2 lutego 2021r. uczniowie klasy 6c oraz 6f uczestniczyli w ciekawej lekcji online, która odbyła się na platformie Teams. Spotkanie  na temat cyberzagrożeń i odpowiedzialności prawnej trzynastolatków przeprowadził sierżant sztabowy Jakub Bagiński.

J.Arciszewska, I.Skiba-Dąbrowska

Świątecznie, kolorowo i wesoło przebiegały nasze spotkania warsztatowe, na których dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły ozdoby i upominki. Nie zabrakło zabaw nawiązujących do tradycji świątecznych kultywowanych w domach rodzinnych uczniów. Ten wspólnie spędzony czas był pięknym wstępem do radosnego przeżywania Bożego Narodzenia.

Agnieszka Najman
(ZRUS)

Świąteczne zajęcia Rękodzieła
Na ostatnich przedswiatecznych zajęciach rękodzieła zrobiliśmy piękne swiateczne  lampiony.
Marta Andrzejewska

Nadchodzące święta na pewno będą niezwykłe... I inne od wszystkich wcześniejszych... Będzie choinka, kolacja wigilijna, prezenty. Będzie też jednak zupełnie inaczej.
   Członkowie Koła Dziennikarskiego zmierzyli się z tym trudnym tematem.
   Oto praca Zosi, uczennicy klasy 6c.

Jolanta Tomaszewska.

Na lekcjach plastyki w klasach 4, 5, 6 i 7 przez cały grudzień uczniowie robili i malowali  przepiękne  ozdoby choinkowe.
Były Mikołaje, Anioły,  Świece Adwentowe oraz Mikołajkowe skarpety.
Zapraszamy do galerii.

Marta Andrzejewska
Iwona Madeja

W ramach zajęć z integracji sensorycznej realizowane są zajęcia wzbogacone w oparciu o innowację pedagogiczną ,,Arteterapia’’ czyli wychowanie przez sztukę, która wspomaga i kształtuje proces rozwoju osobistego ucznia. Wykorzystywanie arteterapii podczas zajęć stanowi dodatkowy komponent w terapii. Elementy arteterapii pomagają zapobiegać pogłębianiu się dysfunkcji, usprawniają zdolności percepcyjno- poznawcze oraz ruchowe, a także pozwalają uzewnętrznić przeżycia. Jest to odreagowanie wewnętrznych napięć, niepowodzeń, frustracji i nagromadzonej agresji.
Podczas zajęć stosowane są następujące czynniki aktywizujące takie jak: muzykoterapia, bajkoterapia, ekspresja plastyczna, która daje radość, możliwość działania i tworzenia, rozwija wyobraźnię oraz choreoterapia, która bazuje na tańcu naturalnym i spontanicznym. Dzieci mają możliwość wyrażania swoich myśli i przeżyć oraz zaspokajanie poczucia bezpieczeństwa, podniesienia poczucia własnej wartości oraz czerpania przyjemności z tworzenia czegoś wspólnie.

,,Twórczość plastyczna dzieci jest uniwersalnym środkiem służącym do wypowiadania najgłębszych pragnień i przeżyć. Jest także źródłem najwspanialszych wzlotów myśli twórczej, realizacją najskrytszych marzeń dostarczających uśmiechu i szczęścia dzieciom’’.

Arteterapia uwrażliwia dzieci, sprawia, że są one otwarte na otaczający ich świat. Ponadto twórczość artystyczna jest jedną z najprzyjemniejszych i najchętniej podejmowanych form aktywności dziecka w wieku wczesnoszkolnym.

Edyta Grabusińska

Wyzwanie nr 1