O MÓZG TRZEBA DBAĆ NIEUSTANNIE                    

 foto mózg

„Dzięki mózgowi myślimy, widzimy, słyszymy odróżniamy piękno od brzydoty, zło od dobra
i przyjemność od nieprzyjemności”.

                                                                                                                                                                                   Hipokrates

Mózg lubi wszystko, co stanowi dla niego intelektualne wyzwanie. Potrzebuje zróżnicowanych aktywności, o różnym stopniu trudności.          Nudzi się - gdy wykonuje wciąż tę samą czynność .Dlatego należy mu serwować różne zestawy ćwiczeń: czytać zajmujące książki, oglądać ciekawe filmy, chodzić do muzeów, słuchać muzyki.

Czy wiesz, która półkula Twojego mózgu ma więcej do powiedzenia? Osoby kreatywne, często kierujące się intuicją, zazwyczaj polegają głównie na prawej półkuli, natomiast logiczni, analityczni myśliciele wykorzystują lewą. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, czas zacząć trenować także tę drugą półkulę…

Oto propozycje Waszego Logopedy:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-cwiczyc-mozg
https://psychologiazycia.com/jak-zadbac-o-wlasna-pamiec-jak-dbac-o-mozg/

Gorny mozg dolny mozg Kosslyn Miller

                                                                           Mozg cwiczy czyli jak utrzymac umysl NordengenGorny mozg dolny mozg Kosslyn Miller

MOJE CIALO Jak dziala mozg WILGAMOZG DZIECKA PRZEWODNIK DLA RODZICOW MOZG DZIECKA PRZEWODNIK DLA RODZICOW Reka noga mozg Prawie wszystko o ciele czlowi

Jest to idealny pomysł na prezent dla bliskich osób.

 uczenie się Pus png

mózg foto ksiazki

klocki pus                            Z lewej na prawą i z prawej na lewą - odbijaj myślowe piłeczki!

 

 

mózg

 

 

Zazwyczaj prawej półkuli mózgu przypisuje się całą kreatywność oraz artystyczną naturę, natomiast lewej - umiejętność logicznego
i analitycznego myślenia. Mówi się o tym, że jedna z półkul dominuje nad drugą i w ten sposób buduje mocne strony osobowości człowieka. Panuje także mylne przekonanie, że jeśli ktoś ma rozwiniętą wyobraźnię, to nie może być dobry z matematyki i odwrotnie. Pracując nad swoim umysłem, tworzymy spójną całość. Przedstawione propozycje zawierają szereg przydatnych i praktycznych ćwiczeń, które każdy może wykonywać samodzielnie w domu. Regularne ćwiczenia podnoszą nasze zdolności umysłowe oraz świadomość potęgi własnego mózgu. Istotne jest ustawiczne pobudzenie szarych komórek do działania.

 

mózg foto 2        Jeśli chcesz  dowiedzieć  się o sobie nieco więcej…

 

https://rosnijwsile.pl/10-sposobow-jak-poprawic-pamiec-i-sprawnosc-umyslowa-mozgu/
https://www.medme.pl/cogninet/artykuly/jak-wspierac-rozwoj-mozgu-dziecka,67460.html
https://www.medme.pl/cogninet/artykuly/lewa-i-prawa-polkula-mozgu-funkcje-i-trening,67606.html

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Do zobaczenia wkrótce