Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 uczestnicząca w programie Lekkoatletyka dla Każdego w dniu 10 października 2017 bawiła się na evencie sportowym. Klasy I b, II c, III c, III e i III f pod czujnym okiem pani Marioli Szeremerta oraz Bernadety Kopeć oddawały się sportowym zmaganiom. Kids Athletics to największy na świecie unikalny projekt w zakresie sportu powszechnego. Od 2005 roku objął swoim działaniem ponad 1,5 mln dzieci w ponad 160 krajach świata. Program umożliwia każdemu dziecku na udział w lekkoatletycznej zabawie, w każdym środowisku.

Anna Świętochowska

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

10 października 2017 w Lasku Północnym rozegrano sztafetowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.  Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 x 900m.

Naszą szkołę reprezentowali: OLIWIER KOŁODZIEJSKI, GRACJAN KRUMPLEWSKI, JAKUB JAWORSKI, WIKTOR DZIUŁKA, JAKUB KALINOWSKI, MATEUSZ MAĆKOWIAK, PAWEŁ KAMIŃSKI, DAMIAN KAŻANOWSKI, ANTONI KLIMCZUK, MACIEJ ZYCH, KAROL ZYCH, WIKTOR POGRANICZNY oraz JAKUB NIEMCZYK.

Bieg przebiegał pod pełną kontrolą naszego zespołu. Po czwartej zmianie objęliśmy prowadzenie i nie oddaliśmy go do samego końca.

Wspaniała postawa całego zespołu zaowocowała wywalczeniem I MIEJSCA.

Ogromne Podziękowania i Gratulacje dla Wszystkich Reprezentantów!!!

PIOTR ŚWIĘTOCHOWSKI

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

27 września 2017 roku w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Przy ustalaniu końcowej klasyfikacji pod uwagę brane były wyniki wszystkich zawodników.

Naszą szkołę reprezentowali:

• dziewczęta / r. 2007 i młodsze /Busakowska Anna, Dederko Klaudia, Dobrosielska Zuzanna, Graff Maja, Jursza Agata, Kowalczyk Julia, Kozłowska Wiktoria, Rydzewska Weronika, Okołotowicz Oliwia
  • dziewczęta /r. 2005 -2006/Góralska Julia, Gąbarczyk Amelia, Krzemińska Julia, Bobrowska Emilia, Winiarska Hania, Staniaszek Oliwia, Janus Agata, Tyc Weronika, Suchańska Karolina.     Dziewczęta zajęły ostatecznie IX Miejsce.
  • chłopcy / r. 2007 i młodsi / - wywalczyli II miejsce w punktacji rocznika

Jakub Niemczyk - II Miejsce, Tomasz Krassowski (10), Franciszek Czarniak (12), Mikołaj Bąk (34), Kacper Zbrzeźniak (45), Krzysztof Guber (46), Bartosz Jaśkiewicz (54), Jamróz Maciej (61), Oskar Pudło (81), Eryk Wagner (86), Bryan Dominiuk - startowało 101 zawodników  .

• chłopcy / r. 2005 - 2006 / - wywalczyli I miejsce w punktacji rocznika

Antoni Klimczuk - III Miejsce, Maciej Zych (6), Damian Każanowski (7), Wiktor Dziułka (12), Oliwier Kołodziejski (15), Paweł Kamiński (24), Jakub Jaworski (25), Jonatan Rowiński (37), Wiktor Pograniczny (41), Błażej Styczeń (61), Filip Zelga (89), Adam Kazubowski (90) - startowało 137 zawodników

Wpływ na końcowy sukces miała znakomita postawa wszystkich zawodników, którzy w łącznej klasyfikacji wywalczyli I MIEJSCE.

Gratulacje i Podziękowania dla Wszystkich Reprezentantów!!!

19 czerwca rozegrano kolejną edycję turnieju, w którym wystąpiły cztery reprezentacje klas sportowych. W rywalizacji "każdy z każdym" nie brakowało emocji a poszczególne zespoły miały szansę na końcowe zwycięstwo do ostatniego spotkania.

I Miejsce wywalczył zespół klasy V D "I" w składzie: Michał Olszewski, Szymon Czaja, Antoni Klimczuk,     Damian Każanowski, Maciej Zych.

II Miejsce - VI D - w składzie: Natalia Zaborowska, Kinga Karska, Klaudia Bereza, Michał Połom,       Patryk Szczurowski, Filip Dydyna

III Miejsce - V D "II" - w składzie: Błażej Styczeń, Mateusz Kamiński, Mateusz Maćkowiak, Wiktor Dziułka, Adam Kazubowski, Filip Zelga

IV Miejsce - IV D - w składzie: Olaf Łapa, Jakub Dymowski, Karol Zych, Michał Dzikoń, Łukasz Jagiełło, Aleksander Lewandowski, Karol Wilczyński, Kacper Ratajski, Mateusz Wabiszczewicz

Wyniki spotkań:

NAZWA DRUŻYNY

1

2

PKT

BRAMKI

MIEJSCE

V D "I"

7

1

VI D

2

V D "II"

IV D

4

Warto podkreślić doskonałą postawę wszystkich zawodników i zawodniczek, którzy wzięli udział w rozgrywkach. Mimo walki i niezwykłej zaciętości nikt nie zapomniał o zasadach "fair play". Mistrzowie otrzymali Puchar przechodni, który będzie do zdobycia w kolejnej edycji turnieju.

Piotr Świętochowski

14 czerwca nasza reprezentacja wzięła udział w III edycji Turnieju Plażowej Piłki Nożnej - Beach Soccer o Puchar Dyrektora SP 1. Zawody rozegrano na specjalnie przygotowanym boisku przy ul. Rybackiej w Słupsku. Do zmagań przystąpiły cztery zespoły, które rywalizowały "każdy z każdym". W pierwszym spotkaniu zagraliśmy z SP 1 /klasy V/, po nieudanym początku przegrywaliśmy 2-0. W drugiej połowie klasyczny "hat trick" Damiana Każanowskiego dał nam zwycięstwo 3-2. Mecz z SP 6 miał niezwykle wyrównany przebieg, niestety to nasi rywale cieszyli się ze zwycięstwa 2-1 i to oni zwyciężyli w całym turnieju. W ostatnim spotkaniu pokonaliśmy 4-1 zespół SP 1 /klasy VI/ i ostatecznie zajęliśmy II Miejsce. Warto podkreślić, że wszystkie spotkania rozegrane były zgodnie z duchem "fair play" a niecodzienne warunki gry sprawiły wszystkim uczestnikom wiele radości.

Naszą szkołę reprezentowali: Damian Każanowski, Filip Zelga, Mateusz Maćkowiak, Antoni Klimczuk, Szymon Czaja, Jakub Jaworski, Błażej Styczeń, Maciej Zych, Michał Połom i Krzysztof Żurek.

Piotr Świętochowski

7 czerwca odbyło się podsumowanie rozgrywek XXXVIII Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Uroczystość zorganizowało w Gimnazjum nr 6 przy ul. Zaborowskiej w Słupsku. Organizatorzy przygotowali program artystyczny i w galowej oprawie wyróżnili najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. W ciągu całego roku zawodnicy rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach w oddzielnej klasyfikacji dziewcząt i chłopców. Dowodem na doskonałą postawę naszej reprezentacji jest II Miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców. Dziewczęta uplasowały się na VI Miejscu. Natomiast w łącznej klasyfikacji nasza szkoła zajęła IV Miejsce.

Ogromne Podziękowania i Gratulacje dla Całej Reprezentacji !!!!