pedagogiczna

----------------------------------------

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Drodzy Rodzice!

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klas I na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego NABO.

Rodzic po wypełnieniu wniosku w podanej aplikacji dokonuje wydruku i wraz z dokumentem potwierdzającym spełnienie kryteriów , przekazuje wniosek do placówki pierwszej preferencji.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły podstawowej, zamieszkujący w obwodzie danej szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia rodziców.
Jednocześnie informujemy Państwa, że uczeń, który nie jest zameldowany w obwodzie szkoły, ale zamieszkuje w nim, nie będzie ujęty w wykazie elektronicznym.

Wszystkie terminy zawarte zostały w Zarządzeniu Nr 14/E/2021 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 13 stycznia 2021 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022, a także terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Słupsk.

Zarządzenie Nr 14/E/2021 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 13 stycznia 2021 roku

Uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nie obowiązuje obwód szkoły.

UWAGA!

ZMIANA TERMINÓW POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

Dnia 18 lutego 2021r. został wydany załącznik Nr 133/E/2021 do zarządzenia Nr 14/E/2021, w którym podane są nowe terminy postępowania rekrutacyjnego.

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego
od 07.05.2021r. (godz. 13.00) do 21.05.2021r. (godz. 13.00)

Rekrutacja do klas I
od 04.05.21r. (godz. 13.00) do 25.05.2021r. (godz. 16.00)

Złożenie wniosków o przyjęcie uczniów z obwodu szkoły do oddziałów integracyjnych
od 04.05.2021r. (godz. 14.00) do 18.05.2021r. (godz. 16.00)

Obwód Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zasady funkcjonowania szkoły w czasie pandemii

Zgoda rodzica na pomiar temperatury u dziecka

Deklaracja dostępności

Witryna internetowa Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka, ul. Leszczyńskiego 17, Słupsk

Szkoła Podstawowa nr 4 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoła Podstawowa nr 4.

• Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• brak możliwości regulowania wielkości czcionki,
  • brak możliwości ustawienia zwiększonego kontrastu,
  • brak możliwości odczytania tekstu,
  • administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Danuta Wyrwas.
  • Tel.: 059 845-70-66

• Fax: 059 841-79-55

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Urząd Miejski Słupsk
  • Adres: 76-200 Słupsk
    Plac Zwycięstwa 3
  • Telefon: (59) 8488 300

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Mieści się w dwukondygnacyjnym budynku. Budynek nie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Występującymi barierami są:
- schody,
- brak toalet dla osób niepełnosprawnych,
- ograniczenia w ciągach komunikacyjnych.

W budynku szkoły znajduje się winda dla osób niepełnosprawnych oraz podjazdy umożliwiające dostęp do szkoły. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.