Co w szufladzie śpi?

       We obecnym świecie coraz więcej informacji dociera do nas z przeróżnych źródeł. W kolejnym tygodniu zajęć logopedycznych zachęcam aby wspólnie z pociechą rozwijać umysł korzystającz z załączonych ćwiczeń. Spędzając  czas w przyjemny i ciekawy sposób trenujecie  mózgu aby móc szybciej oraz z lepszym zrozumieniem  zapamiętywać nowe informacje.
Proponowane ćwiczenia  są nie tylko skutecznym ale  także przyjemnym i ciekawym sposobem wspólnego spędzania czasu.

 

sztućce foto1

 

                 Dziś proponuję ćwiczenia koncentracji, uwagi,  spostrzegania wzrokowego i słuchowego. Wykorzystujemy do tego ćwiczenia  sztućce, które mają wszyscy w kuchennej szufladzie. Po wycięciu kart można je zalaminować.Zadaniem dziecka jest  zapamiętanie układu elementów widocznego na karcie (najpierw układa na wzorze) później próbuje odtworzyć go z pamięci nazywając poszczególne elementy zastawy.

                                                                                                                                                                Miłej zabawy!

 

 

                1 sztućce1                      2sztućce 2