W poniedziałek (01.02.2021r.) i wtorek (02.02.2021r.) dzieci z naszej świetlicy zostały zaproszone przez panią Małgorzatę Wiśniewską na zajęcia z wykorzystaniem japońskiego teatrzyku Kamishibai. Dzięki tajemniczej skrzynce dzieci poznały baśń H.Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko” i „Dziewczynkę z zapałkami”. Wszystkie opowieści skłoniły dzieci do refleksji, ponieważ poruszają ważne, ponadczasowe problemy „dużych i małych”, wielokrotnie są wstępem do wielu ciekawych dyskusji. Na zakończenie uczniowie pokolorowali obrazek związany tematycznie z utworem.
Podczas zajęć świetlicowych (10.02.2021r.) zaprezentowana została dzieciom baśń „Czerwony Kapturek”. Utwór ten pokazał uczniom skutki nieodpowiedniego zachowania. W codziennym życiu konsekwencje braku rozwagi bywają bolesne i przykre, rzadko kończąc się tak szczęśliwie. Wysłuchana opowieść w formie teatrzyku Kamishibai, stała się inspiracją do wykonania przez uczniów ładnych i ciekawych prac plastycznych.