W dniach 14 i 16 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.
W obecności zaproszonych gości: dyrekcji szkoły - pani Danuty Wyrwas i pani Sylwii Modzelewskiej oraz pani Jesieni, pierwszacy ślubowali szanować wszystkich ludzi, zwierzęta i rośliny, być dobrymi kolegami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania panie dyrektor dokonały symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów, a każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i medal.
Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, pani Jesień w przygotowanych przez nią zadaniach sprawdziła wiedzę i umiejętności uczniów. Wszyscy starali się jak najlepiej zaprezentować. Pięknie zaśpiewali piosenkę, z przejęciem wyrecytowali wiersz, wykazali się znajomością zasad ruchu drogowego , bez żadnych trudności rozwiązywali zagadki.
Uroczystość zakończył skromny poczęstunek przygotowany wspólnie z rodzicami uczniów.
Elżbieta Szwugier

PROJEKT RODZINNY – OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom, rodzicom i dziadkom za zaangażowanie i tak liczny udział w PROJEKCIE RODZINNYM - OZDOBA BOŻONARODZENIOWA. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Prace były bardzo ciekawe i kreatywne, większość z nich została umieszczona na stronie naszej szkoły.

W tym roku komisja konkursowa w składzie Anna Świętochowska i Anna Szczepańska wyłoniła następujących laureatów:

• Rach Julia I c
  • Kaniak Anna II b
  • Szor Ignacy II c
  • Szcześniak Maja II c
  • Ozdoba Jan II d i Ozdoba Julia   VII e
  • Hajkowska Zofia III c
  • Moskal Jerzy IV a
  • Wycisk Jakub IV a
  • Staśkiewicz Grzegorz IV b
  • Hasulak Tomasz IV c
  • Szcześniak Misza VI d
  • Półtorak Iga VI d
  • Boncler Mikołaj VII a
  • Hasulak Jakub VII e

Dyplom i słodki upominek zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim  za zaangażowanie i  piękne prace.

Anna Włoch