W środę 15 września naszą szkołę odwiedziła gąska Balbinka wraz ze swoimi przyjaciółmi z wesołego kurnika. Gospodarze z Zagrody Powroty opowiedzieli dzieciom historię o zwierzętach, które można spotkać w kurniku. Uczniowie karmili pisklaki, podcinali pióra kurze, zbudowali grzędę dla kury i jej męża koguta oraz nauczyły się rozpoznawać nastój indyka. Na koniec każdy mógł przybić czwóreczkę z małymi kaczuszkami. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i zapraszamy do naszej galerii.

Anna Świętochowska

Klasa III a - P. Skibińska , III d - P. Janion

Klasa I c - P. Babicz, III c - P. Pastucha

Klasa I a - P. Tyszkiewicz, IV c - P. Faryniarz

Klasa 0 - P. Sokołowska, II d - P. Czerwińska, IV b - P. Haładyn,

Klasa II a - P. Ozdoba, III b - P. Świtek

W ramach Dnia Dziecka klasa VII e pod opieką wychowawcy T. Jeleniewskiego i Pani J. Sikorskiej wyruszyła (tuż po porannych warsztatach na temat praw dziecka we współczesnym świecie) szlakiem słupskich zabytków prosto do pizzerii na ul. Nowobramskiej. Ci, którzy okazali się być niedostatecznie nasyceni pyszną pizzą, zaszczycili swoją obecnością "Górę Lodową" :)

Nasza wyprawa, pełna radości, rozmów i poczucia integracji, dostarczyła nam wielu wspaniałych wrażeń....przede wszystkim kulinarnych :)

T. Jeleniewski

Z powodu obostrzeń pandemicznych Turniej Języka Angielskiego w tym roku szkolnym odbył się w zmienionej formule. Każda klasa wylosowała temat projektu z j. angielskiego i pracowała nad nim cały maj. Celem projektu było powtórzenie, utrwalenie, rozszerzenie materiału językowego z całego roku szkolnego oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.
W realizacji projektów wzięły udział 4 klasy pierwsze, 4 klasy drugie i 4 klasy trzecie. Efekty pracy każdej z klas zostały zaprezentowane na stronie internetowej naszej szkoły.

10 czerwca 2021r. klasy: 6c, 5b, 5c, 4d wybrały się na wycieczkę do Ustki. Uczniowie zwiedzali  Bunkry baterii Bluchera, które są dobrze zachowanymi niemieckimi fortyfikacjami wojskowymi z lat 1938-39 złożonymi ze stanowisk ogniowych oraz podziemnych korytarzy ze stanowiskiem dowodzenia, sypialniami, ubikacjami oraz schronem dalmierza. Bunkry Bluchera znajdują się w zachodniej części Ustki, w okolicach usteckiego portu i plaży zachodniej.

7 czerwca 2021r. uczniowie klasy 6c oraz 5b  uczestniczyli w spotkaniu  na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz bezpieczeństwa w sieci.  Pogadankę  z uczniami przeprowadził sierżant sztabowy Jakub Bagiński.

Wielkanoc to czas kultywowania tradycji i rodzinnego świętowania. Udział w warsztatach był dla uczniów okazją do rozmowy o zwyczajach wielkanocnych oraz rozwijania zdolności plastycznych. Wykonywanie ozdób i upominków sprawiło dzieciom wiele radości i umiliło ten przedświąteczny czas.

Agnieszka Najman
(ZRUS)