Dzień Kobiet - ,,Dzień szalonej fryzury’’

Tegoroczny Dzień Kobiet w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczętom, Samorząd Uczniowski przygotował dla żeńskiej części naszej społeczności słodką niespodziankę z życzeniami, a dla koleżanek i kolegów ogłoszono ,,Dzień Szalonej Fryzury’’. Zabawa cieszyła się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród dziewczynek, ale także chłopców. Fantazja i nieskrępowana wyobraźnia zaowocowały zabawnymi i kunsztownymi fryzurami. Gratulacje dla wszystkich dzieci, które z radością brały udział w kolorowym szaleństwie!!!

Więc, aby nastój radości trwał dłużej raz jeszcze drogie Panie przyjmijcie serdeczne życzenia. Wszystkiego co najlepsze!

Opiekunowie SU: M. Konecka / E. Grabusińska

Podsumowanie słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w  Ośrodku Teatralnym ,,RONDO’’

Dnia 02.03.2020r w Ośrodku Teatralnym Rondo w Słupsku odbyło się uroczyste  podsumowanie słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w obecności licznie przybyłych gości. Wolontariusze otrzymali oficjalne podziękowania od władz Słupska. Naszą szkołę reprezentowała koordynator WOŚP pani Edyta Grabusińska z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Karoliną Suchańską.

Kwesta uliczna zakończyła się sumą 100.863,12 zł, kwesty w firmach i instytucjach przyniosła 12.950,46 zł, imprezy towarzyszące dały 55.629,80 zł, dzięki imprezom zamkniętym w szkołach zebrano 51.605,74 zł, a aukcje ALLEGRO zakończyły się kwotą 32.151,15 zł. Tak wynika z podsumowania słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tegorocznym finale uczestniczyło 230 wolontariuszy kwestujących, którym towarzyszyło 120 słuchaczy Szkoły Policji. Pomimo obaw o frekwencję z powodu wyjazdów słupszczan na ferie zimowe oraz aury sprzyjającej chorobom, wynik kwesty ulicznej przerósł wszelkie oczekiwania – pomimo brzydkiej pogody w dniu Finału słupszczanie wyszli z domów i wrzucili do puszek prawie 100.000 zł.

Imprezy zamknięte poprzedzające 28. Finał zostały zorganizowane w 32 szkołach i przedszkolach, w tym w 5 placówkach z powiatu słupskiego. Łącznie podczas tych imprez zebrano 51.605,74 zł.

W działania 28. Finału włączyło się ponad 70 instytucji i organizacji (współorganizatorzy i sponsorzy), oprócz tego wiele osób prywatnych (współorganizatorzy, darczyńcy).

W finałowy weekend, oprócz głównej imprezy finałowej w Hali GRYFIA odbyło się wiele imprez towarzyszących m.in.:
- Finał WOŚP z Cheerleaders MAXI w Kobylnicy
- VIII Słupski Bieg Orkiestrowy na Stadionie 650-lecia
- noworoczny mecz FK OLDBOJE
- 17. Turniej Tenisa Stołowego
- Ya4Yoga z Anią Rusiecką
- „Nocne granie” w wypożyczalni gier planszowych ZGRANI
- spektakl „NIEDŹWIEDŹ I MASZA” w Teatrze Lalki Tęcza
- koncerty w  Antrakcie
- występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha
- spektakl w Teatrze Nowym
- koncert w Filharmonii

W VIII Słupskim Biegu Orkiestrowym "Biegam z Sercem" wzięło udział kilkaset osób, które przebiegły 4 km dla WOŚP i uzbierały 15.835,98 zł. Po raz drugi zorganizowano Finał WOŚP w Kobylnicy. Cheerleaderki MAXI uzbierały w nim 19.832,48 zł.

Do końca stycznia trwały aukcje ALLEGRO WOŚP. W trakcie 174 aukcji słupskiego sztabu licytowano m.in. dzieła sztuki i rękodzieła oraz vouchery od słupskich przedsiębiorców. W sumie uzyskano z nich 32.151,15 zł. W tym roku bardzo dużą popularnością cieszyły się vouchery na spotkania ze znanymi osobistościami nie tylko ze Słupska – najwyższe kwoty zapłacono m.in. za: Dzień w Sejmie RP z posłanką Barbarą Nowacką, wyjątkowe i przepyszne chwile w Restauracji DYM NA WODZIE w towarzystwie aktorów DOROTY LANDOWSKIEJ i MARIUSZA BONASZEWSKIEGO, wizyta w Senacie z radną SW D. Wawrowską, Dzień z Prezydentką Słupska Krystyną Danielecką Wojewódzką, obiad z Wiceprezydentką Martą Makuch czy koktajl z szefową słupskiego Sztabu WOŚP.

W 2019 r. słupski szpital otrzymał nowy sprzęt za kwotę w wysokości 101 .671,81 zł. Dzięki temu wzbogacił się o aparat USG Mindray DC-70 X-Insight (wartości 49 tys. zł), inkubator zamknięty do intensywnej terapii noworodka (o wartości 42,676,81 zł), ale także pięć leżanek (dla rodziców przebywających z dziećmi leczonymi w szpitalu) o wartości 1999 zł każda.

Od początku grania orkiestry słupski szpital i inne placówki otrzymały sprzęt o wartości ponad 1.9 mln. Ale WOŚP to nie tylko sprzęt przekazywany szpitalom. Dzięki zebranym środkom prowadzone są ogólnopolskie programy medyczne. Np. Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi umożliwia korzystanie z pomp kobietom w ciąży oraz dzieciom z cukrzycą typu I.  Od 2010 r. prowadzone są przesiewowe badania słuchu, którymi objęte są prawie wszystkie noworodki oraz badania wzroku. To także pomoc indywidualna – osoby potrzebujące mają możliwość otrzymania dofinansowania urządzeń do rehabilitacji domowej. Dziękujemy Wam kochani za kolejny, niezapomniany Finał!!!  Dopłynęliśmy do celu!    

Do zobaczenia za rok i oczywiście SIE MA !!!

                                                                                                                      Edyta Grabusińska

Czytaj więcej: DZIEŃ SZALONYCH SKARPET

Dzień Kota - ,,Nasze szkolne kociaki’’

Dnia 17.02.2020r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt dla schroniska oraz wystawkę pupili  pt. ,,Nasze szkolne kociaki’’, które można podziwiać na holu w szkole.

Zapraszamy do galerii.     

 Samorząd Uczniowski: E. Grabusińska / M. Konecka

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,FERIE W MOZAICE’’ -- ZORGANIZOWANYM PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 Miło nam poinformować, iż zwycięzcami konkursu plastycznego ,,Ferie w mozaice'' są:
Wiktoria Brzyk kl. 5d     - I miejsce
Szymon Piekarec kl. 5f   - II miejsce
Wyróżnienia otrzymują uczniowie:
Marcel Kostrzewa  - kl.5f

Julia Ozdoba   - kl. 6e
Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej inwencji twórczej!!!
Opiekunowie SU – Edyta Grabusińska / Maria Konecka

Dzień zdrowego żywienia– zorganizowany przez SU

W miniony czwartek, 6 lutego, Samorząd Uczniowski w naszej szkole promował dzień zdrowego żywienia, między innymi odbyła się degustacja świeżych jabłuszek w klasach 4-8 zachęcając do zdrowego odżywiania się. Celem akcji jest propagowanie pozytywnych wzorców służących podniesieniu świadomości żywieniowych wśród  uczniów zgodnie z dewizą, że „ czym skorupka za młodu nasiąknie…”                                                     Zapraszamy do galerii.    

                                Opiekunowie  SU – M. Konecka / E. Grabusińska

Dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VIII – zorganizowany przez SU

      W minioną środę, 5 lutego, uczniowie klas IV-VIII mieli okazję wziąć udział w dyskotece karnawałowej, która na długo pozostanie w ich pamięci. Jak na karnawał przystało, radosny nastrój udzielił się wszystkim obecnym, a przebrani w pomysłowe stroje uczniowie zadbali o to, by atmosfera zabawy towarzyszyła im do samego końca. Nie zabrakło atrakcji, które gwarantowały dobrą zabawę - tańce w parach, konkurs na króla i królową balu, dobra muzyka i barwne stroje. Na twarzach naszych uczniów cały czas towarzyszył uśmiech i radość. Zapraszamy do galerii...

                                        Opiekunowie  SU – M. Konecka / E. Grabusińska

                                                                                                                     

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – zorganizowana przez Samorząd Uczniowski

Nasza szkoła włączyła się w akcję ,,Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy'', której celem była zbiórka pieniędzy ,,dla dziecięcej medycyny zabiegowej’’. Dnia 07.01.2020r  odbył się w Naszej szkole kiermasz ,,ciasteczko dla WOŚP''. Suma pieniędzy zebranych przez  Samorząd Uczniowski z kiermaszu ciast  i ze zbiórki pieniędzy do puszki  to 1 139,63 zł.  Pieniądze zostały przekazane do Sztabu WOŚP przy ul. Banacha 17 w Słupsku. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców za wielką pomoc w przygotowanie wypieków!!!

BARDZO  DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wsparli tę wspaniałą akcję !!!

Z pozdrowieniami Samorząd Uczniowski.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY – ZORGANIZOWANY PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniach 16/17 grudnia 2019 w Naszej Szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na stoiskach znalazły się świąteczne ozdoby, przepyszne ciasta, nie zabrakło również pachnących pierniczków i babeczek. Kiermasz wzbudził duże zainteresowanie wśród rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Zapach pierników i innych wypieków unosił się na szkolnym korytarzu  i wprowadził nas w nastrój świąteczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie wypieków i ich sprzedaż oraz wszystkim, którzy wsparli finansowo nasz kiermasz. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na bieżące potrzeby społeczności szkolnej.                                                    

Zachęcamy do wspierania nas w działaniach charytatywnych.                                                       

Do zobaczenia!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Edyta Grabusińska / Maria Konecka

Mikołajkowy zawrót głowy

Jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
Kiedy pojawił się w naszej szkole,
dzieci z radości klaskały w dłonie.

Dnia 6 grudnia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

Wszyscy uczniowie przyszli w ten dzień w  mikołajkowych czapkach.  A na maluszków czekała miła niespodzianka .Samorząd Uczniowski odwiedził uczniów klas 1-3 oraz zerówkę i  wręczył wszystkim uczniom słodkie upominki, ufundowane przez Samorząd Uczniowski .

Było miło, radośnie i słodko…

Opiekunowie SU:  Edyta Grabusińska , Maria Konecka

Rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego ..Nie pal przy mnie proszę’’ -zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.

 

Miło nam poinformować, iż zwycięzcami konkursu profilaktycznego  ,,Nie pal przy mnie proszę'' są:
Weronika Włoch kl.5d
Wiktoria Brzyk kl. 5d
Misza Szcześniak kl.5d
Julia Ozdoba kl. 6e
Wyróżnienia otrzymują uczniowie:
Marcel Kostrzewa kl.5f
Lena Rach kl. 6e
Oskar Nowosielski kl.5f
Laura Zielonka kl.5f
Nadia Syrek kl.4c
Hubert Rutz kl. 5c
Nina Niezabitowska kl.5f
Oliwia Nowosielska kl.6f
Olaf Hinc kl.5d
Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej inwencji twórczej!!!
 Opiekunowie SU – Edyta Grabusińska / Maria Konecka

Wyniki konkursu plastycznego  pt. ,,Prawa Dziecka’’

W związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VIII pt. ,,Prawa Dziecka’’. Miło nam poinformować, iż zwycięzcami konkursu są:

I miejsce – Igor Machniewicz

II miejsce  - Laura Zielonka

III miejsce – Wiktoria Brzyk

Wyróżnienia :

Marcel Kostrzewa

Marcel Grzybowski

Grzegorz Piotrowski

Olaf Hinc

Tomasz Wikariusz

Uczniowie wykonali przepiękne prace, które można podziwiać w holu szkolnym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunowie SU

Maria Konecka, Edyta Grabusińska

     Dnia 01 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem była integracja społeczności uczniowskiej. Uczniowie z klas czwartych wzięli udział w otrzęsinach, podczas których zostali poddani próbom wysiłku ciała i umysłu. Poszczególne klasy uczestniczyły w konkurencjach przy boku swoich wychowawców:

Pani Emilia Gołojuch  – klasa IV a

Pani  Beata Piwowarska  – klasa IV b

Pani   Anna Twardziak – klasa IV c

Otrzęsiny przebiegały w znakomitej atmosferze. Bawili się nie tylko uczniowie i wychowawcy ale również i rodzice. Cała zabawę prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Agata Rabenda, Oliwia Ejsmont, Wiktoria Bastek, Karolina Suchańska, Zuzia Szelestowska, Wiktoria Kublik, Zuzanna Szczechowiak, Marcel Kostrzewa, Kuba Święcicki.

Program imprezy obejmował kilka części: taniec powitalny Cheerleaderek, okrzyk reprezentujący klasy, quiz z wiedzy o szkole, prezentacja przez klasy IV rymowanek o swojej klasie, konkurencja sportowa, wspólny taniec, ucieranie nosa Pinokio konkurencja dla rodziców. Ostatnim obrzędem ,,otrzęsin ” było uroczyste złożenie aktu ślubowania przez wszystkich uczniów klas czwartych. Pani Dyrektor Ewa Koźlakiewicz wręczyła przedstawicielom klas IV dyplomy i  upominki kończąc tym zmagania otrzęsin.

                                                                                                                 Opiekunowie SU:

                                                                                                     Maria Konecka

                                                                                                     Edyta Grabusińska

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – 2019/2020

Samorząd Uczniowski:

Przewodnicząca:  Karolina Suchańska 8b

Zastępca:   Oliwia Ejsmont  6e

Rada :

 1. Agata Rabenda 6e
 2. Nikola Wypijewska  6f
 3. Inez Kila 6e

Członkowie:

 1. Kornelia Jareminska 6e
 2. Zofia Andrzejewska 5c
 3. Alan Konecki 8b
 4. Wiktoria Kublik 8a
 5. Julia Kublik 6 f
 6. Maciej Rosiak 8b
 7. Lena Łuczak 6f
 8. Maja Rybak 6e
 9. Jakub Święcicki 8b
 10. Wiktoria Spasówka 8b
 11. Julia Kropińska 8d
 12. Dominik Poulos 7d
 13. Mateusz Wabiszczewicz 7d
 14. Marcel Kostrzewa 5f

Opiekunowie SU: 

Maria Konecka

Edyta Grabusińska