Bezpieczne wakacje

W związku ze zbliżającymi się wakacjami  w oddziale przedszkolnym, w ramach programu  Klubu „Wiewiórki" odbyła się pogadanka na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania dzieci  dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wolnych dni. Dzieci przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

• Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
  • Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
  • Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
  • Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
  • Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
  • Nie rozmawiaj z obcymi.
  • Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
  • Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
  • Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
  • Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
  • Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
  • Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
  • Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
  • Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
  • Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
  • W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
  • Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
  • Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
  • Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
  • Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
  • Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
  • Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
  • Nie rozpalaj ogniska w lesie.
  • Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
  • Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

Mam nadzieję, że uczniowie skorzystają z dobrych rad i bezpiecznie będą wypoczywać w wakacje. Dopełnieniem pogadanki była barwna prezentacja multimedialna, która została udostępniona również dla dzieci z klas 1-3.

Monika Sokołowska- opiekun szkolnego Klubu „Wiewiórki"

Podsumowanie działalności szkolnego Klubu „Wiewiórka"

w II semestrze roku szkolnego 2020/2021

opiekun Monika Sokołowska

Najważniejszym celem, programu szkolnego klubu Wiewiórka było tworzenie warunków umożliwiających dzieciom nabywanie zachowań prozdrowotnych, poszanowanie zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz rówieśników. Oprócz wyżej wymienionych zadań szkolny Klub „Wiewiórka" zachęcał uczniów do dbałości o własne zdrowie oraz higienę poprzez różne akcje i konkursy.

• Organizacja  akcji prozdrowotnej 7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia - Jak dbam o własne zdrowie?- uczniowie drogą mailową przesyłali zdjęcia prezentujące zdrowy tryb życia oraz aktywne formy spędzania czasu wolnego.
  • „Jedz owoce i warzywa to na zdrowie dobrze wpływa". „Bitwa na hasła propagujące zdrowie"- akcja promująca zdrowie dla klas 0-3.
  • Konkursy plastyczne dla klas 0-3: „Kiedy śnieżek prószy, załóż czapkę, ochroń uszy"- właściwy ubiór to podstawa, praca plastyczna wykonana dowolną techniką, „Światowy Dzień Ziemi" - plakat.
  • Działalność Klubu opierała się m.in. również na tworzeniu gazetek tematycznych oraz przesyłaniu materiałów i prezentacji multimedialnych nauczycielom klas 0-3.

Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom zaangażowanym w działalność Klubu za trud i pracę włożoną w akcje szkolne oraz konkursy. Wychowawcom i rodzicom ślę również gorące podziękowania za współpracę z szkolnym Klubem „Wiewiórka".

Monika Sokołowska

W miesiącu kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia.  Była to okazja, aby zachęcić Was do dbania o własne zdrowie.

Szkolny Klub Wiewiórka zorganizował  akcje prozdrowotne pod hasłem „Jak dbam o własne zdrowie"? oraz  „Bitwa na hasła propagujące zdrowie".
Wszystkim uczestnikom oraz ich Rodzicom serdecznie dziękuję i zapraszam do oglądania fotorelacji.

Szkolny Klub Wiewiórka

Monika Sokołowska

Zapraszam do galerii zdjęć, w której widnieją dyplomy oraz zwycięzcy Szkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Klub Wiewiórka.

Monika Sokołowska

Szkolny Klub "Wiewiórka" ogłasza wyniki konkursu plastycznego dla klas 0-3 w kategorii  plakat z okazji Światowego Dnia Ziemi.

I Miejsce:  Maciej Boguski kl. IIB

II Miejsce: Antoni Szymków kl. Ic