Drukuj

Międzynarodowa lekcja "Tradycje Świąteczne w Polsce".

15 grudnia za pośrednictwem platformy Teams odbyła się Międzynarodowa lekcja on-line. Tematem lekcji były Tradycje Bożonarodzeniowe w Polsce. Uczestniczyli w niej Dyrektor Danuta Wyrwas, Wicedyrektor Ewa Koźlakiewicz oraz nauczyciele z Finlandii - Sari Kallio, Marti Kallio, Portugalii - Manuela Coreira wraz ze swoją klasą oraz nauczyciel z Rumunii - Paul Ursuta. Spotkanie poprowadzili uczniowie ze Słupskiej szkoły w Polsce z klasy 7f wraz ze swoim wychowawczynią. Lekcja rozpoczął wirtualny spacer po Słupsku, w dalszej części uczniowie opowiadanie o tradycjach z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, o potrawach i kolędach. Dowiedzieliśmy się również o podobieństwach i różnicach pomiędzy krajami. Lekcja wprowadziła nas w Świąteczny Bożonarodzeniowy nastrój. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze.

Marta Andrzejewska