11 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie wyników całorocznej pracy młodych sportowców, którzy rywalizowali w rozgrywkach SOM w tym roku szkolnym. Podczas gali wyróżniono najlepsze szkoły w kategorii chłopców, dziewcząt oraz drużynowo w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych reprezentacja chłopców z SP 4 - zajęła I MIEJSCE, natomiast w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II MIEJSCE.

Ogromne Gratulacje i Podziękowania dla Wszystkich zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali naszą szkołę na zawodach sportowych w roku szkolnym 2017/2018 !!!

Podczas uroczystości wystąpiły grupy taneczne oraz wokalne, a swoje mistrzostwo zaprezentowała w indywidualnym pokazie Hania - Mistrzyni Polski i Vice Mistrzyni Europy Fitness Fit-Kids & Fitness Aerobic w kategorii do lat 10.

Uroczystość poprowadziła pani Anna Świętochowska, a za pomoc w organizacji całej uroczystości Serdecznie Dziękujemy wszystkim zainteresowanym !!!

W dniach 7-10 czerwca nasza reprezentacja wzięła udział w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Zawody rozegrano w Głuchołazach. W zawodach wzięły udział najlepsze zespoły w kraju. W tej stawce nasz zespół zajął VII miejsce, nie ustępując znacznie żadnej drużynie. W wielu spotkaniach brakowało po prostu szczęścia. Chłopcy zostawili wszystko co najlepsze na boisku - wielkie słowa uznania za postawę na boisku i poza nim. Mimo zajęcia siódmego miejsca, każdy z zawodników wrócił do domu ze "złotem" a swoją celność ćwiczyliśmy na strzelnicy. Gra na "trudnym" boisku w piłkę siatkową  to prawdziwy pokaz charakteru i zaangażowania. Wspólne chwile na długo zostaną w naszej pamięci. Środki finansowe na wyjazd przekazał Urząd Miejski w Słupsku, Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły, firmy: Signum oraz Fast Way. Dodatkowe wsparcie udzieli rodzice, którzy wspierali nasz zespół podczas trwania turnieju.

                            Wszystkim Zainteresowanym Serdecznie Dziękujemy !!! 

W zawodach wystąpili: Szymon Czaja, Jakub Jaworski, Jakub Kalinowski, Mateusz Maćkowiak, Aleksander Lewandowski, Wiktor Pograniczny, Adam Kazubowski, Paweł Kamiński, Mateusz Kamiński oraz Błażej Styczeń. Opiekunami zespołu byli: Anna i Piotr Świętochowscy.

  29 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W SŁUPSKU. Zawody rozegrano na boisku przy ul. Zielonej. W rozgrywkach wzięło udział osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W rozgrywkach grupowych pewnie pokonaliśmy SP 10 II 10-0, KS Gryf Słupsk 5-1 oraz zespół Dolina Gałęźnia Wielka 4-0. W  półfinale pokonaliśmy SP 3 10-0. W finałowej rozgrywce zmierzyliśmy się z zespołem SP 10, który postawił mocne warunki gry. Mimo wielu sytuacji z naszej strony to gracze z "dziesiątki" byli bliżsi zdobycia bramki. Doskonale w sytuacjach zagrożenia reagował nasz bramkarz Szymon Czaja oraz obrońcy, którzy w ostatniej chwili ratowali nasz zespół od utraty bramki. Na dwie minuty przed końcem bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Mateusz Kamiński. To było niezwykle ciężko wywalczone I MIEJSCE. W spotkaniu o trzecie miejsce SP 3 pokonało KS Gryf 3-2.                                                     

  Królem Strzelców został Maciej Zych / SP 4 /, najlepszym graczem Wojciech Pawlina / SP 10 / najlepszym bramkarzem Kuba Dymowski, uczeń naszej szkoły, który reprezentował zespół Bruskowo Wielkie - jak i Łukasz Jagiełło oraz Adrian Staszewski.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Czaja, Jakub Jaworski, Jakub Kalinowski, Paweł Kamiński, Mateusz Kamiński, Antoni Klimczuk, Wiktor Pograniczny, Maciej Zych, Aleksander Lewandowski.

                                          Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju !!!

30 maja chłopcy z rocznika 2007 i młodsi wzięli udział w turnieju z okazji otwarcie nowego boiska przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy. W turnieju wzięło udział pięć zespołów. Nasza reprezentacja spisała się znakomicie i zwyciężyła wszystkie cztery spotkania zdobywając I MIEJSCE w turnieju. Zwyciężyliśmy kolejno z SP 1 3-0, SP Kobylnica II 5-0, SP Kobylnica 2-1 oraz SP Włynkówko 8-0. Najlepszym Graczem turnieju został Mateusz Jałeczko / SP 4 /, który doskonale kierował zespołem w środku pola i decydującym spotkaniu pewnie wykorzystał rzut karny. Tytuł króla strzelców to rywalizacja wewnątrz naszego zespołu pomiędzy Frankiem Czarniakiem i Bartkiem Jaśkiewiczem. W końcowych minutach w ostatnim meczu obaj wyszli z kontrą i po serii podań Franek zaliczył asystę a bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartosz, który dzięki temu został Królem Strzelców turnieju. To był najpiękniejszy moment całego turnieju. Nasi młodzi reprezentanci udowodnili, że dobra indywidualne, tytuły, wyróżnienia nie poróżnią ich w sytuacji gdy cały zespół walczy o zwycięstwo. Wzajemny szacunek, współpraca i zrozumienie to podstawa w budowaniu zespołu na kolejne lata.

       Ogromne Podziękowania dla Wszystkich Zawodników za Walkę i Sportową Postawę !!!

Naszą szkołę reprezentowali: Olaf Borkowski, Franciszek Czarniak, Krzysztof Guber, Wiktor Hesse, Bartosz Jaśkiewicz, Aleksander Łakomiec, Sebastian Piątek, Dorian Zakrzewski oraz Mateusz Jałeczko.

FINAŁ WOJEÓWDZKI - PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

  25 maja nasza piłkarska reprezentacja wzięła udział w finale wojewódzkim piłki nożnej chłopców. Do zawodów w Nowym Stawie zgłosiło się sześć najlepszych zespołów z województwa Pomorskiego. Nasza drużyna rozpoczęła od spotkania z SP Rotmanka, które wygraliśmy 3-1, kontrolując przebieg gry. W drugim spotkaniu grupowym w walce o awans do finału zmierzyliśmy się z SP Prabuty. Mecz niezwykle zacięty i pełen walki. W wielu sytuacjach doskonale spisywali się bramkarze obu drużyn, którzy ratowali swoje zespoły od utraty gola. Nasz bramkarz Szymon Czaja w końcowych minutach meczu po kolejnej interwencji wyprowadził piłkę a Paweł Kamiński z niesamowitym "spokojem" dał naszej drużynie upragnioną bramkę na wagę awansu do finału. W końcowych sekundach po składnej akcji całego zespołu Jakub Kalinowski podwyższył wynik na 2-0. Pozostała walka o Złoto !!!

W finale spotkanie : SP 4 Słupsk i STO nr 2 Gdańsk. Mecz rozpoczął się znakomicie dla naszej drużyny - "Kali" przymierzył z 14 metrów i po pięknym strzale było 1-0. Jeszcze w pierwszej połowie nastąpiło załamanie pogody - w strugach deszczu - nasi przeciwnicy zdołali wyrównać na 1-1. W drugiej połowie rzut wolny z połowy boiska - "Jawor" dośrodkował a "Kali" po strzale głową dał prowadzenie naszej drużynie 2-1. Nasz zespół poszedł za ciosem i kolejne trafienia zaliczyli Maciej Zych na 3-1 oraz Damian Każanowski na 4-1. Ostatnie minuty to kontrola gry i powolne świętowanie zwycięstwa. Po gwizdku końcowym szał radości - nasza reprezentacja została

                MISTRZEM WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Nasi Mistrzowie: Szymon Czaja, Jakub Jaworski, Jakub Kalinowski, Mateusz Kamiński, Paweł Kamiński, Damian Każanowski, Antoni Klimczuk, Mateusz Maćkowiak, Wiktor Pograniczny, Maciej Zych oraz Aleksander Lewandowski. We wcześniejszym etapie grali również: Adam Kazubowski oraz Gracjan Krumplewski.

Ogromne podziękowania dla zainteresowanych rodziców za pomoc w organizacji transportu, kibicowanie oraz transmisję "live" dla wszystkich, którzy nie mogli być z nami. Każda drużyna potrzebuje odpowiedniego zaplecza, które pozwala drużynie czuć się pewnie - raz jeszcze Bardzo Dziękuję !!! Osobne Podziękowania dla Wszystkich Zawodników za walkę i Gratulacje za wspaniałą postawę całego zespołu podczas rozgrywek !!!

Dzięki wygranej nasza reprezentacja wywalczyła udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Głuchołazach w dniach 7-10 czerwca 2018.

                                Życzymy Powodzenia i Trzymamy kciuki !!!!

W dniu 12 maja 2018 Oliwia Szycko zawodniczka TS Judo Gryf Słupsk wywalczyła złoty medal w Międzynarodowym turnieju judo Luigi Judo Cup, który odbył się w Lund (Szwecja). Wystartowały w nim reprezentacje Szwecji, Dani, Niemiec, Islandii i Polski.

Zawodniczka ze Słupska osiągnęła kolejny ogromy sukces w swej bogatej już karierze i potwierdziła, iż szkolenie w słupskim klubie jest na europejskim poziomie.

Oliwia, która walczyła w kategorii do 55 kg stoczyła dwie walki. Obie rozstrzygnęła przed czasem. Pierwszą rywalkę pokonała przez kontratak ,a w drugim pojedynku pokonała swoją przeciwniczkę wykonując swój ulubiony rzut ( tai-otoshi) i przeszła do trzymania.

Judoczka ze Słupska miała okazję wziąć udział w treningach z zawodniczkami krajów skandynawskich i doskonalić swoje indywidualne umiejętności.

trener Irena Waszkinel