Zawody piłki nożnej dla naszych najmłodszych graczy tj. kl. IV i młodsi. rozegrano na obiekcie SOSiRu w Parku Kultury i Wypoczynku. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Pomiędzy meczami młodzi piłkarze mogli sprawdzić się w innych konkurencjach m.in. skoku w dal i rzucie piłką lekarską. Doskonale spisali się wszyscy a szczególnie imponujące wyniki w swojej kategori wiekowej uzyskał Antoni Klimczuk, drugi w rzucie piłką i trzeci w skoku w dal. Michał Połom był natomiast trzeci w rzucie piłką lekarską. Sytuacja na boisku do ostatniej chwili pozwalała myśleć o zwycięstwie w całym turnieju, jednak w ostatnim spotkaniu zabrakło sił i odrobiny szczęścia. Ostatecznie zespół wywalczył III Miejsce.

W środę 12 marca 2014 nasza reprezentacja U-12 / chłopcy urodzeni po 2002 roku / wystartowała w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Na zawody stawiły się cztery zespoły: SP 5, SP 9 oraz dwa zespoły SP 4. Nasza reprezentacja została podzielona na dwie grupy – jeden zespół w większości  klasa V, drugi natomiast tworzyli chłopcy z przewagą zawodników z klasy IV. Zawody odbywały się na „naszym Orliku” przy ul. Wiatracznej. Po wstępnym losowaniu w pierwszym spotkaniu SP 4 I zmierzył się z SP 5. Początek dość nerwowy i po błędzie naszego bramkarza przez moment był nawet remis 1-1. Później tylko nasi zawodnicy zdobywali bramki i ostatecznie wygraliśmy 4-1 / bramki: Tobiasz Czechowski 2, Marcel Podlecki i Cezary Jankowski po 1/ . W drugim meczu SP 4 II i SP 9 nie brakowało emocji – ale zabrakło bramek – wynik końcowy 0-0. W kolejnym meczu rozgrzany zespół SP 4 II ( grali mecz po meczu ) bez większych problemów wygrał 3-0 z SP 5. Bramki w tym meczu strzelili: Adrian Tereszkiewicz, Grzegorz Klimek, Jakub Olszewski. Mecz SP 4 I z SP 9 bez większej historii. Zwycięstwo naszego zespołu od początku nie podlegało dyskusji. Wynik końcowy 6-0, a bramki strzelali Marcel i Czarek po 2, Tobiasz i Mateusz Skurnóg po 1. W meczu SP 9 i SP 5 padł wynik 2-1 i to zawodnicy „dziewiątki” zajęli trzecie miejsce, a SP 5 – czwarte. W meczu o pierwsze miejsce i awans do finału wojewódzkiego spotkały się dwa nasze zespoły. Mimo otwartej i odważnej gry nasi „młodsi” zawodnicy przegrali 6-1 i to „starszaki” będą reprezentować miasto Słupsk w Finale Wojewódzkim. Bramki strzelali: Czarek Jankowski 3, Tobiasz Czechowski 2, Jakub Janakowski i Kacper Werra. Poniżej skład reprezentacji:

•SP 4 I – I MIEJSCE - Jakub Mikielewicz, Jakub Nowak, Mateusz Skurnóg, Tomasz Prokopiak, Tobiasz Czechowski, Kacper Poninkiewicz, Michał Sulewski, Cezary Jankowski, Paweł Bielski, Marcel Podlecki.

•SP 4 II – II MIEJSCE - Adrian Tereszkiewicz, Michał Kuniczuk, Kacper Werra, Jakub Olszewski, Grzegorz Klimek, Cezary Fejfer, Dominik Robak, Jakub Mondrzejwski, Jakub Janakowski

Wielkie Podziękowania dla Wszystkich Zawodników 

Gratulacje !!! I gramy dalej..

Piotr Świętochowski

 

Dnia 9 marca 2014 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SMS. W tegorocznej edycji wzięło udział 15 zespołów z miasta Słupska i okolic. Do rywalizacji przystąpiły zarówno zespoły szkolne jak i zorganizowane kluby sportowe. Zawody rozpoczęły się o 8 rano i z uwagi na duża liczbę zespołów czas gry wynosił  tylko 8 minut. Natomiast system gier w trzech grupach gwarantował długie przerwy pomiędzy meczami. Co przeszkadzało utrzymywać odpowiednią koncentrację wśród zawodników. Mając to na uwadze organizatorzy zapewnili dla uczestników – próby sprawnościowe pod okiem trenerów SMSa. 

W grupie rywalizowaliśmy z Jantarem Ustka 2003, Pokemonami – zawodnicy SP 8, Jantarem Ustka 2001 oraz Akademią Orlika Dębnica Kaszubska. W pierwszym spotkaniu z Jantarem „młodszym”  nasi zawodnicy kontrolowali przebieg meczu i wygrali 3-0 / bramki Jakub Hołowienko 2 i Mateusz Skurnóg 1/. W drugim spotkaniu z Pokemonami mocno przycisnęliśmy i Adam Połom dał prowadzenie naszej drużynie. Niestety przeciwnik wyprowadził kontrę po której zdołał wyrównać. Niezwykle nerwowa sytuacja i (…) Mateusz Skurnóg bardzo szczęśliwie strzela bramkę na wagę zwycięstwa na minutę przed końcem. Do kolejnego spotkania z Jantarem „starszym” nasi zawodnicy byli niezwykle zmotywowani – jakieś porachunki z boisk ligowych  Po znakomitym spotkaniu wynik remisowy 0-0. Dawało nam to wciąż szansę na walkę o czołową lokatę w grupie. Przed ostatnim spotkaniem w grupie z Akademią Orlika Dębnica Kaszubska było kilka możliwości – najprościej było zgarnąć trzy punkty za zwycięstwo  Mecz walki - po jednej z akcji sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Do karnego podchodzi kapitan drużyny – Jakub Hołowienko – strzela i gol!!! Wychodzimy na prowadzenie i nie oddajemy go do końca spotkania. Pierwsze zespoły z grup A, B i C walczyły o miejsca 1-3. Stanęliśmy do rywalizacji z SMS Bytów i UKS Sława Jedynka Sławno. W meczu z SMS Bytów wiele pracy miał nasz bramkarz Michał Dyda, który bronił bardzo dobrze. Niestety przy jednej z sytuacji był całkowicie zasłonięty i nie obronił strzału przeciwnika. Przegraliśmy 1-0. W drugim spotkaniu z zespołem ze Sławna było jeszcze więcej emocji. Wiele sytuacji z każdej ze stron i znów nasi rywale wychodzą na prowadzenie 1-0. Niewykorzystany rzut karny z naszej strony i po raz kolejny znakomite interwencje obu naszych bramkarzy – drugi to Jakub Mikielewicz. Mimo starań strzeliliśmy gola – tylko, że do swojej bramki  i ostatecznie przegraliśmy 2-0. Nasza reprezentacja wywalczyła tym samym III MIEJSCE, na najmocniej obsadzonym turnieju w ostatnich latach. Każdy zawodnik naszej ekipy trzymał pamiątkowy medal a drużyna piękny Puchar. Dodatkowo Jakub Hołowienko został wyróżniony przez obserwatorów i otrzymał drobną nagrodę rzeczową. Wszystkim Gratulujemy !!!!!

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Markuszonok, Michał Dyda, Jakub Mikielewicz, Połom Adam, Jakub Hołowienko, Mateusz Skurnóg, Tomasz Prokopiak, Tobiasz Czechowski…….

Dziękuję za włożony wysiłek, grę „fair play”, pełne zaangażowanie i wiarę w końcowe powodzenie. 

Piotr Świętochowski

Zawody sportowe kl.I-III ,,Marzannada" – 03.06.2014r. - Półfinał

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w półfinale zawodów sportowych ,,Marzannada”. Wszystkie drużyny w łącznej klasyfikacji weszły do finału zajmując II MIEJSCE. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych najmłodszych sportowców. 

Naszym drużynom dopingowali uczniowie z klasy III d, których zapał i entuzjazm udzielał się wszystkim zawodnikom.

POWODZENIA W NASTĘPNYM ETAPIE! 

W piątek 7 marca 2014 nasza reprezentacja U-10 / chłopcy urodzeni po 2004 roku / wystartowała w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: NSP 7, SP Warcino, UKS „Byki” Słupsk i SP 4. W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy zwyciężyli z SP 7 2-0 / bramki strzelili Michał Połom i Antoni Klimczuk /. W drugim spotkaniu w konfrontacji z UKS Byki – niestety przegraliśmy 1-4 / honorowe trafienie Michał Połom /. W ostatnim spotkaniu wciąż mając szanse na końcowe zwycięstwo wygraliśmy 7-0 z SP Warcino / bramki Michał Połom 6, Antoni Klimczuk 1/ i czekaliśmy na wynik ostatniego spotkania pomiędzy SP 7 i UKS „Byki”. Niestety dla nas wygrały „Byki” 2-0 i to oni zwyciężyli w całym finale. Nasz zespół spisał się znakomicie biorąc pod uwagę, że był to dla większości z naszych zawodników pierwszy „prawdziwy” turniej w życiu. Ostatecznie nasza reprezentacja wywalczyła drugie miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Szczurowski Patryk, Dzikowski Patryk, Antoni Klimczuk, Michał Połom, Błażej Styczeń, Jakub Wyłupek, Jakub Miler, Maćkowiak Mateusz, Mercz Tomasz i Maciej Maćkowiak ( wystąpił w UKS Byki – gdzie na co dzień trenuje).

Gratulacje i Podziękowanie za Wspaniałą atmosferę w zespole, Sportową postawę, charakter i pot zostawiony na boisku.

                                                                                                          Piotr Świętochowski