Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest każdego roku 8 listopada. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowali się w tę akcję. Nadesłano mnóstwo zdjęć wraz z przepisami na zdrowe posiłki.  Poniżej kilka z nich.

Samorząd Uczniowski 4-8

 

 

Bądźmy życzliwi!
 
Nie tylko wczoraj, dzisiaj, ale jutro, pojutrze i już
zawsze! Życzliwość jest najpiękniejszym podarunkiem.
 
Pozdrowienia śle Wam SU 4-8.
 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego przeprowadzone w trudnych czasach - rozmawiała i opisała Zosia Andrzejewska z klasy 6c.

 

SU 4-8

OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH

      Dnia 14 października uczniowie klas IV wraz ze swoimi wychowawcami, uczestniczyli w przygotowanych przez Samorząd Uczniowski otrzęsinach.

       To już coroczne wydarzenie w naszej szkole, w trakcie  którego starsi uczniowie sprawdzają wiedzę młodszych kolegów i koleżanek o szkole oraz umiejętność pracy w grupie. Zarówno wychowawcy klas  jak i czwartoklasiści wybornie poradzili sobie z różnorodnymi zadaniami.

       Na zakończenie klasy otrzymały pamiątkowe certyfikaty oraz wspólnie stanęły do pamiątkowego zdjęcia.

     Mamy nadzieję, że nowy etap edukacji będzie dla Was ciekawy, pełen pozytywnej energii.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Życzymy powodzenia!!!

Agnieszka Stepnowska

Iza Grabowska

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,

kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,

dobroć i dociekliwy umysł

do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych

do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania.” 

 

                                                                                              B. Conklin

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim pracownikom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pracy i życzymy, aby Państwa aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

 

                                                                                               Samorząd Uczniowski

 

gypsophila 1716747 1920

Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

      23 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas IV – VIII. 

       Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się  z sylwetkami kandydatów czytając ich plakaty wyborcze. W głosowaniu wzięły udział wszystkie klasy czwarte, piąte, szóste, siódme oraz ósme. Dziewczęta z klasy VII e – Oliwia Ejsmont, Agata Rabenda, Lena Rach oraz Julia Ozdoba przeprowadziły głosowanie, a następnie skrupulatnie przeliczyły wszystkie głosy. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Julia Ozdoba z klasy VII e!!! Julii serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2020/21.

     Na koniec pragniemy dodać, że wybory odbyły się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Dziewczęta zbierały oraz liczyły głosy w maseczkach i rękawiczkach ochronnych.

                                                                                                        Agnieszka Stepnowska

                                                                                                        Iza Grabowska

Dzień Kobiet - ,,Dzień szalonej fryzury’’

Tegoroczny Dzień Kobiet w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczętom, Samorząd Uczniowski przygotował dla żeńskiej części naszej społeczności słodką niespodziankę z życzeniami, a dla koleżanek i kolegów ogłoszono ,,Dzień Szalonej Fryzury’’. Zabawa cieszyła się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród dziewczynek, ale także chłopców. Fantazja i nieskrępowana wyobraźnia zaowocowały zabawnymi i kunsztownymi fryzurami. Gratulacje dla wszystkich dzieci, które z radością brały udział w kolorowym szaleństwie!!!

Więc, aby nastój radości trwał dłużej raz jeszcze drogie Panie przyjmijcie serdeczne życzenia. Wszystkiego co najlepsze!

Opiekunowie SU: M. Konecka / E. Grabusińska

Podsumowanie słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w  Ośrodku Teatralnym ,,RONDO’’

Dnia 02.03.2020r w Ośrodku Teatralnym Rondo w Słupsku odbyło się uroczyste  podsumowanie słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w obecności licznie przybyłych gości. Wolontariusze otrzymali oficjalne podziękowania od władz Słupska. Naszą szkołę reprezentowała koordynator WOŚP pani Edyta Grabusińska z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Karoliną Suchańską.

Kwesta uliczna zakończyła się sumą 100.863,12 zł, kwesty w firmach i instytucjach przyniosła 12.950,46 zł, imprezy towarzyszące dały 55.629,80 zł, dzięki imprezom zamkniętym w szkołach zebrano 51.605,74 zł, a aukcje ALLEGRO zakończyły się kwotą 32.151,15 zł. Tak wynika z podsumowania słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tegorocznym finale uczestniczyło 230 wolontariuszy kwestujących, którym towarzyszyło 120 słuchaczy Szkoły Policji. Pomimo obaw o frekwencję z powodu wyjazdów słupszczan na ferie zimowe oraz aury sprzyjającej chorobom, wynik kwesty ulicznej przerósł wszelkie oczekiwania – pomimo brzydkiej pogody w dniu Finału słupszczanie wyszli z domów i wrzucili do puszek prawie 100.000 zł.

Imprezy zamknięte poprzedzające 28. Finał zostały zorganizowane w 32 szkołach i przedszkolach, w tym w 5 placówkach z powiatu słupskiego. Łącznie podczas tych imprez zebrano 51.605,74 zł.

W działania 28. Finału włączyło się ponad 70 instytucji i organizacji (współorganizatorzy i sponsorzy), oprócz tego wiele osób prywatnych (współorganizatorzy, darczyńcy).

W finałowy weekend, oprócz głównej imprezy finałowej w Hali GRYFIA odbyło się wiele imprez towarzyszących m.in.:
- Finał WOŚP z Cheerleaders MAXI w Kobylnicy
- VIII Słupski Bieg Orkiestrowy na Stadionie 650-lecia
- noworoczny mecz FK OLDBOJE
- 17. Turniej Tenisa Stołowego
- Ya4Yoga z Anią Rusiecką
- „Nocne granie” w wypożyczalni gier planszowych ZGRANI
- spektakl „NIEDŹWIEDŹ I MASZA” w Teatrze Lalki Tęcza
- koncerty w  Antrakcie
- występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha
- spektakl w Teatrze Nowym
- koncert w Filharmonii

W VIII Słupskim Biegu Orkiestrowym "Biegam z Sercem" wzięło udział kilkaset osób, które przebiegły 4 km dla WOŚP i uzbierały 15.835,98 zł. Po raz drugi zorganizowano Finał WOŚP w Kobylnicy. Cheerleaderki MAXI uzbierały w nim 19.832,48 zł.

Do końca stycznia trwały aukcje ALLEGRO WOŚP. W trakcie 174 aukcji słupskiego sztabu licytowano m.in. dzieła sztuki i rękodzieła oraz vouchery od słupskich przedsiębiorców. W sumie uzyskano z nich 32.151,15 zł. W tym roku bardzo dużą popularnością cieszyły się vouchery na spotkania ze znanymi osobistościami nie tylko ze Słupska – najwyższe kwoty zapłacono m.in. za: Dzień w Sejmie RP z posłanką Barbarą Nowacką, wyjątkowe i przepyszne chwile w Restauracji DYM NA WODZIE w towarzystwie aktorów DOROTY LANDOWSKIEJ i MARIUSZA BONASZEWSKIEGO, wizyta w Senacie z radną SW D. Wawrowską, Dzień z Prezydentką Słupska Krystyną Danielecką Wojewódzką, obiad z Wiceprezydentką Martą Makuch czy koktajl z szefową słupskiego Sztabu WOŚP.

W 2019 r. słupski szpital otrzymał nowy sprzęt za kwotę w wysokości 101 .671,81 zł. Dzięki temu wzbogacił się o aparat USG Mindray DC-70 X-Insight (wartości 49 tys. zł), inkubator zamknięty do intensywnej terapii noworodka (o wartości 42,676,81 zł), ale także pięć leżanek (dla rodziców przebywających z dziećmi leczonymi w szpitalu) o wartości 1999 zł każda.

Od początku grania orkiestry słupski szpital i inne placówki otrzymały sprzęt o wartości ponad 1.9 mln. Ale WOŚP to nie tylko sprzęt przekazywany szpitalom. Dzięki zebranym środkom prowadzone są ogólnopolskie programy medyczne. Np. Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi umożliwia korzystanie z pomp kobietom w ciąży oraz dzieciom z cukrzycą typu I.  Od 2010 r. prowadzone są przesiewowe badania słuchu, którymi objęte są prawie wszystkie noworodki oraz badania wzroku. To także pomoc indywidualna – osoby potrzebujące mają możliwość otrzymania dofinansowania urządzeń do rehabilitacji domowej. Dziękujemy Wam kochani za kolejny, niezapomniany Finał!!!  Dopłynęliśmy do celu!    

Do zobaczenia za rok i oczywiście SIE MA !!!

                                                                                                                      Edyta Grabusińska

Czytaj więcej: DZIEŃ SZALONYCH SKARPET

Dzień Kota - ,,Nasze szkolne kociaki’’

Dnia 17.02.2020r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt dla schroniska oraz wystawkę pupili  pt. ,,Nasze szkolne kociaki’’, które można podziwiać na holu w szkole.

Zapraszamy do galerii.     

 Samorząd Uczniowski: E. Grabusińska / M. Konecka

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,FERIE W MOZAICE’’ -- ZORGANIZOWANYM PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 Miło nam poinformować, iż zwycięzcami konkursu plastycznego ,,Ferie w mozaice'' są:
Wiktoria Brzyk kl. 5d     - I miejsce
Szymon Piekarec kl. 5f   - II miejsce
Wyróżnienia otrzymują uczniowie:
Marcel Kostrzewa  - kl.5f

Julia Ozdoba   - kl. 6e
Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej inwencji twórczej!!!
Opiekunowie SU – Edyta Grabusińska / Maria Konecka

Dzień zdrowego żywienia– zorganizowany przez SU

W miniony czwartek, 6 lutego, Samorząd Uczniowski w naszej szkole promował dzień zdrowego żywienia, między innymi odbyła się degustacja świeżych jabłuszek w klasach 4-8 zachęcając do zdrowego odżywiania się. Celem akcji jest propagowanie pozytywnych wzorców służących podniesieniu świadomości żywieniowych wśród  uczniów zgodnie z dewizą, że „ czym skorupka za młodu nasiąknie…”                                                     Zapraszamy do galerii.    

                                Opiekunowie  SU – M. Konecka / E. Grabusińska

Dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VIII – zorganizowany przez SU

      W minioną środę, 5 lutego, uczniowie klas IV-VIII mieli okazję wziąć udział w dyskotece karnawałowej, która na długo pozostanie w ich pamięci. Jak na karnawał przystało, radosny nastrój udzielił się wszystkim obecnym, a przebrani w pomysłowe stroje uczniowie zadbali o to, by atmosfera zabawy towarzyszyła im do samego końca. Nie zabrakło atrakcji, które gwarantowały dobrą zabawę - tańce w parach, konkurs na króla i królową balu, dobra muzyka i barwne stroje. Na twarzach naszych uczniów cały czas towarzyszył uśmiech i radość. Zapraszamy do galerii...

                                        Opiekunowie  SU – M. Konecka / E. Grabusińska

                                                                                                                     

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – zorganizowana przez Samorząd Uczniowski

Nasza szkoła włączyła się w akcję ,,Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy'', której celem była zbiórka pieniędzy ,,dla dziecięcej medycyny zabiegowej’’. Dnia 07.01.2020r  odbył się w Naszej szkole kiermasz ,,ciasteczko dla WOŚP''. Suma pieniędzy zebranych przez  Samorząd Uczniowski z kiermaszu ciast  i ze zbiórki pieniędzy do puszki  to 1 139,63 zł.  Pieniądze zostały przekazane do Sztabu WOŚP przy ul. Banacha 17 w Słupsku. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców za wielką pomoc w przygotowanie wypieków!!!

BARDZO  DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wsparli tę wspaniałą akcję !!!

Z pozdrowieniami Samorząd Uczniowski.