładyn

Drodzy Rodzice,

9 marca 2020 roku  mieliśmy możliwość goszczenia w naszej szkole przedszkolaków.

Zwiedziły całą szkołę a ich wycieczka zaczęła się w świetlicy szkolnej gdzie przywitała ich pacynka Aldonka. Dzieci wraz z paniami nauczyczyły się nowych piosenek i choreografii oraz wykonały pracę plastyczną - wiosenny koszyczek pełen kwiatków. Przedszkolaki poznały Panią Bożenkę - naszą szkolną pedagog oraz gościły w przyszkolnym oddziałe przedszkolnym, gdzie chwilę się pobawiły oraz klasie pierwszej, która przywitała ich pięknym wierszym "Abecadło". Nasze wędrówki gdy dobiegły końca, przedszkolaki pożegnały szkołe - na chwilę mamy nadzieję - a na pamiątkę otrzymały slodki upominek a swoją pracę plastyczną zabrały ze sobą.

Pozdrawiamy

Świetlica Szkolna

Drodzy Rodzice,

obiecałyśmy wysyłać do Państwa propozycje gier, zabaw, prac plastycznych, itd. Innymi słowy pomysły na nudę.

Dzisiejsza odsłona to propozycje kinetyczne, kulinarne, plastyczne oraz joga dla dzieci.

Pozdrawiamy

Świetlica Szkolna

Wigilia w klasie 5f

20 grudnia odbyła się w naszej klasie Wigilia klasowa. W klasie 5f było świątecznie i smacznie. Pachniało pomarańczami, goździkami i piernikami. Przy dźwiękach kolęd snuły się życzenia, a z twarzy nie schodziły uśmiechy. W świąteczny nastrój wszystkich uczniów wprowadziło wspólne śpiewanie kolęd – karaoke. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności śpiewając polskie kolędy. Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za pomoc przy organizacji tego wyjątkowego spotkania. Wesołych Świąt!!!

Beata Moćko  / Edyta Grabusińska

Wigilia w klasie 6b

Również 20 grudnia swoją wigilię miała klasa 6b. Wszyscy odświętnie ubrani, w miłej i świątecznej atmosferze obejrzeliśmy szkolne jasełka, które bardzo nam się podobały!! Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i zaczeliśmy nasze wigilijne śniadanie. Wszystkim bardzo smakowały pierogi oraz sałatki przygotowane przez naszych rodziców. Nie zabrakło również słodkich ciast i babeczek. Na koniec Pani Mikołajowa z pomocniekiem wręczyli wszystkim prezenty. Rozstaliśmy się życząc sobie WESOŁYCH ŚWIĄT i do zobaczenia w przyszłym roku.

Anna Świętochowska i Maria Konecka