W dniu 9 grudnia 2021 roku nasza reprezentacja rocznika 2007/2008 stanęła do walki o tytuł mistrza słupska w piłce siatkowej chłopców. Zawody rozegrano na hali sportowej przy ul. Słowiańskiej w Słupsku.

Nasza drużyna spisała się znakomicie i po 3 zwycięstwach kolejno z SP 3, SP 6, SP8 w decydującym spotkaniu z SP 10 przegraliśmy po walce w setach 2:0 (25:16, 29:27). Emocji nie brakowało a sam poziom spotkań był niezwykle wyrównany. Ostatecznie zwyciężył zespół SP 10 jako jedyny niepokonany tego dnia.

Nasza drużyna wywalczyła II Miejsce grając w składzie: Szymon Piekarec, Mikołaj Bąk, Krzysztof Guber, Aleksander Łakomiec, Paweł Wilczyński, Sebastian Piątek oraz Dorian Zakrzewski. Opiekunem zespołu był pan Piotr Świętochowski.

Gratulacje dla Zwycięzców i Podziękowania dla wszystkich zawodników za Walkę !!!

Piotr Świętochowski

W dniu 26 listopada 2021 roku na boisku "Orlik" przy ul. Krzywoustego w Słupsku rozegrany został turniej piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2007/2008. Nasza reprezentacja grała ze zmiennym szczęściem - po zwycięstwie nad SP 6 2-1, i po 2 przegranych 2-0 z SP 3 i 1:4 z SP 10 zajęliśmy III Miejsce. W zawodach zwyciężyła drużyna SP 3, drugie miejsce dla SP 10 , SP 6 na miejscu czwartym. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Łyszyk, Szymon Banasiak, Maciej Jamróz, Dorian Zakrzewski, Sebastian Piątek, Kacper Zbrzeźniak, Oliwia Okołotowicz, Krzysztof Guber, Adrian Pawlik oraz Bartosz Bembenek. Opiekunem zespołu był pan Piotr Świętochowski, a sędzią głównym zawodów był pan Łukasz Mucha.

Podziękowania za udział i walkę dla Wszystkich Uczestników zawodów !!!

Piotr Świętochowski

W dniu 25 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku rozegrano zawody piłki siatkowej chłopców z rocznika 2009 i młodsi. Bezkonkurencyjni tego dnia byli gospodarze, wygrali swoje spotkania i zwyciężyli w turnieju. Nasza reprezentacja w bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce w turnieju wygrała po doskonałych zagrywkach w końcówce "Adiego" w tie breaku 15-12 z SP 3. Emocje, które towarzyszyły wszystkim zawodnikom to kolejne doświadczenie zdobyte na zawodach międzyszkolnych.

Naszą szkołę reprezentowali:  Adam Burda, Adrian Krępeć, Wiktor Łuszczyński, Dominik Jędrak, Piotr Prądzyński, Maciej Zelga, Tymoteusz Adamiec, Szymon Sadowski, Jakub Śmiechura oraz Borys Zieliński. Opiekunem zespołu był pan Piotr Świętochowski.

W dniu 22 i 24 listopada 2021 w naszej szkole rozegrano Półfinały Wojewódzkie w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do zawodów zakwalifikowało się 12 zespołów, które rozgrywały spotkania w dwóch kategoriach wiekowych. Po niezwykle zaciętej rywalizacji obie nasze reprezentacje wywalczyły w swojej kategorii wiekowej III Miejsce.

• Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z rocznika 2007/08: Oliwia Okołotowicz, Oliwia Bocian oraz Anna Prądzyńska (r.2009)

W tym roczniku zwyciężył zespół SP Rychnowy /dziewczęta/ i SP Potęgowo /chłopcy/.

• Wśród chłopców w roczniku 2009 i młodsi naszą szkołę reprezentowali Piotr Prądzyński oraz Borys Zieliński.

W tym roczniku zwyciężyli chłopcy i dziewczynki z SP Potęgowo.

Organizatorem i sędzią głównym turnieju był pan Marek Zawadzki, drugim sędzią zawodów był pan Łukasz Mucha. Zawodników prowadził pan Piotr Świętochowski.

Gratulacje dla Zwycięzców i Podziękowania dla Wszystkich Zawodników !!!!

Piotr Świętochowski

15 listopada 2021 gościliśmy w szkole wyjątkową postać odwiedził nas pan Marcin Prus.  Pan Marcin to były reprezentant Polski w siatkówce, rozegrał 97 meczów z orzełkiem na piersi, zdobył mistrzostwo  Europy i świata juniorów. Ma na koncie liczne sukcesy klubowe. z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle cztery razy wygrywał mistrzostwa Polski. W 1997 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie  został wybrany najlepszym zawodnikiem.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Mistrzem być" jest to kampania społeczna przywracająca ludziom wiarę we własne marzenia i możliwości.

Pan Marcin opowiadał o swojej karierze, trudnych początkach i pasji. Przekonywał dzieci i młodzież, że tak naprawdę wszystko w ich życiu jest możliwe i każdy może coś osiągnąć. Po części motywacyjnej odbyła się część praktyczna z klasą 4d i 6 b. Uczniowie wzięli aktywny udział w lekcji, a na koniec w konkursie sportowym jedną z książek pana Marcina zdobył Stanisław Dziduch z klasy 4d.

Był również czas na autografy i wspólne zdjęcia. To wyjątkowa wizyta na długo zostanie w naszej pamięci.

Piotr Świętochowski

W dniach 3 i 4 listopada 2021 rozegrano w naszej szkole międzyszkolny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w ramach Słupskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był pan Marek Zawadzki, zaś sędzią zawodów był pan Łukasz Mucha.

W turnieju doskonale spisali się reprezentanci naszej szkoły.

Chłopcy w roczniku 2009 i młodsi zostali MISTRZAMI Słupska wygrywając wszystkie spotkania tego dnia. Mistrzowie grali w składzie: Piotr Prądzyński, Jonatan Cetera oraz Jakub Połuboczko.

W roczniku 2007/2008 grając ze zmiennym szczęściem Piotr Radziejewski i Szymon Piekarec zajęli V Miejsce. W tym roczniku zwyciężył zespół SP 10, który w finale pokonał zespół SP 6. O niezwykle wyrównanym poziomie świadczy fakt, że w fazie grupowej zespół SP 6 przegrał z naszą reprezentacją i tylko różnicą małych punktów nasz zespół nie awansował do półfinału.

Dzień później doskonale spisały się dziewczęta, które w roczniku 2007/2008 wywalczyły II Miejsce w Słupsku. W tym roczniku zwyciężył zespół SP 5, który po niezwykle zaciętym pojedynku wygrał mecz finałowy 3-2 z naszą reprezentacją.

Nasze srebrne medalistki grały w składzie: Oliwia Okołotowicz, Anna Prądzyńska oraz Oliwia Bocian.

Opiekunem naszych zawodników był pan Piotr Świętochowski.

Gratulacje dla Zwycięzców i Podziękowania dla Wszystkich Zawodników !!!