Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

W tym roku wszystkie klasy w pionie 4 – 8 kropkami ozdabiały... MASECZKI :) prezentowane później z dumą na szkolnym korytarzu i boisku. :)

Innowacja Plastyczna

W ramach Innowacji Plastycznej klas 6 w tym roku szkolnym udało się  zrealizować kilka projektów plastycznych.  Zapraszam do galerii prac.

Marta Andrzejewska

W klasie 6f odbyl się klasowy konkurs na najciekawsze zdjęcie ukazujące wiosnę.
Zadanie było o tyle trudniejsze , że trzeba było je zrobić- bez wychodzenia w domu.
Młodzież wykazała się kreatywnością. Sami zobaczcie.

"Znajomi" Witkacego i 6f
Nie sposób mówić o Witkacym, nie wspominając o polskich artystach aktywnych twórczo w tym samym czasie. W naszej szkole w czasie lekcji młodzież z klasy 6f dowiedziała się o malarzach, których dzieła także znajdują się w zbiorach muzeum. Wśród „znajomych” jest m.in. Olga Boznańska, Józef Mehoffer, Rafał Malczewski, Ludomir Sleńdziński czy Zofia Stryjeńska. Zajęcia miały na celu przedstawienie postaci, ich twórczości, a także odszukane powiązań z WitkacymLekcja uzupełniająca oraz prezentująca dzieła Witkacego powstałe poza Firmą Portretową S. I. Witkiewicz, z którą artysta najczęściej jest kojarzony. Dzieła Czystej Formy, pejzaże, rysunki, fotografie, a także literatura - zapoznanie z nieoczywistymi, dla wielu odbiorców, pracami artysty. Zajęcia prowadziła pani etnograf z Białego Spichlerza.
Innowacja plastyczna klasa 6c i 6e oraz 6a
W ramach innowacji plastycznej p. Marty Andrzejewskiej klasa 6c wybrała się do Słupskiego Ośrodka Kultury na zajęcia z ceramiki. Tematem zajęć była Baszta Czarownic. Każdy uczestnik zadbał o nawet małe szczegóły.
Innego dnia klasa 6e odwiedział Młyn Zamkowy, gdzie uczestniczyli warsztatach "Tańcowała Igła z Nitką" . Efektem prac były piękne serwetki.
Klasa 6a mogła ulepić z gliny piękne Słupskie Tramwaje. Zrobiliśmy z nich skarbonki na oszczędności :)
Marta Andrzejewska
6f i Stanisław Ignacy Witkiewicz  - Witkacy. Jednoosobowa firma portretowa S. I. Witkiewicz
Klasa 6 f udała się wraz z wychowawczynią do Białego Spichlerza  na wystawę prac S. I. Witkiewicza. Nie sposób mówić o twórczości Witkacego, nie znając szczegółów jego życia. Zajęcia w barwny i ciekawy sposób przybliżyły postać i działalność artystyczną oraz jego życiowe doświadczenia i to, jaki miały wpływ na jego twórczość. Poznaliśmy również działalność Jednoosobowej Firmy Portretowej S.I.Witkiewicza, w oparciu o jej regulamin, a także bazują na konkretnych przykładach z największej na świecie kolekcji dzieł.