23 lutego nasza reprezentacja jako mistrz Słupska wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim mini piłki siatkowej chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Jaworski, Jakub Kalinowski, Mateusz Maćkowiak, Gracjan Krumplewski, Filip Zelga, Szymon Czaja, Michał Olszewski, Antoni Klimczuk, Maciej Zych, Damian Każanowski.

Zawody zostały rozegrane w Koczale, a do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły, które rywalizowały "każdy z każdym". Nasi zawodnicy byli tego dnia znakomici. Pewnie zwyciężyli trzy spotkania po 2-0 w setach, kolejno z SP Koczała, ZSP Główczyce oraz SP Borowy Młyn. Wywalczone I Miejsce to historyczny awans do Finału Wojewódzkiego - pierwszy od 11 lat - w tej dyscyplinie sportu.

                                               Ogromne Gratulacje do Całej Drużyny!!!

W Finale Wojewódzkim rozegranym 1 marca w SP 6 w Kwidzynie spotkało się sześć najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Już w pierwszym spotkaniu grupowym było widać niezwykłe emocje na twarzach zawodników. I to właśnie nerwy i odrobina szczęścia były w wielu sytuacjach głównym czynnikiem dającym przewagę w grze. W tej wojnie nerwów i po wielkich emocjach przegraliśmy wszystkie spotkania po 2-1 w setach kolejno z SP Chwaszczyno, SP nr 79 Gdańsk oraz z SP 5 Malbork. Ostatecznie zajęliśmy VI Miejsce. Pozostaje pewien niedosyt bo nasi zawodnicy poza zebranym doświadczeniem byli bardzo blisko brązowego medalu. Mistrzem Pomorza została SP nr 3 w Starogardzie Gdańskim, na drugim miejscu SP nr 79 w Gdańsku.

                           Gratulacje dla Zwycięzców i dla Całej Naszej Drużyny za walkę!!!

                                                                                                                                  Piotr Świętochowski

28 lutego reprezentacja chłopców wzięła udział w zawodach piłki ręcznej. Zawody rozegrano w SP 5 w Słupsku. Do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W rozgrywkach grupowych pewnie pokonaliśmy STO 20-1 oraz SP 5 15-5. W półfinale zwyciężyliśmy 14-8 z SP 8. W wielkim finale zmierzyliśmy się z SP 10. Zawodnicy z "dziesiątki" objęli prowadzenie od samego początku (do przerwy 9-3) i mimo ogromnych chęci całego zespołu i doskonałej postawy naszego bramkarza Damiana Każanowskiego to zespół SP 10 cieszył się z zasłużonego zwycięstwa 16-13. Gratulujemy zwycięzcom!!! Nasza reprezentacja wywalczyła II Miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Jaworski, Jakub Kalinowski, Mateusz Maćkowiak, Gracjan Krumplewski, Filip Zelga, Szymon Czaja, Michał Olszewski, Antoni Klimczuk, Maciej Zych, Damian Każanowski, Paweł Kamiński, Mateusz Kamiński, Błażej Styczeń, Wiktor Dziułka.

                                                Gratulacje dla Wszystkich Reprezentantów !!!

                                                                                                                                   Piotr Świętochowski

Kolejne emocje za nami, tym razem w rywalizacji finałowej Halowego Turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP 4 rocznika 2007 zmierzyły się zespoły SP 3, SP 4, SP 6, SP 10 oraz SP Jezierzyce. Nasza reprezentacja spisała się znakomicie. Mimo nerwowego początku turnieju, w pierwszym spotkaniu 1-1 z SP 10, wygrywaliśmy swoje spotkania z SP 3 3-0 oraz SP Jezierzyce 1-0. Mecz z SP 6 również rozpoczął się po naszej myśli od prowadzenia 2-0, jednak zawodnicy "szóstki" nie poddali się bez walki i doprowadzili do remisu 2-2. W ostatniej akcji meczu gola na wagę zwycięstwa z rzutu wolnego strzelił Mateusz Jałeczko, wygraliśmy 3-2 i wywalczyliśmy I Miejsce w turnieju. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Wilczyński, Mikołaj Bąk, Mateusz Jałeczko, Robert Tyc, Dominik Poulos, Franciszek Czarniak, Sebastian Piątek oraz Aleksander Łakomiec. Poniżej komplet wyników i  klasyfikacja:

NAZWA DRUŻYNY

1

2

3

4

5

PKT

BRAMKI

MIEJSCE

SP 4

X

3-0

1-1

3-2

1-0

10

8-3

1

SP 3

0-3

X

2-1

5-1

5-1

9

12-6

2

SP 10

1-1

1-2

X

3-0

3-0

7

8-3

3

SP 6

2-3

1-5

0-3

X

1-1

1

4-12 (-8)

4

SP JEZIERZYCE

0-1

1-5

0-3

1-1

X

1

2-10 (-8)

5

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

  • Franciszek Czarniak /SP 4/- Król Strzelców
  • Franciszek Ługowski /SP 10/ - Najlepszy Bramkarz

Wszystkie zespoły otrzymały dyplom i słodki upominek, a najlepsi puchary i statuetki. Nagrody wręczyła pani dyrektor Danuta Wyrwas.

                                                                                                                                        Piotr Świętochowski

                       

                                                                                                         

SŁUPSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - PIŁKA SIATKOWA

19 grudnia reprezentacja chłopców wzięła udział w zawodach piłki siatkowej. Zawody rozegrano w SP 5 w Słupsku. Do rywalizacji zgłosiło się pięć zespołów, które rywalizowały "każdy z każdym". Już w pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z SP 8  - ubiegłorocznym mistrzem i po nerwowym początku przegraliśmy pierwszego seta 25-20. W drugim secie pewnie zwyciężyliśmy 25-9 a w trzeciej odsłonie wygraliśmy 15-9 . Ta wygrana 2-1 była najtrudniejszym spotkaniem tego dnia. W pozostałych meczach pewnie wygraliśmy po 2-0 z SP 2, STO, SP 6 co dało nam zwycięstwo w turnieju i I Miejsce w Słupsku. Jako mistrzowie Słupska nasza drużyna weźmie udział w półfinale wojewódzkim już w nowym roku.                                                                                                                                          Życzymy Powodzenia !!!

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Jaworski, Jakub Kalinowski, Mateusz Maćkowiak, Gracjan Krumplewski, Filip Zelga, Szymon Czaja, Michał Olszewski, Antoni Klimczuk, Maciej Zych, Damian Każanowski.

                                          Gratulacje do Wszystkich Reprezentantów !!!

                                                                                                                                      Piotr Świętochowski

 

 

42 HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W SŁUPSKU

            Kolejne emocje za nami. Tym razem do rozgrywek przystąpiły zespoły z roczników 2008 i młodsi. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły: SP 2, SP 6, SP Jezierzyce, SP 4 I i SP 4 II. Wśród najmłodszych zawodników widoczne było duże zdenerwowanie - faktem jest, że dla wielu z nich były to pierwsze takie zawody w życiu. W wielu spotkaniach o zwycięstwie decydowała jedna bramka. Ogromne wsparcie ze strony kibiców dodatkowo motywowało młodych piłkarzy do gry, którzy mimo ogromnej chęci zwycięstwa pamiętali o zasadach "fair play". Najlepiej dysponowani tego dnia byli gospodarze, którzy po dobrych występach z SP 2, SP 6 oraz SP Jezierzyce zagrali ze sobą o zwycięstwo w tym roczniku. W bezpośrednim pojedynku SP 4 I pokonało SP 4 II 4-0. Trzecie miejsce w ostatnim meczu wywalczył zespół SP 2, który wygrał 2-0 z SP Jezierzyce. O niezwykłej przewrotności rozgrywek tego rocznika może świadczyć fakt, że SP 4 I stracili jedyne punkty z SP 6 ( 5 miejsce ). Poniżej wyniki i klasyfikacja rocznika:

NAZWA DRUŻYNY

1

2

3

4

5

PKT

BRAMKI

MIEJSCE

SP 4 I

X

4-0

8-2

1-0

1-1

10

14-3

1

SP 4 II

0-4

X

1-0

0-0

3-0

7

4-4

2

SP 2

2-8

0-1

X

2-0

1-0

6

5-9

3

SP JEZIERZYCE

0-1

0-0

0-2

X

1-1

2

1-4 (-3)

4

SP 6

1-1

0-3

0-1

1-1

X

2

2-6 (-4)

5

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

  • Tomasz Krassowski /SP 4/- Król Strzelców ( 8 bramek)
  • Konrad Karbowiak /SP Jezierzyce/ - Najlepszy Bramkarz

Wszystkie zespoły otrzymały dyplom i słodki upominek, a najlepsi puchary i statuetki. Nagrody wręczyła pani dyrektor Danuta Wyrwas.

Naszą szkołę reprezentowali:

  • SP 4 I - Kajetan Staszkiewicz, Wiktor Hesse, Kacper Zbrzeźniak, Bartosz Jaśkiewicz, Olaf Borkowski, Tomasz Krassowski
  • SP 4 II - Tymoteusz Adamiec, Szymon Piekarec, Adam Raszewski, Oliwia Okołotowicz, Maciej Cybulski, Cyprian Dębicki, Dorian Zakrzewski, Krzysztof Guber

W kilku słowach warto wspomnieć o wyjątkowych okolicznościach powołania drugiego składu SP 4, którzy wystąpili w turnieju w skutek nieobecności innego zgłoszonego zespołu. Wspaniała postawa całego zespołu zaowocowała II Miejscem. Wszystkim naszym reprezentantom Dziękuję za współpracę na boisku i poza nim. Wzajemne wsparcie, zaufanie do kolegów z drużyny i trenera oraz wiara we własne umiejętności to droga do kolejnych zwycięstw.

                                         Gratulacje dla Wszystkich Uczestników!!!

                                                                                                                                        Piotr Świętochowski

11 grudnia w zawodach piłki siatkowej wzięło udział 9 drużyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy a rywalizacja toczyła się na czterech boiskach jednocześnie. Po meczach grupowych dwa najlepsze zespoły z grupy awansowały do grupy finałowej i walczyły o zwycięstwo w turnieju. Emocji nie brakowało a o końcowym zwycięstwie decydowała różnica punktów - trzy zespoły miały po 2 zwycięstwa i po 1 porażce. Klasyfikacji końcowa:

  • I Miejsce - VI D (2) - Mateusz Maćkowiak, Szymon Czaja, Maciej Zych , Jakub Kalinowski
  • II Miejsce - VII D - Połom Michał, Patryk Szczurowski, Krzysztof Żurek, Jakub Wyłupek
  • III Miejsce - VI D (1) - Antoni Klimczuk, Damian Każanowski, Filip Zelga, Jakub Jaworski

                                         Podziękowania za udział dla Wszystkich Uczestników !!!

                                                                                                                                            Piotr Świętochowski