Plastyka w klasach  7
Fotografia otacza nas niemal wszędzie – w prasie, na bilbordach, w internecie, w MMS-ach. Żyjemy w świecie obrazów.  Jednymi z moich ulubionych zdjęć są takie, które potrafią mnie rozbawić, sprawić, by moje myśli oderwały się od prozy życia. Autorzy takich zdjęć potrafią w inteligentny sposób odwołać się do znanych dzieł, motywów lub konwencji i bawić się.  Wymaga to bogatej wyobraźni i dużo umiejętności np. grafiki komputerowej.
Pastisz wydaje się niewyczerpanym źródłem. Niektórzy na przykład sięgają po klocki LEGO, aby tworzyć własne wersje legendarnych zdjęć, kadrów filmowych czy też obrazów.
Na lekcjach plastyki, pozwoliliśmy uwolnic się naszej wyobraźni.
Efekt? Sami zobaczcie kilka prac.

Marta Andrzejewska

9 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Kiedy ostatnio otrzymaliście prywatny list w kopercie, dostarczony pocztą i ręcznie pisany? Kiedy taki wysłaliście? Sztuka ręcznego pisania listów zanika, a e-maile wcale ich nie zastępują. Uczniowie klas 7d, 7e i 7f oraz klasy 6c postanowili zmierzyć się z tym, jakże wymagającym, zadaniem.  Pisali listy do siebie, siebie starszego o kilkanaście lat, lub do Pana Boga w imieniu bohatera lektury "Oskar i pani Róża". I jakie listy napisali?!?
I jeszcze jedno - SZTUKA PISANIA TRADYCYJNYCH LISTÓW TO EPISTOLOGRAFIA

Organizatorzy - Jolanta Tomaszewska, Agnieszka Stepnowska

Ogólnopolska Akcja - Artowisko - Seniorom

W tym roku, klasa 7f po raz pierwszy przyłączyła się do akcji "Wsparcia artystów-seniorów!". Pandemia nie ustaje, a co za tym idzie starsze osoby są nie tylko w najbardziej zagrożonej grupie ryzyka, ale również najbardziej narażone na samotność oraz  ograniczonymi kontaktami ze światem zewnętrznym.
Dlatego wspólnie zrobiliśmy przepiekne kartki z życzeniami wsparcia oraz nadziei na lepsze jutro.

Dzień Emotikona 2020 w klasach 7d, 7e i 4b

19 września 1982 r. po raz pierwszy użyto emotikona. Był to znaczek ":-)". Emotikony mają bogatą historię. To pomysłowy sposób użycia standardowych znaków na klawiaturze w taki sposób, aby obrócone o 45 stopni przypominały mimikę ludzkiej twarzy. Obecnie wiele aplikacji przekształca emotikony w tzw. emoji, często potocznie określane jako emotikony obrazkowe, bez których trudno nam sobie wyobrazić współczesną rozmowę na internetowych komunikatorach.

Przykładowe emotikony:

:) uśmiech
;) uśmiech z przymrużeniem oka
:( smutek, zmartwienie
:C duży smutek
;( lub :'( płacz
:P pokazanie języka
:D szeroki uśmiech
:* pocałunek
:O zdziwienie
:/ grymas niezdecydowania/zniesmaczenia, sceptycyzm
:| niezdecydowanie, brak emocji

Uczniowie klas 7d,7e i 4b bardzo zaangażowali się w dzisiejsze zajęcia i po wielu opowieściach związanych z koniecznością użycia emotikonów, wesołe, żółte buźki opanowały trzy sale lekcyjne.
                             Jolanta Tomaszewska, Agnieszka Stepnowska, Martyna Hordejuk

Dzień chłopaka i Dzień Dziewczyn w klasie 7f

Z okazji Dnia Chłopaka i zaległego Dnia Dziewczyn,  postanowiliśmy wspólnie zrobić prezent dla siebie samego. Jako klasa  rekodzielników, własnoręcznie  zrobiliśmy  kieszonkę na telefon lub na długopisy.
Każdy ozdobił swoją  kieszonkę tak jak chciał i miał przy tym dużo frajdy.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

W tym roku wszystkie klasy w pionie 4 – 8 kropkami ozdabiały... MASECZKI :) prezentowane później z dumą na szkolnym korytarzu i boisku. :)