Kadra
pedagogiczna
Kontakt
ul. Leszczyńskiego 17
76 - 200 Słupsk
tel: 059 845-70-66
fax: 059 841-79-55
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022
Drodzy Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klas I na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego NABO.
Rodzic po wypełnieniu wniosku w podanej aplikacji dokonuje wydruku i wraz z dokumentem potwierdzającym spełnienie kryteriów , przekazuje wniosek do placówki pierwszej preferencji.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły podstawowej, zamieszkujący w obwodzie danej szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia rodziców.
Jednocześnie informujemy Państwa, że uczeń, który nie jest zameldowany w obwodzie szkoły, ale zamieszkuje w nim, nie będzie ujęty w wykazie elektronicznym.
Wszystkie terminy zawarte zostały w Zarządzeniu Nr 14/E/2021 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 13 stycznia 2021 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022, a także terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Słupsk.
Zarządzenie Nr 14/E/2021 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 13 stycznia 2021 roku
Uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nie obowiązuje obwód szkoły.
UWAGA!
ZMIANA TERMINÓW POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego
od 07.05.2021r. (godz. 13.00) do 21.05.2021r. (godz. 13.00)
Rekrutacja do klas I
od 04.05.21r. (godz. 13.00) do 25.05.2021r. (godz. 16.00)
Złożenie wniosków o przyjęcie uczniów z obwodu szkoły do oddziałów integracyjnych
od 04.05.2021r. (godz. 14.00) do 18.05.2021r. (godz. 16.00)
Obwód Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Warsztaty dziennikarskie klas IV - V
- Szczegóły
- Opublikowano: 05 listopad 2013
W roku szkolnym 2013/2014 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów związane z dziennikarstwem – warsztaty dziennikarskie. Korzysta z nich 10 uczniów z klas IV – V.
Z dziećmi spotkaliśmy się w październiku 5 razy. Czas ten wykorzystaliśmy na przybliżeniu specyfiki zawodu dziennikarza, zasad, którymi kierują się osoby pracujące w mediach, poznaliśmy metody pracy dziennikarza, a także podjęliśmy próby tworzenia notatek prasowych, ogłoszeń, z którymi tak często obcujemy w codziennym życiu.
Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się – co nie ulega wątpliwości – zajęcia z użyciem sprzętu, którym posługują się dziennikarze. Do swojej dyspozycji mamy: dyktafony, aparat fotograficzny, kamerę oraz laptop. Dzieci bardzo chętnie obsługują każde z urządzeń, metodą prób i błędów „poznają” zasady działania każdego z nich. Zajęcia te - prócz nabywania nowego doświadczenia – obfitują w dużą dawkę pozytywnych emocji.
Nasze spotkanie opierały się głównie na dyskusji, Dzieliliśmy się wiedzą, doświadczeniem, uczyliśmy pokory i szacunku dla drugiej osoby. Mamy zatem nadzieję, że kolejne miesiące wspólnej pracy spędzimy równie efektywnie i przyjemnie.
To nasza silna grupa!
A oto sprzęt, na którym pracujemy!
Prowadzenie zajęć :mgr Martyna Hordejuk
Świat bajek matematyczno – przyrodniczych
- Szczegóły
- Opublikowano: 04 listopad 2013
Zajęcia matematyczno – przyrodnicze
przeznaczone dla uczniów
z klas IV – VI
zad.1.7/IV-VI
W roku szkolnym 2013/2014 prowadzone są zajęcia w ramach projektu „Przyszłość – to my ”. Korzysta z nich 10 uczniów z klas IV-VI. Grupa została utworzona z uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, co ma na celu integrację społeczności uczniowskiej. Podczas tych zajęć dzieci będą pracowały w określonym celu, który będzie owocem ich współpracy.
Zajęcia mają na celu:
- rozbudzenie u uczniów zainteresowań matematyczno- przyrodniczych,
- kształtowanie umiejętności korzystanie z posiadanej wiedzy w sposób twórczy,
- aktywizowanie ucznia, zachęcanie do wykazywania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów,
- możliwość wykorzystania różnych źródeł informacji i ICT,
- kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego,
- kształtowanie umiejętności planowania i organizowania własnej pracy oraz współpracy w zespole,
- kształtowanie cech swego charakteru, takich jak: dokładność, wytrwałość, samodzielność,
- rozwijanie intuicję matematyczno – przyrodniczej,
- przeprowadzanie prostych eksperymentów matematyczno – przyrodniczych,
- kształtowanie umiejętności dzielenia się pomysłami i doświadczeniami z innymi
Podczas zajęć uczniowie pracują w grupie, indywidualnie oraz w parach. W trakcie zajęć dobierane są środki i metody w zależności od potrzeb i indywidualnych możliwości uczniów. Zajęcia łączą w sobie treści z różnych dziedzin edukacji, ale przede wszystkim przyrodniczej i matematycznej.
Prowadzący: mgr Ilona Skiba-Dąbrowska
Warsztaty muzyczne
- Szczegóły
- Opublikowano: 31 październik 2013
Rozszerzenie oferty edukacyjno-terapeutycznej dla uczniów z orzeczeniem o kształceniu specjalnym
Warsztaty muzyczne prowadzone w ramach projektu „Przyszłość – to my”
Proponowany program zajęć muzycznych obejmuje uczniów z klas integracyjnych – 10 uczniów z klas II oraz 10 z klas IV. Objęte są nim dzieci zdrowe, jak również te z orzeczeniami o kształceniu specjalnym.
Wspólna zabawa dzieci zdrowych i niepełnosprawnych uczy wzajemnej odpowiedzialności, dostarcza nowych wrażeń i doświadczeń z zakresu komunikacji i współdziałania w grupie.Głównym celem zajęć jest zapewnienie każdemu dziecku warunków dla jego wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, kształtowanie różnych umiejętności, sprawności, postaw i nawyków oraz stwarzanie możliwości do spontanicznej – odtwórczej i twórczej ekspresji muzycznej.
Warsztaty pozwalają rozbudzić u dzieci wrażliwość muzyczną, dają możliwość wyrażania siebie, swoich uczuć i emocji, rozwijają pamięć muzyczną i ruchową oraz umiejętność uczenia się melodii, zapamiętywania rytmów i następstwa ruchów w powiązaniu z muzyką.Poprzez zabawy przy muzyce uczniowie kształtują słuch muzyczny, swobodę i płynność ruchów. Ćwiczenia rytmiczno-ruchowe przyczyniają się do wykształcenia u dzieci dyscypliny, koncentracji, doskonalą umiejętność pracy w zespole oraz wpływają korzystnie na rozwój psychiczny i fizyczny dziecka.
Podczas zajęć panowała miła, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą na zajęciach i biorą w nich aktywny udział.
Prowadzenie zajęć: mgr Anetta Stasiowska-Chmura, mgr Kamila Holak
"Poza szkołą"
- Szczegóły
- Opublikowano: 28 październik 2013