Drukuj

Dzień Emotikona 2020 w klasach 7d, 7e i 4b

            19 września 1982 r. po raz pierwszy użyto emotikona. Był to znaczek ":-)". Emotikony mają bogatą historię. To pomysłowy sposób użycia standardowych znaków na klawiaturze w taki sposób, aby obrócone o 45 stopni przypominały mimikę ludzkiej twarzy. Obecnie wiele aplikacji przekształca emotikony w tzw. emoji, często potocznie określane jako emotikony obrazkowe, bez których trudno nam sobie wyobrazić współczesną rozmowę na internetowych komunikatorach.

Przykładowe emotikony:

:) uśmiech
;) uśmiech z przymrużeniem oka
:( smutek, zmartwienie
:C duży smutek
;( lub :'( płacz
:P pokazanie języka
:D szeroki uśmiech
:* pocałunek
:O zdziwienie
:/ grymas niezdecydowania/zniesmaczenia, sceptycyzm
:| niezdecydowanie, brak emocji

            Uczniowie klas 7d,7e i 4b bardzo zaangażowali się w dzisiejsze zajęcia i po wielu opowieściach związanych z koniecznością użycia emotikonów, wesołe, żółte buźki opanowały trzy sale lekcyjne.
                             Jolanta Tomaszewska, Agnieszka Stepnowska, Martyna Hordejuk