Tak pięknie kończymy ten rok pracy. Kolejna nagroda i to pierwsze miejsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W dniu dzisiejszym braliśmy udział w Mistrzostwach Piłki Nożnej Przedszkolaków w Słupsku.

Było to zadanie realizowane ze środków BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA SŁUPSKA NA 2021 ROK.

Organizatorem turnieju byŁ UCZNIOWSKI KLUB SPOTOWY "BYKI" SŁUPSK.

Partnerem zaś był Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Nasza reprezentacja oddziału przedszkolnego zdobyła nagrody, medale oraz puchar za zdobycie I miejsca w turnieju.

Należy zaznaczyć, że wszyscy dzielnie się spisali.

Pozycję bramkarza sprawowali na zmianę:

1. Dawid Jaworski

2. Mikołaj Rolnik

3. Łukasz Florek

Rozgrywający to:

1. Jakub Rysak

2. Leon Cetera

3. Jakub Łazarewicz

4. Bartosz Czerwonka

5. Jakub Jarząb

6. Paweł Kątny

7. Oliwier Sałaj

8. Jakub Jaworski

Na trybunach jako dopingujący byli:

1. Aniela Galska

2. Igor Capar

oraz rodzice dzieci.

Było parę pięknych akcji, które rozegrał Jakub Rysak, Łukasz Florek, Leon Cetera czy bliźniaki (Jakub i Dawid Jaworscy),oraz Oliwier Sałaj. Ostatecznie dzięki właśnie OLIWIEROWI, który strzelił gola, wygraliśmy  Mistrzostwa.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich biorących udział w turnieju oraz organizatorów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Komentator sportowy i trener": Andżelika Jończyk

Projekt „Necio.pl” Fundacji Orange.

Semestr II tego roku oddziału przedszkolnego obfitował również w różnego rodzaju projekty a jednym z nich był Projekt edukacyjny Fundacji Orange - Necio.pl. Polegał on na przeprowadzeniu pięciu zajęć o określonej tematyce, co skutkowało nabyciem poszczególnym umiejętności.

O co chodziło w projekcie? Oto parę słów o nim i efektach jakie osiągnęliśmy:

1. Zamierzeniem głównym było wprowadzenie technologii hybrydowych podczas gier i zabaw jako forma spędzania czasu wolnego -cyfryzacja zgodna z podstawą programową edukacji przedszkolnej – Projekt „Necio.pl” Fundacji Orange wcześniej wspomniany a także gry i zabawy edukacyjne stworzone specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozbawione treści dla dorosłych.

2. Efektem końcowym i najważniejszym tego projektu było uposażenie dzieci w wiedzę na temat niebezpieczeństwa w sieci i przekazanie im narzędzi skutecznego omijania, pozbywania się ich jeśli je napotkają.

Przykłady pracy jaką wykonaliśmy widoczne w umiejętnościach jakie zdobyły dzieci oraz w realcji - galerii zdjęć.

Andżelika Jończyk

Nasza matematyczna przygoda trwa dalej. Kilku śmiałków z naszej grupy brało udział w kolejnym matematycznym konkursie. Tym razem w Zamkowa Wieża - Turniej Matematycznych Talenciaków. Były to niezwykle trudne "ZAMKOWEJ WIEŻY - ZABAWY WIELKIMI LICZBAMI". Projekt gry on - line obejmował pięć poziomów:

• uzupełnianie brakującej liczby w ciągu liczbowym (liczby 3 cyfrowe);
    • wskazanie liczb w kolejności rosnącej (liczby 4 -cyfrowe);
    • rozpoznawanie liczb parzystych i nieparzystych (liczby 5- cyfrowe);
    • dodawanie (liczby 3-cyfrowe);
    • zagadka logiczno arytmetyczna (dodawanie i odejmowanie liczby 2-cyfrowe);

Ostatni 5 poziom miał tylko jedną prawidłową próbę rozwiązania, dlatego Uczestnik mógł pomóc sobie w niej kartką i ołówkiem, upewnić się przed wpisaniem rozwiązania i zatwierdzeniem.

Wszyscy nasi gracze zdobyli nagrody. Oto Mistrzowie matematyki w naszym oddziale przedszkolnym:

1. Jakub Jaworski

2. Dawid Jaworski

3. Jakub Rysak

4. Leon Cetera

5. Oliwier Sałaj

6. Jakub Łazarewicz

Przed chłopca stało naprawdę ogromnę wyzwanie. Musieli połączyć się on - line z organizatorem konkursu, pokazać się na kamerce, powiedzieć krótko coś o sobie a następnie rozwiązać zadania.

Gratulujemy naszym Talenciakom!!!!!!!!!!

Monika Sokołowska

Koniec roku to dla naszego oddziału przedszkolnego wiele sukcesów.

Stworzyliśmy własną grę planszową, przestrzenną. Każde dziecko zrobiło własne pole planszy, z ulubioną postacią z bajki. Napracowaliśmy się wymyślając zadania do każego pola z postacią. Sprawdziliśmy czy gra się udała sami realizując postawione zadania.

Bawiliśmy się przy tym świetnie. Ostatecznie zdobyliśmy nagrodę w kategorii zespoły - Klocki LEGO oraz Dyplom.

Udział w konkursach jest zawsze ryzykowny. Towarzyszyło nam wiele obaw ale.... Udało się.

Oto nasza nagroda i zdjęcia z zabawy nią.

Monika Sokołowska

Miniony tydzień był pod znakiem Afryki. Tak jak w przypadku Chin poznaliśmy zwyczaje i kulturę tego kontynentu, ukształtowanie terenu, florę i faunę oraz taniec. Taniec potraktowaliśmy jako wyzwanie i wraz z mieszkańcami Afryki tańczyliśmy "Jerusalem". Nie mogło obyć się bez mask zwierząt afrykańskich. Przedstawione informacje bez wątpienia poszerzyły naszą wiedzę o innych krajach.