nowaw

15 listopada 2021 gościliśmy w szkole wyjątkową postać odwiedził nas pan Marcin Prus.  Pan Marcin to były reprezentant Polski w siatkówce, rozegrał 97 meczów z orzełkiem na piersi, zdobył mistrzostwo  Europy i świata juniorów. Ma na koncie liczne sukcesy klubowe. z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle cztery razy wygrywał mistrzostwa Polski. W 1997 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie  został wybrany najlepszym zawodnikiem.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Mistrzem być" jest to kampania społeczna przywracająca ludziom wiarę we własne marzenia i możliwości.

Pan Marcin opowiadał o swojej karierze, trudnych początkach i pasji. Przekonywał dzieci i młodzież, że tak naprawdę wszystko w ich życiu jest możliwe i każdy może coś osiągnąć. Po części motywacyjnej odbyła się część praktyczna z klasą 4d i 6 b. Uczniowie wzięli aktywny udział w lekcji, a na koniec w konkursie sportowym jedną z książek pana Marcina zdobył Stanisław Dziduch z klasy 4d.

              Był również czas na autografy i wspólne zdjęcia. To wyjątkowa wizyta na długo zostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                                                         Piotr Świętochowski