nowaw

Życzenia świąteczne składane bliskim, to nieodłączna tradycja zbliżającego się Bożego Narodzenia. Życzenia bożonarodzeniowe mogą być piękne lub śmieszne, długie lub krótkie, mądre lub wzruszające...

Niech wraz z pierwszą gwiazdką na Waszych twarzach pojawi się uśmiech i spokój, a w sercu zagości miłość! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam dużo siły do pokonywania wszelkich trudności i jeszcze więcej radości, by na świat spoglądać z wyrozumiałością i wiarą w lepsze jutro.

                                                                                                                                      Twój Logopeda

 1

11listopada2021

LINK do prezentacji

W październiku roku szkolnego 2001/2022 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z logopedą, którego głównym celem było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Ogromnie ważne jest uczenie dzieci prawidłowego mycia zębów już od najmłodszych lat życia. Poprzez tego typu pogadanki pragnę budować u uczniów świadomość potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej co jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych i prozdrowotnych. Akcje tego typu wzbogacają wiedzę i umiejętności naszych dzieci dotyczących higieny jamy ustnej, zdrowego odżywiania się i profilaktyki zdrowia (w tym wad zgryzu). Uczniowie w dalszym etapie pogłębiania wiedzy zdrowotnej będą :

• oglądały film oraz prezentację multimedialną,
• wykonają plakaty promujące higienę jamy ustnej, a z nich stworzą galerię prac.

Wszystko to po to by inni mieli okazję zaczerpnąć jeszcze więcej informacji jak dbać o ząbki, utrzymać je w zdrowiu po to żeby uśmiechbłyszczał czystością.


Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby bo wiem dobrze o tym,
Kto ich nie myje ten ma kłopoty.

Na koniec rozmawialiśmy, co należy jeść, aby mieć zdrowe zęby, a czego należy unikać? Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zagadnieniem co świadczy o ich dużej świadomości .

bajka logopedyczna

 

LINK do ciekawych zadań

nowy rok szkolny